20 Şubat 2019 - Çarçamba / 18:19
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Asla teslim omayız, mücadeleye devam

CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci basın açıklaması yaparak şunları söyledi; 24 Haziran 2018 Pazar günü yüksek bir katılımla yapılan ..
Bu haber 7 ay önce eklenmiş

CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci basın açıklaması yaparak şunları söyledi; 24 Haziran 2018 Pazar günü yüksek bir katılımla yapılan başkanlık ve milletvekilliği seçim sonuçlarını Cumhuriyet Halk Partisi’nin Amasya Merkez İlçe Başkanlığı olarak nasıl okuduk ve nasıl değerlendiriyoruz sorusuna yanıt aradık. 24 Haziran seçim sonucunu değerlendirme biçimimizi, bakış açımızı ve çıkardığımız sonuçları Amasya kamuoyu ile paylaşmak istedik. Yapacağımız değerlendirmeyi olumlu, olumsuz ve ya da yetersiz bulanlar olacaktır. Biz bakış açımızı, çıkardığımız sonuçları sizlerle paylaşıyoruz, sizler de yetersizlikleri tamamlayabilir, bizleri eleştirebilir, bizlere katkı sağlayabilirsiniz. Olumlu katkılarınıza, olumsuz eleştirilerinize de açığız. Bu demokratik bir yarıştır ve son 30 yıldır ilk defa CHP seçmeni ilkelerine, sandığına, cumhuriyetine ve temel kazanımlarına sahip çıkmış ve bunu da çalışmalarıyla, eylemleriyle göstermiştir. 24 Haziran seçimi öncesi yapılan çalışmalar iktidar olma umudunun ötesine geçerek, kitleleri iktidar olma inancını güçlendirmiştir.

24 Haziran seçimlerinin açıklanmasının ardından umudumuz bitmemiş aksine daha da güçlenmiştir. İktidar olamamak, bizim ideallerimizden, davamızdan vazgeçtiğimiz anlamına gelmemektedir, aksine önemli kazanımlarımız olmuştur. Öte taraftan barıştan, birlik ve beraberlikten, uzlaşma kültüründen, demokrasiden, cumhuriyetin temel ilkelerinden, hukuk devletinden vazgeçmemiz asla mümkün değildir. Mustafa Kemal’in askerleri asla yenilmez. Mustafa kemal’in askerleri asla teslim olmaz ve kurucu bir parti olarak asla teslim olmayız ve Atatürk’ün çizdiği uygarlık yolunda, laik, sosyal, hukuk devleti ve demokrasi için mücadeleye devam ederiz. CHP seçmeni sığ, günlük politikaları sorgulamadan oy veren bir seçmen değildir. CHP ve seçmeni aklın, bilimin ışığında, Atatürk’ün çizdiği yolda cumhuriyetten, laiklikten, demokrasiden, eşitlik ve özgürlükten, tam bağımsızlıktan, adaletten, 140 yıllık parlementer sistemden vazgeçmesi olanaklı değildir.

OHAL koşullarında gidilen seçimde tekelleşen medyanın ve devlet televizyonun desteği muhalefetten esirgenmiş, adeta muhalefetin sesi kısılmış, duyulmaz olmuştur.

CHP’nin seçim güvenliği konusundaki seferberliği çok etkili olmuş, oyların çalınmasına, kaybolmasına büyük oranda engel olunmuştur. Sandık üyeleri, müşahitleri ve partililerimiz ilk defa bu kadar hassas olmuş, sonuna kadar sandıklara sahip çıkmış, seçim bölgesini terk etmemiştir. Sandıklara sahip çıkma konusunda ciddi deneyimler elde edilmiş, yapılan organizasyon, iş birliği bundan sonraki seçimlere ışık tutacak, önemli bir kazanım olmuştur.

Amasya’da tanıtım ve stant çalışmaları özveri ile yürütülmüş, güzel günlere inanan, çocuklarımızın geleceğine yatırım yapan partililerimiz her gün tanıtım standına katılmış, destek vermiştir. Partimizin kadın kolları ve kadın üyelerinin çalışmaları özverinin ötesine geçmiş, gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmüşlerdir.

İlk günkü heyecanla, enerji ile demokrasi mücadelemizi geçmiş birikimlerimizden güç alarak yükselterek devam ettireceğiz. Önümüzdeki yerel seçimlere bugünden itibaren çalışmayı devam edeceğiz.

Saygı ve sevgilerimizle…Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular..  
  31 Mart Gecesi Zaferi Birlikte Kutlayacağız..  
  Bakan Ersoy, Amasya Müzelerini Ziyaret Etti..  
  Telefonla veya Mesajla Para Talep Edenlere İt..  
  Başkan Özdemir ve AK Parti Teşkilatından Neza..  
  Umreye gidenleri dualarla uğurladık..  
  Bakan Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri ile ..  
  534 Yıllık Cami Yeniden İbadete Açıldı..  
  Kültür ve Turizm Bakanı Valiliği Ziyaret Etti..  
  Bakan Ersoy’dan Belediye Başkanlığına Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.