11 Nisan 2021 - Pazar / 09:27
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Dünya’nın gurur duyacağı havalimanı yapıldı

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Kasım ayının ilk toplantısı 01.11.2018 Perşembe günü Mustafa Çittır başkanlığında, Encümen Müdürü Muhammer Şahin ve mecli..
Bu haber 2 yıl önce eklenmiş

Amasya İl Genel Meclisi 2018 Kasım ayının ilk toplantısı 01.11.2018 Perşembe günü Mustafa Çittır başkanlığında, Encümen Müdürü Muhammer Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Mustafa Çittır toplantının açılış konuşmasında; “2018 Kasım ayı içerisinde yapacağımız toplantılarda alacağımız kararların Amasya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizde, dünyanın gurur duyacağı hava limanı yapıldı. Adı “İstanbul Havalimanı” konuldu. Bana göre en doğru isimdir. Cumhuriyeti kazanmak için M.K. Atatürk’ün büyük zaferleri ile bugünlere geldik. Cumhuriyetimiz 95 yaşında ve ilelebet yaşayacaktır. Bazıları havalimanını isimi üzerinden eleştirebilir, saygı duyuyorum. Türkiye’yi karalamak için Kaşıkçı cinayetini Türkiye’de işlediler. Suudi Arabistan’da yaşayan insan neden Türkiye’de öldürüldü. Bu dış ülkelerin oyunudur. Hepsi aydınlığa kavuşacaktır. Bu kürsüde konuşan arkadaşlarım konuşmalarına dikkat etmelidir. Bu meclis Amasya’nın her köşesine hizmet götürmek için kararlar alıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi ve siyasi parti grup başkanlarına söz verdi.

MHP Grup Başkanı Mesut Ünal; “Bugüne kadar şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladık. İstanbul havalimanının, gönül isterdi ki adı Cumhuriyet Havalimanı olsun. Andımızın okullarda okutulmasını Danıştay karara bağlamıştır. “Türküm, Doğruyum, Çalışkanım” demenin ne zararı var. 2018 Kasım ayında alacağımız kararların ülkemize ve Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP Grup Başkanı İbrahim Yıldız; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık. Cumhuriyetin değerlerini bilmek lazım. M.K. Atatürk Cumhuriyeti bizlere emanet etti. Cumhuriyet Resepsiyonu her yıl Ankara’da yapılıyordu. Bu sene İstanbul’da yapıldı. Anlam veremedik. İstanbul Havalimanı’nın adı Cumhuriyet konulabilirdi. Cumhuriyeti seviyorum demek yeterli değil, onu yaşamak lazım” dedi.

AK Parti Grup Başkanı Mustafa Gülle; “Cumhuriyeti kazanmak kolay olmadı. M. Kemal Atatürk’ün büyük zaferleriyle kazanıldı. Cumhuriyet 95 yaşında. 2018 Kasım ayında yapacağımız toplantılar Amasya’mıza ve ülkemize hayırlı olsun. Dünya çapında yapılan İstanbul Havalimanı’nın gururunu yaşıyoruz. Kim ne kadar Cumhuriyeti seviyorsa, biz ondan daha çok seviyoruz. M.K. Atatürk ülkemize büyük hizmetler vermiştir. Türküm ve gurur duyuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra aşağıdaki gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.

İl Özel İdaresi’nin 2019 yılı mali performans programıyla ilgili teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  UNESCO Hazırlık Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı’ya TEMA Vakfı’ndan Teşekkür..  
  Şehit ve Gaziler Anısına Fidan Dikildi..  
  Bizler Vatan Nöbetimizin Başındayız: Hodri Me..  
  Polis Haftasını Kutluyorum..  
  YEDAŞ "Samsun Okuma Vakti" Projesi'ne Destek ..  
  Alanya Belediyesi..  
  Nevşehir Belediye Başkanlığı..  
  Konya DKMP İl Şube Müdürlüğü..  
  Devlet Desteğiyle Güç Katacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.