19 Haziran 2019 - Çarçamba / 12:42
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği açıldı

Semt Polikliniğinde ilk etapta Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Diş, K.B.B. ve Psikiyatri branşlarında uzman ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Semt Polikliniğinde ilk etapta Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Diş, K.B.B. ve Psikiyatri branşlarında uzman hekimler hizmete başladı.

Amasya Şeyhcui Mahallesinde önceden SSK ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılan binanın 7.100 m2’lik oranında semt polikliniği, 04.06.2018 Pazartesi günü törenle açılışı gerçekleşti.

Açılışa Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit ile diğer protokol davetlileri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz yaptığı konuşmada; 25.08.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluşlarının teşkilat yapısında gerçekleştirilen yeniden yapılanmayla görevimizi devralarak hızla çalışmalara başladık.

Bu zaman zarfında halkımızın büyük ihtiyaçlarını uzun vadeli kalıcı çözümlere kavuşturmak için her yönden planlamalarımızı yaparak hedeflerimizi belirledik. Bunlar içerisinde kısa zamanda Sabuncuoğlu Şerefeddin hastanemizde Anjiografi ünitesini ve Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım ünitesini hizmete açtık, Suluova ilçemizde 105 yataklı Devlet Hastanemizi hizmete başlattık, ilimiz genelindeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarımızın ulaşım süreleri üzerinde çalışarak daha etkin noktalara dağılımlarını yaptık, Merzifon Devlet Hastanemizde yenidoğan yoğun bakım ünitemizi hizmete başlattık, Sağlıklı yaşam Merkezimizi halkımıza daha rahat ulaşabilecekleri bir yerde daha uygun koşullara kavuşturduk.

Bu hizmetlerin içerisinde ilimizin coğrafi yapısı nedeniyle dar bir boğazla iki bölgede yerleşim sağlanması itibariyle uzun zamandır Eski Kadın Doğum Hastanesi olan binamızda bu hizmetin sunulması ihtiyacı hep planlarımızdaydı. Sağlık Bakanlığımızın yeni yapılanması ile gerekli imkanlara kavuşmamızdan sonra hedefimiz bölgemiz halkına yerinde etkin bir poliklinik hizmetinin tekrar sunulabilmesi amacıyla Bakanlığımızdan Semt Polikliniği izni almak oldu. Yoğun girişimlerimiz sonucu bürokratik süreçlerin aşılması itibariyle de hedeflediğimiz ve halkımıza söz verdiğimiz üzere bugün Haziran ayı başı itibariyle Semt Polikliniğimizi açmış olmaktan dolayı çok mutluyum.

Hastanemiz ana binasının yapım kapasitesinin oldukça sınırlı olması itibariyle artık ilimize ve hitap ettiği bölge nüfusuna hizmet ederken yoğunluktan dolayı ortaya çıkan sorunları hızlı bir şekilde Semt Polikliniğimizle aşmış olacağız. Burada yerinde sunacağımız bu hizmet sayesinde ilimizin yaklaşık 55000lik nüfusu hastanemiz ana hizmet binasına çoğu zaman yarım saat süren bir 6 km yol gitmek zorunda kalmayacak, hem hastanemiz ana binasındaki talep paylaştırılmış olacak hem hastalarımız kendilerine yakın olan yerleşkede hizmet alarak trafikten uzaklaştırılmış olacaklardır.

Semt Polikliniğimizde ilk etapta Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Diş, K.B.B. ve Psikiyatri branşlarında uzman hekimlerimiz halkımıza hizmete başlamışlardır. Bunlara ek olarak Semt Polikliniğimizde Fizyoterapist ve Diyetisyenimiz poliklinik hizmeti yapacaklardır. Ayrıca yine bu hizmet binamızda Aile Hekimliği Merkezimiz ve acil durumlar için bölgemize hizmet vermesi için yıl başında yerleştirdiğimiz 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuz görevlerine devam etmektedir.

Yine bu vesileyle gururla söylemek isterim ki; Anadolu’da Geleneksel Tıbbın ilk uygulandığı merkez olan Bimarhaneye ev sahipliği yapan Amasyamıza; Osmanlının ve Türk tarihinde Geleneksel Tıbbın babası olarak nitelendirilebileceği  Sabuncuoğlu Şerefeddin’in memleketine Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Polikliniğimizi kazandırmış olduk. Ülkemizde sınırlı sayıda olan bu hizmet tarihi geçmişi ve birikimi itibariyle Amasya’mıza yakışırdı açmak ta bize nasip oldu.

Semt Polikliniğimiz yine aynı zamanda bize bir şerefi daha yaşatma fırsatı verdi, 13.Mart.2018 de Diyarbakır da terör örgütü ile mücadelede kahramanca şehit olan Beldağlı hemşehrimiz Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir ÇAKI kardeşimizin ismi de bu vesileyle burada yaşatılacaktır.

Son olarak bu hedeflerimizi gerçekleştirmemizde bize her türlü desteği veren başta Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL'a, Sayın Milletvekillerimize, Belediye Başkanımız Sayın Cafer ÖZDEMİR’e ve Sağlık Bakanlığımız yetkililerine şahsım, Kurumum ve Amasya Halkımız adına teşekkür eder, ilimiz için hayırlı olmasını dilerim, dedi.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Şehycui Mahallesinde bulunan eski Kadın Doğum Hastanesinin bugüne kadar gelme sürecini anlattı ve tüm emeği geçenler ile sağlık personeline teşekkür etti.

Vali. Dr. Osman Varol ise konuşmasında; Bu mübarek günlerin içerisinde böyle güzel bir organizasyonda sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Uzun ve zahmetli bir sürecin sonunda şehrimiz için çok önemli bir yatırım hayata geçmiş oldu. Bugün bu polikliniğin açılışı ile aslında şehrimize başka faydalar da sağlamış oluyoruz. Şehrimizin diğer ucunda olan hastanemize şehir nüfusunun günlük gidiş-gelişi trafiği büyük oranda etkiliyor. Bu anlamda şehrin üzerinden bir yükü almış oluyoruz. Diğer taraftan bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın dokuz ana branş ile temel sağlık ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz. Ayrıca burada Aile Hekimliği hizmeti ve 112 Acil Sağlık hizmetleri görevine devam ediyor. Sağlık birimleri bir arada çalışarak daha verimli ve kaliteli hizmet vermiş olacak. 

Mart ayında toprağa verdiğimiz şehidimizin hatırasını da her gün yüzlerce vatandaşımızın adım atacağı bir tesiste yaşatmış oluyoruz. Bu gerçekten çok hayırlı bir hizmet. Şehrimizde sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltecek çok önemli bir adım.  

Elimizdeki kaynakların doğru değerlendirilmesi ve uzun çabalar sonucunda bu başarıyı ortaya koyan Sağlık Müdürümüzü ve tüm sağlık teşkilatını tebrik ediyorum. Bu hizmetlerin ortaya çıkmasında sürekli destek olan çok kıymetli Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Polikliniğimizin İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, dedi.

 Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
  Vali Varol, TRT FM’den Canlı Yayınlanan “Genç..  
  Kur’an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikal Faaliy..  
  100. Yılında Amasya Genelgesi..  
  Başkan Sarı TRT FM’e Canlı Yayın Konuğu Oldu..  
  Feyzioğlu’ndan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.