22 Şubat 2019 - Cuma / 19:37
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Karagöz’den seçimlere ilişkin değerlendirme

CHP Amasya İl Başkanı Reşat KARAGÖZ, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanının katıldığı toplantıda..
Bu haber 7 ay önce eklenmiş

CHP Amasya İl Başkanı Reşat KARAGÖZ, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları başkanının katıldığı toplantıda 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Haksız rekabetin en üst seviyelerde olduğu bir seçimi geride bıraktıklarını kaydeden Karagöz, “Bir tarafta devletin bütün imkanlarını kullanan, belediyelerin bütün imkanlarını kullanan bir tarafta da kendi imkanlarıyla seçim kampanyası yürüten bir durumdaydık. Devletin bütün imkanları şuan ki iktidar partisinin lehine kullanıldı.

Bu seçim de il ve ilçelerimizde tüm örgütlerimiz ve milletvekili adaylarımız ile birlikte gidilmedik köy, esnaf, sivil toplum örgütleri, özel ve resmi kurumlar ziyaret edilip, gece ve gündüz mahalle mitingleri düzenlendi tüm ilçelerimizde muhtelif yerlerde stantlar kurulup halkımız aydınlatıldı ve  sorunları dinlendi. Partimizin politikaları bir bir anlatıldı. Bütün Amasya’yı kucaklayabilecek anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürdük.

Hem cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye tarihi bir miting gerçekleştirdik.  Hem de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Amasya’da STK, Odalar, Dernekler Mahalle, köy muhtarları ve iş adamlarımızla buluşturduk.

Şunu çok açık söyleyebiliriz ki gerçekten bütün partilerden daha fazla, daha organize bir çalışmayı Cumhuriyet Halk Partisi Amasya örgütü, seçim komitesi ve adaylarıyla birlikte ortaya koydu. Gerek adaylarımız gerek seçim komitemiz gerek kadın ve gençlik kollarımız gerekse de örgütümüz bir bütün olarak çalıştık. Sandıktaki vatandaşın her oyuna sonuna kadar sahip çıktık. Meydanlarda ne söz verdiysek o sözleri yerine getirdik. ‘Her oya sahip çıkmak namus borcumuzdur’ dedik, o namus borcumuzu yerine getirdik, her oya sahip çıktık.

Bu süreçte iki seçim yürüttük. Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayımız Muharrem İnce 67.807, aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekilliği seçiminde de bir önceki seçime göre bir artışın olduğunu görüyoruz. 55.048 oy aldık. Bu bizim için yeterli mi, elbette ki yeterli değil. Beklentimiz bu muydu, elbette ki bu değildi. Bizim beklentimiz tabi ki Amasya’dan daha fazla milletvekili çıkartmaktı. Çünkü çalışmalarımızla, performansımızla, adaylarımızın görüntüsüyle bunu hak etmiştik.

Biz, ana muhalefet gereği neyi gerektiriyorsa bunun gereğini yerine getireceğiz. Geçen dönem olduğu gibi hak, hukuk, adalet mücadelesini bu dönem daha yüksek sesle sürdüreceğiz. Hiçbir seçim bizim için bir başlangıç veya bitiş değildir. Cumhuriyet Halk Partisi politikalarını bir seçimden bir seçime belirleyen bir siyasi parti değildir. Bu ülkede 95 yıldır kurulmuş olan ve bu ülkenin bütün değerlerine sahip çıkan, bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkan, bu ülkede önemli değerleri savunan bir siyasi partidir. Dolayısıyla bizim mücadelemiz hangi noktada vatandaş hangi görevi, hangi sorumluluğu vermişse o sorumluluğun bilincinde olarak görevimize devam etmek düşer. Bizde bu mücadeleye devam edeceğiz. Halkımızın verdiği bu sorumluluk içerisinde çalışacağız.

Seçimlerde büyük bir özveri ile mücadele eden, emeği geçen tüm il, ilçe, kadın ve gençlik kollarımıza, partililerimiz ve Amasya halkına teşekkür ederim. Dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Hayırsever Doktordan Anlamlı Bağış..  
  Başkan Özdemir’den Genç Kızılay'la Kahvaltı B..  
  Emniyet Müdürü Pekcan Dualarla Toprağa Verild..  
  Vakıfbank’tan ATSO Ziyareti..  
  Toplamda 200 Haneye Karbonmonoksit Dedektörü ..  
  Abide Hatun Anadolu Lisesi Öğrencilerinden An..  
  TAMP Masa Başı Tatbikatı Yapıldı..  
  Funda Varol Şehit Ailesine Ziyarette Bulundu..  
  ‘Hoşgörü’ Bir Hayat Tarzı Haline Getirilmeli!..  
  Kaymakamlardan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.