20 Şubat 2019 - Çarçamba / 18:05
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Başkan Pekin: Güneş balçıkla sıvanmaz ve İYİLER hep kazanır

İYİ Parti Amasya İl Başkanı Bayhan Pekin, 19.06.2018 Salı gecesi saat: 23.00 sıralarında seçim standına saldırı yapılmasını basın açıklaması ile kınad..
Bu haber 8 ay önce eklenmiş

İYİ Parti Amasya İl Başkanı Bayhan Pekin, 19.06.2018 Salı gecesi saat: 23.00 sıralarında seçim standına saldırı yapılmasını basın açıklaması ile kınadı.

Başkan Pekin açıklamasında şunları söyledi; Kıymetli basın mensupları
Hepinizin malumu olduğu gibi dün gece 24 Haziran seçimleri için yalıboyun da açtığımız seçim standımıza hepimizi üzen bir saldırı girişimi olmuştur. Alkollü oldukları belirtilen iki şahsın görevli arkadaşlarımıza, milletvekili adayımız sayın A. Fatih COŞAR'IN eşinin de aralarında bulunduğu parti görevlisi hanımefendilere karşı gerçekleştirdiği bu olay sebebiyle ziyadesiyle üzgünüz. Üzüntümüzü bir kat daha artıran şey ise bu olayın, sevginin, hoşgörünün ve edebin şehri Amasya'mız da gerçekleşmiş olmasıdır. Amasya gibi bir şehir de yaşanan bu olay, ülkemiz de yaşanan kutuplaşma hususun da yaptığımız tespitlerin acı bir teyitidir.16 yıldır kendisi gibi düşünmeyenleri ötekileştiren, sert söylemler ve suçlamalarla insanları birbirine düşman eden yönetim anlayışı ne yazık ki bu olayın temel sebebidir. İşte bu yüzden Türkiye artık iyi bir tercih yapmalı, iç huzurunu, birliğini sağlayacak yola yönelmelidir. Yaşanan bu üzücü olayda, görgü tanıklarının ifadesine göre şahıslar bu eylem sırasında Bozkurt işareti de yapmışlar. Bu konuda milletvekili adayımız A. Fatih COŞAR'ın tespiti bizim için çok önemlidir. Fatih bey " sayın başkanım, bu şahıslar ülkücü olamaz. Bunun iki sebebi var, birincisi ben 25 yıldır ülkücü hareketin her kademesinde görev yapmış bir insanım ve bu iki şahsı ülkücüler arasında hiç görmedim. İkincisi, her insan gibi Ülkücülerin de insani anlamda ufak tefek noksanları olur ve tolare edilir. Ama ülkücü düşünce edepsizliği asla kabul etmez ve hiç bir ülkücü edepsiz olmaz. Hele bayanların olduğu bir ortam da böyle bir işe kalkışanlar asla ülkücü olamazlar" dedi. Bizde böyle düşünüyor ve inanıyoruz. Kaldı ki bu şahısların ne Ülkü Ocakları ne de MHP ile bir alakasının olmadığına da eminim. Ülkenin çeşitli yerlerin de yaşanan bu tür saldırıların asıl sebebi, bütün engellemelere rağmen Genel Başkanımız sayın AKŞENER'in milletle kucaklaşması, İYİ Partinin önlenemez yükselişidir. Lakin emin olun engel olamayacaklar. Onlar başaramayacak, bizler biz iyiler başaracağız.
Şunu herkes iyi bilmelidir. İYİ PARTİLİLER tıpkı Meral  ablaları gibi Allah tan başka kimseden korkmaz, milletten başka kimseden talimat almazlar. Bu olayı hoşgörü ile karşılamamız, fazla büyütmememizin sebebi ülkemizde yaşanan kutuplaşma yangınına benzin dökmemek içindir. Yoksa partili, partisiz bir hanımefendiye yapılacak böyle bir hareketi affetmez, ülkemizin kadınlarına uzanacak eli bırakın kırmayı, kökünden keseriz. Bu uyarıyı tarihe not düşerken bu saldırıyı yapanları ve varsa yaptıranları şiddetle kınıyor, iftira ve yalanla yapamadıklarını bu şekilde de yapamayacaklarını anlamalarını umut ediyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz ve İYİLER hep kazanır. Saygılarımla…Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular..  
  31 Mart Gecesi Zaferi Birlikte Kutlayacağız..  
  Bakan Ersoy, Amasya Müzelerini Ziyaret Etti..  
  Telefonla veya Mesajla Para Talep Edenlere İt..  
  Başkan Özdemir ve AK Parti Teşkilatından Neza..  
  Umreye gidenleri dualarla uğurladık..  
  Bakan Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri ile ..  
  534 Yıllık Cami Yeniden İbadete Açıldı..  
  Kültür ve Turizm Bakanı Valiliği Ziyaret Etti..  
  Bakan Ersoy’dan Belediye Başkanlığına Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.