18 Temmuz 2019 - Perşembe / 21:19
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

AEP kapsamında 7551 kişiye eğitim verildi

Aile Eğitim Programı (AEP) ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin; eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık ..
Bu haber 8 ay önce eklenmiş

Aile Eğitim Programı (AEP) ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin; eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına, sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Aile Eğitim Programı; Aile İletişimi ve Eğitim, Hukuk, İktisat, Medya, Sağlık olmak üzere beş alandan oluşmaktadır.
Yukarıda belirtilen başlıklar altında İlimizde farklı sosyo-demografik özelliklere sahip yetişkinlere eğitimler düzenlenmektedir. 2018 yılı süresince müdürlükten Sosyal-Ekonomik Destek Alan Vatandaşlarımıza, Çocuk Evleri Sitesi Personeline, Merkeze bağlı Beldağı Köyünde ki Kadınlara yönelik her ay düzenli eğitimler verilmiştir ve yine programlar dahilinde eğitimler devam etmektedir.

AEP kapsamında İl Koordinatörleri tarafından Eğitici Eğitimi verilmektedir. Aile Eğitim Programları Eğitici Eğitimi Sertifikaları katılımcılara en az iki eğitim verildikten sonra verilmektedir. En son yapılan Eğitici Eğitimi sonrasında 09.05.2018 tarihinde saat 12.00 de Büyük Amasya Otelinde Valimiz Dr. Osman Varol ve protokol üyelerinin katılımıyla “AEP Tanıtım ve Katılım Belgesi Töreni” düzenlenmiştir. 

Dr. Öğretim Üyesi Kürşad Demirutku tarafından AEP eğiticilerine eğitim verilmiş Saraydüzü Kışlasında halka açık konferans düzenlenmiştir.

Müdürlüğe bağlı Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi Çocuk Kulübü Personeline, müdürlüğün çocuk hizmetleri birimlerinde görev yapan meslek elemanları ve bakım elemanlarına, koruyucu ailelere, Amasya İl Merkezinde bulunan İlkokullarda görev yapan sınıf öğretmenlerine, müdürlüğe bağlı faaliyet gösteren Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi Çocuk Kulüpleri velilerine yönelik “Mahremiyet” Eğitimi,  müdürlüğe bağlı faaliyet gösteren Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi Çocuk Kulüpleri Personeline Yönelik Aile İçi İletişimin Temel Unsurları, Ailenin Kendi Doğal Kaynaklarını Kullanma Yoluyla Problem Çözme Becerisinin Kazanılması, Bir Kriz Durumu Olarak Boşanma Olgusu, Etkili ve Yetkin Ebeveynlik, Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Yolları konularında 5 hafta boyunca haftada bir gün olmak üzere eğitim verilmiş ve 15. Piyade ve Eğitim Tugayında ki er/erbaşlara yönelik Evlilik Öncesi Eğitimleri düzenlenmiştir.

2018 yılı Ocak-Mart ayları içerisinde AEP ve Evlilik Öncesi Eğitim kapsamında düzenlenen eğitimlerle 1800 kişiye ulaşılmıştır. Ayrıca ‘Mahremiyet Eğitimi’nde 520, ‘Değerlerin Edinilmesinde Ailenin Rolü’ konulu eğitim ve konferansta 260, ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ 4500, müdürlüğe bağlı faaliyet yürüten Özel Kreş Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kulübü personeline yönelik 471 kişi olmak üzere 2018 yılı Ekim ayı sonu itibariyle toplamda 7551 kişiye AEP kapsamında eğitimler verilmiştir.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Üniversitelilere 100 Bin Lira Hibe..  
  İl Genel Meclis Başkanı Eraslan’dan Başkan Sa..  
  Engelli Murat Saraç’a Yaş Günü Sürprizi..  
  AB Projesi Kapsamında Eğitim Seminerleri Gerç..  
  Amasya Eski Valisi Salih Işık’tan Ziyaret..  
  Başkan Sarı İadeyi Ziyaretlerde Bulundu..  
  Her Şey Güzel Olmayacak, Biz Hep İmtihan Olac..  
  MEB, Yönetici Mülakatlarında Haksızlığa İzin ..  
  Amasya, Tek Ses, Tek Yürek Oldu..  
  Başkan Sarı: “Allah’ım Tüm Güvenlik Güçlerimi..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.