06 Aralık 2020 - Pazar / 00:35
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Zaferi

Birlik ve beraberlik içerisinde kazandığımız “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Zaferinin” 2. yıl dönümü anma etkinlikleri düzenlendi...
Bu haber 2 yıl önce eklenmiş

Birlik ve beraberlik içerisinde kazandığımız “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Zaferinin” 2. yıl dönümü anma etkinlikleri düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Yavuz Selim Meydanı’nda binlerce Amasyalının katılımıyla anma programı gerçekleştirildi. Valilikçe düzenlenen programa Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Garnizon Komutan Vekili Albay Nihat Ergün, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat, protokol üyeleri, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. 

Yavuz Selim Meydanı’ndaki program aziz şehitlerimizin anısına düzenlenen saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı’yla başladı.

Buradaki törende ilk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Cafer Özdemir; “Hain FETÖ’nün yaptığı bu haince girişimin eşi ve benzeri yoktu. Çünkü bu hainler vatandaşlarımızın cebinden çıkan paralarla, ülke savunması için alınan silahları bu milletin üzerine doğrultular. 250 vatan evladımızı şehit ettiler. Biz bunları unutmayacağız ve unutturmayacağız. Özellikle genç nesillerin beyinlerine kazıyacağız. Bu milletin en kutsalı olan inançlarını kullanarak bu millete ihanet ettiler. Ne yaparlarsa yapsınlar bu milletin birlikteliğini bozamayacaklar, bizlerde bu birliktelik olduğu sürece değil FETÖ, dünyadaki bütün kapitalist güçler gelsin bizi yıkamayacaktır. 15 Temmuzdan bu zamana kadar olduğu gibi bir olalım, bir millet olalım. Bu güzel Türkiye’yi birlikte inşa edelim. ”ifadelerini kullandı.

Sözlerine son vermeden önce Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar dileyen Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, meydanı dolduran tüm Amasyalılara teşekkür etti.

Ardından konuşan Amasya Milletvekili Hasan Çilez, aziz milletimizin bir kez daha iman ve inancın silahlardan üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtladığını ve bu hain yapıyla mücadelenin sonuna kadar sürdürüleceğini dile getirdi. 

Vali Dr. Osman Varol yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Kadim ve aziz şehrin güzel insanlarını en kalbi duygularımla selamlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şehitlerimizin geride bıraktıkları ve bizlere emanetleri olan çok kıymetli ailelerine başsağlığı diliyorum, gazilerimize ise sağlıklı uzun bir yaşam diliyorum. 

15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine sokakları, meydanları dolduran, vatanları, bayrakları, inançları özgürlükleri ve gelecekleri için, darbe girişiminde bulunan hainlere karşı ölümü göze alarak canlarını ortaya koyan ve meydan okuyan tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Meydanlarda günlerce bu işin tekerrür etmemesi için demokrasi nöbeti tutan aziz yurttaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. 

Öncelikle 15 Temmuz nedir ve ne anlama gelir. Bununla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. 15 Temmuz insanlık tarihinin gördüğü en büyük ihanetlerden birisidir. Çünkü toplumun içerisindeki kendi evlatlarını, kendi kaynağıyla belirli noktalara yerleştirip, o aşama ve süreç içerisinde beyinlerini yıkayıp, milletimizin aleyhine karşı harekete geçirdiği ve bunun sonucunda darbe girişiminde bulunduğu tarihte nadir görünen olaylardan bir tanesidir. 

15 Temmuz’un ruhunu çok iyi anlamamız gerekiyor. Toplumda farklı dünya görüşlerine sahip olan birçok insan, o gece değerlerine sahip çıkmak için bir araya geldiler. Donanımlı silahları ve profesyonel ekipleri olan bu güruha karşı göğüslerini siper ederek mücadele ettiler. İnsanlık tarihinde böylesine bir halk hareketi çok nadir görülmüştür. 15 Temmuz ruhunu unutmamamız ve unutturmamamız gerekiyor. Bu ruhu milletimizin içerisinde ebediyen yaşatmamız gerekiyor. Bu bağlamda bu meydanı hıncahınç doldurarak bizleri yalnız bırakmayan tüm Amasyalılara çok teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” 

Konuşmaların ardından sinevizyon gösterileri eşliğinde binlerce Amasyalı coşkuyla Türk Bayrağımızı dalgalandırarak geceye renk kattılar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak yayınlandı. Daha sonra İl Müftülüğümüzün düzenlediği dua programıyla gece devam etti.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya’da İlk Defa Verildi..  
  Sarı, Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısını Ge..  
  Çözülmeyecek Hiçbir Sorunumuz Yok Güzel Ülkem..  
  Dünya Engelliler Günü Mesajı..  
  Semt Pazarlarının Günleri Değişti..  
  Havza Yönetim Heyeti Toplandı..  
  3 Aralık Dünya Engelliler Günü..  
  İl Genel Meclisi Aralık Ayı İkinci Birleşimi ..  
  Sorunlar ve Çözüm Önerileri Değerlendirildi..  
  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini Ziya..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.