21 Haziran 2019 - Cuma / 00:18
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İlköğretim Haftası kutlamaları yapıldı

Yeni eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz...
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Yeni eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Vali Dr. Osman Varol’un katılımıyla Nihat Bayramoğlu İlkokulu'nda 'İlköğretim Haftası' kutlamaları gerçekleştirildi.

Okul bahçesinde yapılan kutlamalara Vali Varol’un yanı sıra Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. 

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş yaptığı açılış konuşmasında öğretmenler, öğrenciler, veliler ve eğitim camiasının tüm paydaşlarının yeni eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını yaşadığını aktardı. 

Belediye Başkanı Cafer Özdemir konuşmasında tüm eğitim camiasının yeni eğitim-öğretim yılını tebrik ederek hayırlara vesile olmasını diledi. 

Ardından Amasya Milletvekili Hasan Çilez konuşmasında öğretmenlerimize seslenerek “Ülkemizin geleceğini sizlere emanet ediyoruz. Sizlerin gayretle çalışarak geleceğimizi aydınlatan nesiller yetiştireceğinize güvenim tamdır” dedi. 

Vali Dr. Osman Varol konuşmasında; “2018-2019 eğitim-öğretim yılının başladığı bugünde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Her fırsatta her platformda, öğretmen arkadaşlarımızla, eğitimcilerimizle her bir araya geldiğimizde özellikle üzerinde durduğum ve hassasiyetle belirttiğim bir konuyu burada tekrar söylemek istiyorum; bizim kamu olarak sunduğumuz en önemli hizmettir eğitim. Dolayısıyla en önemli kamu personellerimiz öğretmendir. 

Ben ildeki en üst düzey kamu görevlisi olarak görev sürem içerisinde bir takım şeyleri değiştirebilirim. Belediye başkanlarımız seçildikleri dönem içerisinde bir şeyleri değiştirebilirler, diğer arkadaşlarımız çalışmalarında önemli farklar ortaya koyabilirler ama sadece ve sadece öğretmenlerimiz çocuklarımıza doğru yetiştirerek ülkemizin geleceğini değiştirebilirler. Bu güce sahip oldukları için ve bizim sunduğumuz en önemli kamu hizmetini sundukları için gerçekten büyük bir sorumluluk taşımaktadırlar.

Benden önceki kıymetli konuşmacılarımızın da belirttiği birkaç husus var. Eğitim için, öncelikle bir miktar bütçe ayırmanız gerekiyor, ardından fiziksel ortam ve materyalleri ortaya koymamız gerekiyor. Son olarak bunun içeriğini yani müfredatı ortaya koymanız gerekiyor. Bu faktörlerde ülkemizin nerede olduğunu gözden geçirsek fiziksel anlamda ve eğitim materyalleri noktasında artık birçok geçmiş ülkenin önüne geçmiş durumdayız ama hala geliştirmemiz gereken iki şey var.  Bir tanesi eğitimin içeriği, müfredat; yani çocuklara kazandıracaklarımız ikincisi ise öğretmenlerin motivasyonu ve kendilerinin işe bağlılığı. Ben bunu gerçekten önemli buluyorum. Bu içerik değişimi noktasında özellikle yeni milli eğitim bakanımızın mesajları, ortaya koyduğu çalışmalar ve 15 Ekimde açıklayacağı yeni öğretim sistemi ile ilgili yol haritasını çok önemli buluyor ve heyecanla bekliyorum. Diğer taraftan öğretmenlerimizin de çok büyük bir gayretle çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için hem modern dünyanın geleneklerine karşılık verebilen hem de ülkesinin geçmişi ve kültüründen kopuk olmayan bir nesil yetiştirmemiz gerekiyor.

Velilerimize de şunu söylemek istiyorum; çocuklarınızı okullarımıza gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz. Biz çocuklarımızın güvenliği için diğer kurumlarımızla çok büyük bir gayretle çalışıyoruz. 

Ve çocuklarımız, sizler de bir yandan öğretmenlerimizin kılavuzluğunda kendinizi geleceğe hazırlarken bir taraftan da sanatla, sporla, müzikle ilgilenmeyi ihmal etmeyin çünkü insan ancak çok yönlü olursa hayatta başarılı olabiliyor. Ben son olarak öğretmenlerimize ve eğitimcilerimize şunu söylemek istiyorum; lütfen gönlünüzü vererek çalışmaya gayret edin. Bizler sizin bu şekilde çalışmanız için her imkânı sağlamaya çalışacağız. Sizler çocuklarımıza doğru bir şekilde geleceğe hazırladığınız zaman hep hayal ettiğimiz refah içerisinde bir topluma ve güçlü bir geleceğe kavuşacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle eğitim öğretim yılımızın tekrar hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başarılı, sağlıklı, huzurlu bir sene geçirmenizi diliyorum" dedi.

Konuşmalardan sonra öğrencilerin okul bahçesinde sergilediği halk oyunları gösterisi beğeniyle izlendi.

Ardından sınıfları ziyaret eden Vali Dr. Osman Varol, öğrencilerle tek tek ilgilenip, yeni eğitim öğretim yılını kutladı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yeşilırmak Havzası Paydaş Toplantısı..  
  Başkan Sarı TKB Meclis 2’inci Başkan Vekili S..  
  Festival Kapsamında Kiraz Teşvik Yarışması Ge..  
  Başkan Sarı ve Eşine Anlamlı Hediye..  
  Merkez Komutanı Bor’dan Başkan Sarı’ya Ziyare..  
  OKA’dan 34 Milyon TL..  
  Genel Başkan Yardımcısı Özçelik’ten Başkan Sa..  
  İlçeler 100. Yıl Dönümü Coşkusuna Renk Kattıl..  
  Muhammed Mursi İçin Cenaze Namazı Kılındı..  
  Bakan Yardımcısı Tunç’tan Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.