06 Aralık 2020 - Pazar / 01:23
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AK Parti Milletvekili Karahocagil 15 Temmuz bir demokrasi zaferidir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısıyla Şehit Yakınları ve gazilerimiz onuruna verilen akşam yemeğine Amasya AK Parti Milletvekilleri de ..
Bu haber 2 yıl önce eklenmiş

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısıyla Şehit Yakınları ve gazilerimiz onuruna verilen akşam yemeğine Amasya AK Parti Milletvekilleri de katıldı.

Amasya Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Valilik Konağı önünde verilen yemekte aziz şehitlerimiz dualarla yâd edildi.  Şehitlik ziyareti ve Büyükağa Kur’an Kursu’nda öğle namazında düzenlenen Mevlid-i Şerif ve duaların ardından bu akşam binlerce Amasyalı iki yıl önceki heyecan ve coşku ile Yavuz Selam Meydanı’nda bayraklarla buluştu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ilimizdeki etkinliklere katılan Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil programların ardından Gazi Meclis’imiz ve Külliye’de yapılacak olan etkinliklere iştirak etmek üzere Ankara’ya hareket etti. Karahocagil bu günün anlam ve önemini vurgulayan bir bildiri ile şehitlerimize rahmet dileyerek şu bilgilere yer verdi; “Bundan iki yıl önce 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsü sırasında yaşananlar, bu aziz milletin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin apaçık dünyaya haykırıldığı şanlı bir şahlanışın apaçık aynasıdır. O gün; bin yıllık medeniyet ve kahramanlık destanları eşliğinde tarihe mührümüzü vura vura, bağımsızlık ve bölünmez bütünlüğümüzü kendimize karakter olarak benimsemiş bir ecdadın torunları olduğumuzu tüm dünyaya bir kez daha hatırlattığımız gündür.

O gün; meselenin vatanı için bir beka meselesi olduğunu idrak edip, her ne şartta olursa olsun ne yapması gerektiğini idrak eden milletimiz cesareti, feraseti, birlik ve beraberliğiyle bu hain girişimi akamete uğratmayı bilmiştir. Elinde sadece bayrak ve iman dolu göğsünden başka bir silahı olmadan uçağa, tanka, helikoptere ve hainlerin ellerindeki tüm silahlara karşı tek parolası şehadet olarak abdestini alıp meydanlara koşan, korkmayan, sinmeyen bu müstesna millet; lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyarak vatan toprakları üzerinde kurgulanmak istenen bütün oyunları bir anda bozmuştur. Bütün dünyanın şahit olduğu bu kahramanlık destanı neticesinde görülmüştür ki; tankıyla, uçağıyla, her türlü silahıyla kendi halkına ölüm kusan en vahşi hainler bile vatan aşığı bu milletin inancı, azmi ve kararlılığı karşısında yenilmiş, demokrasi ve bağımsızlık uğruna her şeyi göze almış bu aziz milletin karşısında diz çökmüştür.

Millet olarak biz, birliğimizin ve dirliğimizin gücüne inanıyor, yüreklerimizin bu vatan uğruna asırlardır aynı duygularla çarptığını biliyoruz. 81 milyon, yediden yetmişe tek yürek olan milletimiz şüphesiz ki bu millî hassasiyetiyle Türkiye'nin gücünü geleceğe taşıyacaktır. 15 Temmuz bir demokrasi zaferidir. Bu vesileyle, Türksat’ta hainlerin uçaklardan attıkları bombalara kendisini siper ederek şahadet şerbetini içen aziz şehidimiz Ahmet Özsoy ve O’nunla birlikte vatan uğruna serden geçerek son nefesine kadar mücadele eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve o gün tüm yerleşim birimleriyle birlikte Amasya’mızda da meydanları dolduran değerli hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum”Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya’da İlk Defa Verildi..  
  Sarı, Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısını Ge..  
  Çözülmeyecek Hiçbir Sorunumuz Yok Güzel Ülkem..  
  Dünya Engelliler Günü Mesajı..  
  Semt Pazarlarının Günleri Değişti..  
  Havza Yönetim Heyeti Toplandı..  
  3 Aralık Dünya Engelliler Günü..  
  İl Genel Meclisi Aralık Ayı İkinci Birleşimi ..  
  Sorunlar ve Çözüm Önerileri Değerlendirildi..  
  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini Ziya..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.