25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 18:15
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Mustafa Zengin aday adaylığını açıkladı

Mustafa Zengin, Amasya Belediye Başkanı aday adaylığını 12.11.2018 Pazartesi günü AK Parti İl Başkanlığında açıkladı...
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Mustafa Zengin, Amasya Belediye Başkanı aday adaylığını 12.11.2018 Pazartesi günü AK Parti İl Başkanlığında açıkladı.

İl Başkanı Mehmet Ünek; “AK Partili Belediyeler çok güzel hizmetler yaptı. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’mıza büyük hizmetler gerçekleştirdi. Mustafa Zengin kardeşimize başarılar diliyorum. Bütün aday adaylara parti olarak eşit mesafedeyiz” dedi.

Daha sonra konuşma yapan Mustafa Zengin şunları söyledi; “Çıkmış olduğumuz bu yolda bizlerden desteklerini esirgemeyen, ilk günden itibaren arayan, mesaj atan, sosyal medya hesaplarımızdan bizlere desteklerini bildiren, dualarını, iyi niyet dileklerini ileten, toplumun her kesiminden, tüm siyasi görüşlerden hemşehrilerimize teşekkürlerimiz sunarım. Bu süreçte gerçekten çok yoğun ilgi ile karşılaştık.

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde Amasya Belediye Başkanı aday adaylığımı huzurlarınızda tüm kamuoyuna duyuruyorum. Bu vesile ile seçimlerin ve sonuçlarının başta şehrimize milletimize partimize hayırlı olmasını dilerim.

Daha önce il yönetim kurulu üyeliği yapmış, teşkilatın içinden bir kardeşiniz olarak, bu davaya gönül vermiş bir Amasya evladı olarak, sizlerin karşısındayım. Seçilmem durumunda AK Parti kadrolarıyla uyumlu bir şekilde çalışacağımıza da inancım tamdır.

Amasya halkına ve şehrine hizmet için yarıştığımız bu ortamda bayrağı devralmak, Amasya’yı daha ileriye götürmek için hep beraber el ele vermek istiyoruz. AK Partinin ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı belediyecilik vizyonuna yeni boyutlar kazandırmak, gönülleri fethedip, gönüllerde kalıcı bir başkan olmak için bu göreve talibiz.

Ben Amasyalıyım, burada doğdum, büyüdüm, bu şehre hizmet eden, bu şehrin evladıyım, sizden biriyim, kardeşinizim. Sevdalısı olduğum bu şehre, bu şehrin güzel insanlarına hizmet etme aşkı beni bu göreve talip olmaya itmiştir.

Şuan karşınızda sade bir vatandaş olarak, bir kardeşiniz olarak, bir inşaat mühendisi ve bir baba olarak duruyorum, inşallah seçilirsem de sade vatandaş olarak kalacağım. Makamlar başkanlar gelip geçicidir, aslolan hizmet, aslolan devlet, aslolan daima millettir. Belediye Başkanının kapısı hiçbir ayrım yapılmaksızın tüm vatandaşlara açık olacaktır, alçakgönüllülük ve tevazu asla terkedilmeyecektir.

Amasya’nın sorunlarını çok iyi bilen kişilerden biriyim, çözümü için de çok çaba sarfedeceğim. Belediyecilik ekip işidir, bilgi ve tecrübe işidir. İnşaat mühendisi olarak, bir yönetici olarak, işletmeci olarak edindiğim tüm tecrübeleri aktarmaya hazırım. Arkadaşlarımızla beraber tespit ettiğimiz ve çözüm yollarını belirlediğimiz sorunlar, en kısa sürede tarafımdan açıklanacaktır.

Amasya tarihi olan, içinde birçok medeniyet barındırmış, aralarında Osmanlıya padişahlık da yapan birçok şehzade yetiştirmiş, merkez ve yakın çevrelerinde birçok doğal güzellik barındıran, doğu-batı ve kuzey-güney karayolunda kavşak noktası olan, Ferhat ile Şirine ev sahipliği yapmış muhteşem bir şehir. Bu şehre hizmet etmek tarihe de hizmet etmek demektir.

Amasya için hayallerimiz var, hazırladığımız projelerimiz var, Amasya’nın en temel ihtiyaçlarının bilincindeyiz. Milletimizin belediyecilik anlamında aldığı hizmetlerin kalitesi arttıracağız. Yeni hizmetler, millet öncelikli projeler hayata geçireceğiz. Herkesin belediye başkanı, herkesin belediyesi olacağız. Sorun üreten değil, sorun çözen belediye olacağız. Millete dokunacağız, taleplerini dinleyecek çözüm üreteceğiz. Ayrım yapmadan her kapıya gideceğiz, herkesi dinleyeceğiz. Önce devletin ve milletin çıkarlarını gözetilerek şeffaf belediyecilik hizmeti sunacağız” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.