25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 18:02
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Bizlere bıraktığı mirasa sonsuza dek sahip çıkacağız

Büyük kurtarıcı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı olması vesilesiyle CHP Amasya İl Başkanlığı il, ilçe ..
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Büyük kurtarıcı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80. yılı olması vesilesiyle CHP Amasya İl Başkanlığı il, ilçe Başkanlıkları, eski Belediye Başkanları, önceki dönem milletvekili, il, ilçe başkanları il genel meclis ve Belediye meclis üyeleri, Partinin tüm il, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Atatürk Anıt Meydanında İl Sekreteri Hatem Doğanbaş başkanlığında toplandı ve Atatürk anıtına çelenk sunumunda bulundu.

Çelenk sunumuna Amasya Barosu, ADD ve ÇYDD, Eğitimsen Başkan ve üyeleri ile birlikte katılımda bulundular. İl Başkanlığını temsilen İl Sekreteri Hatem DOĞANBAŞ tarafından çelenk sunumu yapılarak günün anlam ve önemini belirten basın açıklamasında bulunuldu.

Doğanbaş yaptığı açıklamada şunları söyledi; Anadolu halkını örgütleyerek halk hareketini başlatan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak sayısız devrime imza atan Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında sevgi ve saygı ile anıyorum.

Cumhuriyet başta olmak üzere tüm başarılarını kendisine değil, Türk Ulusuna mal eden Atatürk, üstün nitelikleriyle her zaman öncü ve örnek olmuş, insanımızın refah ve mutluluğu için çalışmış, bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmamıştır.

Atatürk’ün “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” sözünde de belirttiği üzere, Atatürk, ilkeleri, devrimleri ve eserleriyle sonsuza kadar yaşayacaktır. Ulusumuzun ışık kaynağı, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük önder ve düşünce adamı Atatürk’ün yurttaşlarımızın gönlündeki yeri hiç bir zaman değişmeyecektir.

Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti ve Cumhuriyetimizin temel yapı taşı olan ilke ve devrimleri yaşatmak ve daha ileriye taşımak bizlere düşen en büyük görevdir.

Barışın, kardeşliğin ve insanlığın çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğu günümüzde, Mustafa Kemal Atatürk’ün özgürlük, bağımsızlık, değişim ve çağdaşlaşma projesinin eseri olan laik Türkiye Cumhuriyeti’nin önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Çağdaş ve örnek bir Cumhuriyeti kurarak tarihe not düşen Atatürk’ün ilke ve devrimleri bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. O’nu ve en büyük eseri olan Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, onun ideallerini hayata geçirmek ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için bugün hepimize düşen en büyük görevdir.

Atatürk’ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşaklar, Türkiye Cumhuriyeti’nin her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklardır. Türk Ulusu, Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, lâik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.

Bu düşüncelerle, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. Yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.