25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 11:51
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Öğrenme Şenliği yapıldı

Her an ve her fırsatta öğrenme fikriyle başlatılan hayat boyu öğrenme şenlikleri kapsamında, “Amasya Öğrenme şenliği” yapıldı...
Bu haber 7 ay önce eklenmiş

Her an ve her fırsatta öğrenme fikriyle başlatılan hayat boyu öğrenme şenlikleri kapsamında, “Amasya Öğrenme şenliği” yapıldı.

Vali Dr. Osman Varol beraberinde eşi Funda Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve birçok vatandaşımızla beraber “Amasya Öğrenme Şenliği” açılışını gerçekleştirdi. 

Vali Varol burada yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün bu öğrenme şenliğinin açılışında sizlerle birlikteyiz. Sayın müdürümüzün de çok güzel ifade ettiği gibi halk eğitim müdürlüğümüzün yaptığı, ortaya konulan eserlerin sergilendiği yılsonu sergimizden farklı olarak, özellikle bunların üretilmesi veya hayatımızdaki birtakım diğer pratik ihtiyaçların giderilmesi noktasında yapılan üretimlerin süreçlerinin aktarıldığı belki canlı uygulamaların yapıldığı bu yolla, eğitim-öğretim döneminin başlangıcında hem öğrencilerimize hem de ilgililere, kurumlarımıza yapılan gösterilerle eğitimin bir motivasyonla başlamasının sağlandığı bir etkinlik bu. Ayrıca birtakım kamu kurum ve kuruluşlarımızda burada stantlarını açarak yaptıkları hizmetleri tanıtıp hem bunları öğrencilerimize hem de diğer kurum ve kuruluşlara sergiliyorlar. Bu anlamda bir kaynaşma meydana geliyor burada. 

Eğitim önemini her fırsatta, bulunduğum her platformda dile getiriyorum. Ülkelerin geleceğini refah içerisinde kurabilmesinin yegâne yolu güçlü kuşaklar, eğitimli kuşaklar yetiştirmek. Bizim de bu alanda çok ciddi mesafeler almamız gerektiğini düşünüyorum. Onun için eğitimle ilgili her türlü etkinliğin, her türlü faaliyetin, yapılmak istenen her olumlu şeyin sadece eğitimcilerimiz ve Milli Eğitim Bakanlığı teşkilatımızla değil, tüm kurum ve kuruluşlarımızla yanında olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu kapsamda çalışmalarımızı örgütlemeye gayret ediyoruz. 

Bu vesileyle katılımcılara, katılan kurumlarımıza, destek olanlara teşekkür ediyorum. Yeni başladığımız eğitim-öğretim dönemimizin öncelikle çocuklarımız için, eğitim dünyamız ve eğitimcilerimiz için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kazasın, belasız ve hepsinden önemlisi başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmemizi diliyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” 

27 – 28 Eylül 2018 tarihlerinde Amasya Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Bahçesi’nde bulunan “Öğrenme Şenliği”, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösterileri içeren programlı etkinlikler bütünüdür. Öğrenme şenliği, bireylerde kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesini ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. 

Öğrenme şenliğinde Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kanepe hazırlama, limonata hazırlama, basit pasta yapımı; Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bilinçli alışveriş, doğru internet kullanımı, aile bütçesi hazırlama; Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından okuma-yazma, dokuma, el yapımı sabun şekillendirmesi, kilim; Gökhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından toprak numunesi alma, budama sistemleri, aşı çeşitleri, peyzaj uygulaması; Alptekin Anadolu Lisesi tarafından dijital fotoğrafçılık ve fotoğraf makinesi kullanımı; Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bilgisayar formatı ve montajı, fayans ve derz uygulaması, modüler ürün montajı, mikrometrik ölçme uygulamaları sergilendi. 

Ayrıca ilimizdeki diğer kurumlardan PTT başmüdürlüğü tarafından bankacılık hizmetleri, posta hizmetleri, filoteli abone işlemleri; Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından CV hazırlama teknikleri, iş görüşmesinde dikkat edilecek hususlar, iş arama kaynkları; İl tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından fide dikimi; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bünyelerinde verilen hizmetlerin tanıtılması; Meteoroloji İl Müdürlüğü tarafından analizler-tahminler-araştırma, zirai meteoroloji, mobil uygulama tanıtımı; Amasya belediyesi tarafından ailelerin çocukları ile yapabileceği proje çalışmaları; Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kayın mantar aşılaması, ceviz-badem fidanı aşılaması; Ticaret İl Müdürlüğü tarafından kooperatifçilik hakkında bilgi, 2. el oto alım-satım hakkında bilgilendirme; Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Amasya tanıtım filmi, arkeoloji-kazı mizanseni, İl AFAD tarafından afete hazır Türkiye sunumu, arama-kurtarma malzeme tanıtımı; İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilk yardım eğitimi, beslenme ve hareketli yaşam, ağız ve diş sağlığı; İl Müftülüğü tarafından aile ve dini rehberlik bürosu tanıtımı, bünyelerindeki yayınların tanıtımı; Amasya Üniversitesi tarafından doğru nefes alma etkinlikleri, kanserden korunma bilgilendirilmesi, fiziksel egzersiz; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından jimnastik hareketleri uygulamaları sergilendi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.