25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 12:08
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Ferhat olduk, milletimizle buluşmak için dağları deldik

Başbakan Binali YILDIRIM Amasya Tamimi yıldönümü etkinlikleri ve Ferhat Tüneli açılışını gerçekleştirmek için ilimize geldi...
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

Başbakan Binali YILDIRIM Amasya Tamimi yıldönümü etkinlikleri ve Ferhat Tüneli açılışını gerçekleştirmek için ilimize geldi.

Başbakan Binali YILDIRIM 12 Haziran Amasya Tamimi’nin yıldönümü etkinlikleri, yapımı tamamlanan Ferhat Tüneli’nin açılışı ve Amasya’yı ziyaret etmek üzere ilimize teşrif ettiler.

Vali Dr. Osman VAROL, Amasya Milletvekili Prof. Dr. M. Naci BOSTANCI, Amasya Milletvekili Haluk İPEK, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR ve il protokolü Başbakan YILDIRIM’ı 12 Haziran Şehir Stadında karşıladı.

İftarını vatandaşımızla birlikte yapan Başbakanımız, iftarın ardından yapımı tamamlanan Ferhat Tüneli’nin açılışını gerçekleştirdi.

Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR bu tünelin şehrin iki yakasını birbirine ulaştırmada çok önemli bir rol üstlenerek trafik akışını hızlandıracağını dile getirdi.

Amasya Milletvekili Haluk İPEK ve Amasya Milletvekili Prof. Dr. M. Naci BOSTANCI da konuşmalarında büyük gayretler sonucu açılışı yapılan tünelin ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiler.

Vali Dr. Osman VAROL konuşmasında temel atma töreninde bulunduğu ve ilimiz için çok önemli olan bu büyük yatırım için öncelikle Başbakan Binali YILDIRIM’a ardından Amasya Milletvekilleri Prof. Dr. M. Naci BOSTANCI, Haluk İPEK ve Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR’e teşekkürlerini iletti. İlimizin trafik sorununu çözüme kavuşturacak olan projenin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni etti.

ÜLKEMİZ 16 YIL İÇERİSİNDE 3 KAT BÜYÜDÜ

Başbakan Binali YILDIRIM, Amasya Kent merkezinde yaşanan trafik sorunun çözümü amacıyla Harşena Dağı'nın altına yapılan tünel 1 kilometre uzunluğunda. Nergiz Mahallesi'nden başlayıp dağın altından geçerek Kurşunlu Mahallesi'ndeki kavşağa çıkan tünelin şehirdeki trafik akışını hızlandıracağı belirtildi. 35 milyon TL'ye mal olan tünelin temelini 8 Nisan 2016'da o dönem Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Başbakan Binali YILDIRIM atmıştı. Elmasiye Caddesi üzerinde kurulan açılış törenine gelen Başbakan Binali YILDIRIM, ilk olarak yaklaşık 5 bin kişi ile birlikte iftar yaptı. Ardından vatandaşlara hitaben konuşma yapan Başbakan YILDIRIM, "İki bayram var bu ayda biliyorsunuz. Birincisi Ramazan Bayramı ikincisi ise 24 Haziran bayramıdır. 12 Haziran, 19 Mayıs'ta başlanan kurtuluş mücadelesinin ikinci durağı. Bugün Amasya için hayırlı ve güzel bir gün. 2 yıl önce temel atmasında da bulunduğum Amasya Belediyemizin gerçekleştirdiği Ferhat Tüneli'ni açıyoruz hayırlı uğurlu olsun" diyerek sözlerine şöyle devam etti: "Biz cumhurbaşkanımızın liderliğinde 16 yıldır Ferhat olduk milletimizle buluşmak için dağları deldik, Şirin gibi milletimizle kucaklaşmak için gece gündüz demeden hizmet ettik, uzakları yakın ettik. Köprüler, yollar, tüneller, havalimanları insanımızın yaşamını kolaylaştırmak için gece demeden gündüz demeden çalıştık. Ülkemizi 16 yıl içerisinde 3 kat büyüttük. Böyle önemli bir projeyi Ferhat'ın şehrine kazandırmış olmaktan ayrıca memnuniyet duyuyorum. Ferhat tüneli Amasya şehir içi trafiğine nefes aldıracak önemli bir proje. Millete hizmet aşkıyla memleket aşkıyla görüyorsunuz bize dağlar dayanmıyor. Dağları deliyoruz milletimizle buluşuyoruz."

16 YILDIR DAĞ GİBİ SORUNLARI HİZMETE DÖNÜŞTÜRDÜK

Başbakan Binali YILDIRIM, Türkiye'nin meselelerini bir bir ele aldıklarını dile getirerek, "16 yıldır dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bugünlere geldik. Büyük başarılar elde ettik. Ancak bunları kolay elde etmedik. Bir yandan milletimizin hayal ettiği hasretle beklediği eserleri hizmetleri bir bir yaparken diğer yandan da darbe girişimi ile vesayet odakları ile ve kumpaslarla önümüze çıkan terör belasıyla mücadele etmek zorunda kaldık. Elhamdülillah geldiğimiz noktada ülkemiz terör belasından büyük oranda kurtulmuştur. Terörle mücadele eden bu uğurda hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize Rabbim'den rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Devletle millet arasındaki mesafeyi 16 yılda kapattık. Devleti, milletin hizmetine sunduk. Ferhat gibi çalıştık milletimizin yüzünü güldürdük.

2018 YILI ŞEKER PANCARI ALIN FİYATI 2 LİRA 35 KURUŞ

Başbakan Binali YILDIRIM, şeker pancarı üreticilerini yakından ilgilendiren bir haberi, müjdesi olduğunu belirterek, "Bunu da ilk defa Amasya'dan açıklıyorum. 2018 yılı şeker pancarı alım fiyatı 2 lira 35 kuruş olarak belirledik. Hayırlı uğurlu olsun. Geçen sene 2 lira 10 kuruştu. Yüzde 12 artış anlamına geliyor bütün şeker pancarı üreticisi kardeşlerimize hayırlı olsun. Bu seçimler önemli seçimler. Türkiye 94 yıllık yönetim alışkanlığını değiştiriyor. Darbelerle, vesayetlerle, krizlerle, istikrarsızlıklara Türkiye artık yıllarını kaybetmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti, ikinci yüzyılında daha istikrarlı, daha güçlü, yeni hükümet sistemiyle muhasır medeniyetler seviyesine giden yolda emin adımlarla ilerleyecek. Siz diğer cumhurbaşkanı adaylarının terörle ilgili hiçbir şey söylediklerini duydunuz mu? Her hangi bir fikirleri var mı? Terörle mücadele konusunda önünüze bir vizyon koyabiliyorlar mı? Koyamazlar.

Güney hudutlarımızda bir terör devleti kurma hevesi var. Bunu da Kürt kardeşlerimizin kanı, canı üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Türkleri de, Kürtleri de terör belasına kurban etmeyeceğiz. Terör bu ülkenin kalkınmasını geciktiren alçakça bir plandır. Terörü Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız. Bölücü PKK terör örgütü, Kürtlerin sorunuyla ilgilendiği yok. Asıl sorun Türklerin de Kürtlerin de PKK sorunu. Bu sorunu gündemden çıkarmak da bizim boynumuzun borcudur" dedi. Başbakan Binali YILDIRIM, konuşmasının ardından Ferhat Tüneli'nin açılış kurdelesini keserek Amasyalıların hizmetine açtı.

 Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.