25 Haziran 2019 - Salı / 20:42
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türk Eğitim Sen Antalya’da istişare toplantısına katıldı

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil TERZİ ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Hüseyin AKTAŞ, Metin YEZEK,..
Bu haber 7 ay önce eklenmiş

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil TERZİ ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri  Hasan Hüseyin AKTAŞ, Metin YEZEK, O. Tamer ÜNAL, Ali  KUZUCA, İlker ÖZEL, Hacıbekir BULDU ve Şube Denetleme Kurulu Başkanı Ayhan YILMAZ 1-4 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapılan Türk Eğitim Sen “Gönülleri Birleşenler Büyük Türkiye Buluşması”  İstişare Toplantısına katıldılar.

Toplantı  hakkında bilgi veren Şube Başkanı Kamil TERZİ’nin açıklamaları şöyledir :

“Çok verimli geçen, Edirne’den Hakkari’ye kadar Türkiye’nin 81 ilinin temsilcilerinin görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda, memur, emekli ve eğitim çalışanlarını ilgilendiren her konu gündeme gelmiş, tüm Eğitim Çalışanlarının beklentilerini karşılayacak kararlar alınmıştır. Eğitim çalışanları rahat olsunlar, tüm milli ve sosyal meselelerimizi cesaretle gündeme getirecek, milli ve sosyal menfaatlerimizi kararlılıkla savunacak Türk Eğitim Sen Genel  Merkez ve taşra teşkilatları Türk milletinin emrindedir.

Alınan kararların bazıları şöyledir:

1-Andımız’ın okutulması konusunda Danıştay İDDK’nın olumlu karar vermesi  en büyük temennimizdir.  İDDK olumsuz karar verse de Türk Eğitim Sen’li  öğretmenler fiili durum oluşturacaklar, Andımızı  öğrencilerine öğretecek  ve okutturacaklardır. Andımızın okutulması için başka eylem kararları da alınacaktır.

2-Türk Eğitim Sen, kesinlikle mülakata, sözleşmeli öğretmenliğe karşıdır. Bu konuda yargıya gidilmiştir, her platformda kararlılıkla mücadele edilecektir.

3-Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen, çalışanlarımızı, emeklilerimizi  ekonomik olarak rahatlatacak EK GÖSTERGE  ve 3600 EK GÖSTERGE konusunda kanun teklifi hazırlayarak TBMM ne sunulmasını sağlamıştır. Bu konuda verilen sözlerin yerine getirilmesinin takipçisidir.

4-Yüzde 25’leri aşan enflasyon rakamları çalışan ve emeklilerimizi nefes alamaz hale getirmiştir. Kayıpların telafisi için Ocak 2019 dan önce EK ZAM  verilmesi artık zaruret olmuştur. Türkiye Kamu Sen EK ZAM  talebini 14 Kasım 2018 tarihinde tüm yurtta kitlesel basın açıklamaları ile alanlarda dile getirecektir.

6-Milli Eğitim Bakanlığı’nın Öğretmen Meslek Kanunu çıkaracak olması Türk Eğitim Sen tarafından olumlu bulunmuştur.Türk Eğitim Sen kazanılmış hakların geriye götürülmeyeceği  bir Öğretmen Meslek Kanunu için hazırlıklarını yapmış ve hatta bir taslak kanun hazırlama kararı almıştır.Öğretmen yetiştirilmesinden,yerdeğiştirmesine,okul yöneticiliğinden,kariyer basamakları ve  ek göstergeye kadar öğretmenle ilgili her meselenin liyakat ve adalet kapsamında ele alınacağı bir meslek kanununun oluşturulmasında her türlü katkı sağlanacaktır.

7-Memur ve hizmetlilerin biriken meselelerinin giderilmesi  veözlük hakları ile  ekonomik durumlarının günün şartlarına göre düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

8-Üniversitelerin sıkıntıları konusunda YÖK’e kapsamlı bir rapor sunulmuş,Üniversite  İdari Personelinin yerdeğiştirme problemi konusunda  ivedilikle çözüm üretilmesi  dile getirilmiştir.

9- Türk Eğitim Sen  Milli Mücadelenin 100.Yılı Münasebetiyle 2019 yılında Milli Mücadele temalı birçok  kültürel ve sosyal aktiviteler gerçekleştirecektir.

10-Türkiye’nin en dinamik,en milli sendikası Türk Eğitim Sen,eğitim çalışanlarının desteğiyle  tüm ülkede doğru yapılanları destekleyecek,yanlış yapılanları  ise  yüksek sesle eleştirecek,Türk milletinin değerlerini tartışmaya açtırmayacak,eğitim çalışanlarının güvenini ve gönlünü kazanmaya yönelik çalışmalarına devam edecektir.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Vali Varol’dan Teşekkür..  
  Başkan Sarı Ankara’dan Gelen Misafirlerini Ağ..  
  Yargıtay Üyeleri Boraboy Gölü Tabiat Parkında..  
  Özgün’den Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyare..  
  “Milli Mücadele Yolunda Amasya” Konulu Konfer..  
  Amasya Tamiminin 100. Yılı Kutlandı..  
  Milli İrade ve Milli İstiklal Konulu Panel Ve..  
  TBMM Başkanı Şentop, Cuma Namazının Ardından ..  
  Belediye Başkanı Sarı’ya Yargıtay’dan Ziyaret..  
  İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Yardım Eğitimiyle..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.