18 Ekim 2018 - Perşembe / 09:39
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

MHP Amasya milletvekili adaylarını tanıttı

Amasya MHP İl Başkanı Erhan Demir, 21.05.2018 Pazartesi günü parti binasında saat: 14.00’te bir basın toplantısı yaparak milletvekili adaylarını tanıt..
Bu haber 4 ay önce eklenmiş

Amasya MHP İl Başkanı Erhan Demir, 21.05.2018 Pazartesi günü parti binasında saat: 14.00’te bir basın toplantısı yaparak milletvekili adaylarını tanıttı.

Erhan Demir, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için MHP olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Allah’ın izniyle MHP Amasya’dan milletvekili çıkaracaktır” dedi.

Daha sonra MHP milletvekili adayı Ergani Canbolat (emekli asker), Murat Suşehirli (esnaf) ve Kadir Kutay Samsun (Makine Mühendisi) kendilerini tanıttılar.

Amasya 1.sıra milletvekili adayı Makine Mühendisi Kadir Kutay Samsun;

BU ŞEHRİN DERTLERİNİ BİZ BİLİRİZ , BİZ BU HALKIN İÇİNDENİZ

Kıymetli Amasyalı Hemşerilerim; Yıllardır Özlemini Birlikte Çektiğimiz, Amasya Da Doğmuş Amasya Da Yaşayan Bir Vekil Özlemini Bu Sefer Hep Birlikte Gidereceğiz.7500 Yıllık Geçmişe Sahip Olan Amasya’mız, Osmanlı Devleti Döneminde 12 Şehzadenin Sancakbeyliği Yaptığı Ve 183 Yıl Boyunca Osmanlı Devletini Yöneten 6 Padişahın Yetiştiği Bu Mübarek Topraklara Artık Sahip Çıkıp,

Şehrimizin Manevi Havasına Helal Getirmeden, Yıllardır Sürdürülen Başarısız Politiklara Bir Son Verip, Genç İşsizliğinin Sanki Amasya’mızın Kaderi Gibi Gösterilmesinin Önüne Geçeceğiz.

Yıllardır Turizm Şehri Olarak Dillendirilen Amasyamızın, Artık Hakettiği Şekilde Tüm Yurdumuzda Adının Duyulmasını Sağlamak Bizim Boynumuzun Borcudur.

Ancak Bunları Yaparken ; Yine Ve Bir Kez Daha İfade Ediyorum , Ülkemizde Suç Oranının En Düşük Olduğu Şehirlerden Birisi Olan Amasyamızın Manevi Havasına Asla Zarar Getirilmesine Müsaade Etmeyeden , Doğru Hamlelerle Amasyamızı Kalkındıracağız.

Bu Şehrin Dertlerini Biz Biliriz , Bu Şehrin Sokaklarını Biz Biliriz , Memidede Mezarlığı Kenarındaki Badem Ağaçları Da Bizden Sorulur , Kurşunlu Mahallesinin Hayriye Halası Da ,

Bahçeleriçi Mahallesindeki Vatandaşımızın Derdini De Biz Biliriz , Sofular Mahallesinin Taş Kaldırımlarını Bizlere Sorsunlar , Gökmedrese Mahallesi Doğduğum Mahallem , İstasyon Caddesi Çocukluğum , Hacılarmeydanı Gençliğimdir Benim , Yüzevler Mahallesi Ticaret Yaptığım Yerdir , İhsaniye Dostlarımızla Doludur , Şeyhcui , Akbilek , Kirazlıdere De Ayak Basmadığımız Yer Yoktur.

Merzifonun Tavşan Dağı Da Bize Emanettir .

Gümüşhacıköyün Kabaoğuz Yaylaları Da, Suluovanın Yedikırı Da Bize Emanettir, Taşovanın Boğalı Yaylası Da, Hamamözü Tarihi De Bizimdir, Göynüceğin Alan Köyü De, Bu Şehri; Biz Biliriz..

Gelin , 24 Haziranda , Kutsal Emanet Olarak Gördüğümüz Amasyanın Vekaletini Bize Verin , Hep Birlikte Güçlü Türkiye Yolunda 2023 Ve 2071 Hedeflerimize Birlikte Ulaşalım .

Sağolun Varolun , Cenab-ı Allah'a Emanet Olun..

ÖZGEÇMİŞİM

08.07.1983 Amasya Merkez Gökmedrese mahallesinde bir Kadir Gecesi doğmuşum. Adıyla geldi denilip ilk adı Kadir, Kutlu bir ayda doğdu denilip ikinci adı Kutay konulan, Aslı Nesli Amasyalı olup soyadı Samsun olan. Kadir Kutay SAMSUN’um. İlk, orta ve lise öğrenimimi Amasya’da tamamladım.

İlkokulu Yavuz Selim İlkokulunda, Ortaokulu Zübeyde Hanım Ortaokulunda okuyup, 2000 yılında Amasya Lisesi’nden mezun oldum.

Aynı sene Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünü kazandım.

2004 yılında Sakarya Üniversitesi’nden mezun olarak ‘Makina Mühendisi’ ün