18 Kasım 2018 - Pazar / 13:56
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu İspanya’da

​İlimiz Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Avrupa Birliği Erasmus+ Stratejik Okul Ortaklıkları programı çerçevesinde yürütmekte olduğu..
Bu haber 1 hafta önce eklenmiş

​İlimiz Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Avrupa Birliği Erasmus+  Stratejik Okul Ortaklıkları programı çerçevesinde yürütmekte olduğu Avrupa Birliği tarafından fon desteği sağlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ‘’ Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya’da yapılan ulus ötesi toplantı hareketliliğini gerçekleştirdi.

​Okul müdürü Hasan Hüseyin AKTAŞ proje hareketliliği ile ilgili olarak şu bilgileri verdi.

‘ 2017 çağrı döneminde kabul gören ve okulumuzun da ortak olarak yer aldığı   Feel the Seasons Beyond the Walls’’ , ‘’ Duvarlar Ardındaki Dört Mevsimi Hisset’’ adlı proje kapsamında İspanya-Alicante-El Pinos şehrinde C.E.İ.P Santa Catalina okulunda gerçekleştirilen projenin ikinci ulus ötesi toplantısına okulumuzu temsilen iki öğretmen arkadaşımız Ali Kirti  ve Melike Celep katılmıştır.

​Öğrenme ortamlarının okul dışına taşınmasını, öğrencilere her türlü ortamı öğrenme alanına çevirebilme becerisi kazandırmayı, kendi başına iş yapabilme, doğal şartlarla mücadele edebilme, doğaya karşı bilinçli bireyler yetiştirme, kültürler arası bilgi ve beceri paylaşımı, öğrencilerin öz güven gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan projemiz yedi ülkenin katılımı ile gerçekleşmektedir. Bu kapsamda üç ulus ötesi toplantı, iki öğrenci öğrenme ve öğretme hareketliliği ve iki adet te öğretmen öğrenme ve öğretme hareketliliği planlanmıştır. İspanya hareketliliği ikinci ulus ötesi toplantı olarak gerçekleşmiştir.

​Bu toplantıda; gerçekleştirilen proje faaliyetleri ve yapılacak faaliyetler değerlendirilmiş   proje akışı ile ilgili görüş alış verişinde bulunulmuş ve belirlenen faaliyetlerin yürütülmesi kararlaştırılmış, okul bünyesinde yapılan çeşitli proje etkinliklerine katınılmıştır. Projenin yaygınlaştırılması ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için projenin amacını kapsayan; e-gazete, e-albüm, e-hikaye, takvim gibi aktivitelerin yapılması proje web sitesinin daha görünür hale getirilmesi, proje faaliyetlerinin e-twinning platformunda aktifleştirilmesi kararlaştırılmıştır. Bu toplantıda ev sahipliği yapan C.E.İ.P Santa Catalina okuluna teşekkür ediyorum.

​Projemizin bir sonraki hareketliliği öğrenci öğrenme ve öğretme hareketliliği olarak 26-30 Kasım tarihleri arasında ilimizde gerçekleşecek olup Hırvatistan, İtalya, İspanya, Yunanistan, Fransa ve Bulgaristan’dan 26 öğrenci ve 16 öğretmenin katılımı ile gerçekleşecektir. Misafirlerimize ilimizin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini tanıtacak, 7500 yıllık tarihe sahip olan Amasya’mızın tanıtımına katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gelecek olan misafirlerimize kurum olarak Türk misafirperverliğini, derin bir tarihe sahip Türk mutfağından örnekler sunmayı, ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeyi istiyoruz’ dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA Kasım ayı toplantısı yapıldı..  
  Amasya SMMM Odasından E-Uygulamalar semineri..  
  Jandarma yaptığı aramada kaçak içki ele geçir..  
  Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü 2019 t..  
  Amasya Barosu’ndan Başkan Özdemir’e ziyaret..  
  Belediye Başkan Aday Adayı Erdem’den ziyaret..  
  Özel İdare içme suyu depolarının yüzde 70’ini..  
  Yılda 50 milyon kWh elektrik üretecek..  
  TEMA Vakfı İl Temsilciliği’nden Başkan Özdemi..  
  Funda Varol engelli vatandaşları evlerinde zi..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.