26 Mayıs 2019 - Pazar / 04:33
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Suluovalı öğrenciler “15 Temmuz Destanı”nı maketlerle anlattılar

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” 2. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladıkları ..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” 2. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladıkları 15 Temmuz destanını ve ruhunu anlatan maketlerden oluşan sergi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda açıldı. 

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören ve ayrıca yine öğrencilerin Kudüs konulu maket çalışmaları ile Suluova’da 15 Temmuz Demokrasi nöbetlerinde çekilen fotoğrafların da yer aldığı sergide amaçlarının milli birlik ve beraberlik ruhunu daha da geliştirmek, 15 Temmuz’da yaşananları unutturmamak olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, öğrencilerin yaklaşık 1 aylık sürede hazırladıkları maketlerin, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı vatanına, bayrağına ve demokrasiye sahip çıkan milletimizin gösterdiği büyük direnişin bilinmesi, anlatılması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında oldukça önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve öğrencilerimizi, milli, manevi ve insani değerleri ile tarihsel ve kültürel hassasiyetleri benimseyen, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetiştirmenin eğitimciler olarak her zaman öncelikli görevleri arasında olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, bu anlamlı sergi çalışmasının yapılmasında emeği geçen öğrencilere ve onlara rehberlik eden öğretmenlere teşekkürlerini iletti. 

Sergi ziyaretinde çocuklarımızın ve gençlerimizin demokrasi, milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında farkındalığının artırılmasının hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu vurgulayan İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, tarihe şanlı bir direniş olarak geçen 15 Temmuz gecesinde, göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın milli ve insani bir görev olduğunun altını çizerek, öğrencilere milli ve manevi değerlerimizi, vatan ve bayrak sevgisini aşılamak için ellerinden gelen bütün gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade etti. 

15 Temmuz gecesi vatanımız, demokrasimiz ve bağımsızlığımız için canlarını hiçe sayarak büyük bir kahramanlık destanı yazan bu aziz milletin bir ferdi olmaktan duyduğu onuru dile getiren İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, ülkemizi büyütmek ve demokrasimizi güçlendirmek için hep birlikte çok çalışmamız gerektiğini, bu yolda da en büyük güvencemizin ise çocuklarımızın varlığı ve gayretleri olacağını belirtti.

14 - 15 Temmuz tarihlerinde iki gün boyunca açık kalan sergi ziyaretine İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Belediye Başkanı Fatih Üçok, İlçe Emniyet Müdürü Murat Oflaz, İlçe Jandarma Komutanı Cenk Alper Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.