25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 17:54
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Kerem camcı güven tazeledi

Eğitim - Bir - Sen Amasya Şubesi 6. Olağan kongresi yapıldı ve Kerem Camcı yeniden Amasya Eğitim- Bir - Sen Başkanı seçildi...
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Eğitim - Bir  - Sen Amasya Şubesi 6. Olağan kongresi yapıldı ve Kerem Camcı yeniden Amasya Eğitim-  Bir - Sen Başkanı seçildi. Eğitim Bir Sen Olağan kongresine davetlilerin yanı sıra Eğitim- Bir- Sen delegeleri üyeleri ve misafirler katıldı. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş söz alarak bir konuşma yaptı. Daha sonra kongrede katılımcılara hitap eden Kerem Camcı ise şöyle konuştu: Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor; başta Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan ve arkadaşları olmak üzere, öncülerimize, emek veren başkanlarımıza, Genel Başkanımız Ali Yalçın’a bütün yönetim kurullarımıza şükranlarımı sunuyor, Kongremize hoş geldiniz diyor hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Kıymetli misafirler

Cefakâr insanların açtığı yolda vefa ile yürüyen Eğitim Bir Sen’in kıymetli üyeleri ve kıymetli dava arkadaşlarımız sayesinde bu kutlu yolculuk, zirveden yeni ufuklara taşınmıştır.

İlimizde 2600 üye sayımızla yetkili sendikayız. Sizlerle beraber bir çok etkinlik ve faaliyeti gerçekleştirdik. Ben bu vesileyle gecesini gündüzüne katan, adanmışlık örneği ile Eğitim-Bir-Sen ailesini güçlü kılmak için ter döken, emekleri ve fedakarlıkları karşısında saygıyla eğildiğim bütün arkadaşlarımıza, şube yönetim kurullarımıza  ilçe ve işyeri temsilcilerimize, kadınlar komisyonumuza ve bütün üyelerimize Emek ve gayretlerinden dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ayrıca şahsım adına dönmediğim hiçbir telefon ilgilenmediğim hiçbir olay iletmediğim hiçbir husus olmadığını belirtmek isterim

Değerli dostlar,

Bizleri Eğitim-Bir-Sen çatısı altında tanıştıran, buluşturan, konuşturan, koşuşturan Rabbime sonsuz şükürler olsun. Kongremiz ve birlikteliğimiz bereketli olsun.

Eğitim-Bir-Sen, medeniyet ve irfan havzamızın tertemiz kaynaklarından beslenen şair, yazar, mütefekkir Mehmet Akif İnan ve dava arkadaşlarının samimi, fedakâr öncülüğüyle, mesleki dayanışma ve eğitim meselelerine çözüm arayışlarının yanı sıra medeniyetimizin unutturulmak istenen değerlerini tekrar canlandırmak amacıyla kurulmuştur.

Bu erdem ve iyilik hareketinin örgütlü gücü olarak eğitim Bir sen 27 yılı geride bırakmış ve  yoğun teveccühle dalga dalga büyüyerek 2011 yılında eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası olmuş, toplu görüşmeden yine yoğun çabalarının kazanımı olan toplu sözleşmeye geçilen süreç sonrasında, Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum örgütü olmuştur.

Tarihî kök bağları, oturmuş geleneği ile kurumsal yapısını tamamlayan sendikamızın faaliyet alanı, ülke sınırlarını aşarak iklimleri kateden, medeniyet coğrafyamızdan beslenip tekrar gönül coğrafyamızı besleyen gürül gürül akan bir nehre dönüşmüştür.

Türkiye’nin ancak başarılı bir eğitimle, kültür, irfan ve medeniyet değerlerine dönerek ileri hedeflere ulaşacağı ısrarıyla akışını sürdüren bu hareket, sizler gibi inançlı, kararlı, fedakâr dostların, omuzlarında yükselmiştir ve yükselmektedir.

Eğitim-Bir-Sen’i var kılan sebepler, geçmişte ülkemizin ve insanımızın karanlık kâbusu olan uygulamalardır. Bir korku filminden farksız olan o uygulamalar, insan haklarına duyarsız, inanç ve düşünce özgürlüğüne karşı yasakçı, vesayetçi, darbeci ve her alanda ülkeyi geri bırakan, dış odaklarla iş tutan zorba zihniyetin Türkiyesi’ni oluşturmuştur. Bu zihniyetin sahipleri, milletimizi yoksullaştırdıkları ölçüde var ve varlıklı oldular; halkın umudunu, gayretini öldürdükleri ölçüde yaşadılar. Bu karanlık, kirli amaçlarında belli bir oranda başarılı da oldular.

Yasaklar ve yoksulluk adeta kader gibi algılanıyordu. Böyle algılansın istiyorlardı.

Böyle bir zor zamanda, Eğitim-Bir-Sen, çağları aydınlatan bir ateşin meşalesini yakarak bir yürüyüşe çıktı; “Bir adım atarsak kafes kırılır/ Belki birden erir zincirlerimiz” çağrısı milletimizin ve eğitim çalışanlarımızın zulme ve karanlığa boyun eğmeyen özgür ruhunda, asil vicdanında karşılık buldu.

Ülkemizin en zor, en sıkıntılı zamanlarında, yasaklara karşı özgürlükten, zalime karşı mazlumdan yana duruşumuzla direndik. Bizimkisi bin yıllık ruhun, vicdanın, irfanın; kalbin, imanın, özgürlüğün, emeğin direnişidir.

 “Geceye yenilmeyen her kişiye, ödül olarak bir sabah ve bir gündüz, bir güneş vardır” anlayışıyla, aydınlık bir sabah ve güneşi düşleyerek geçtiğimiz karanlıklardan

Şimdi çocuklarımıza daha güçlü yarınların, bağımsız iradeyle bu topraklarda binlerce yıldır var olmanın teminatını veriyoruz.

Türkiye’nin her demokratik kazanımında Eğitim-Bir-Sen’in teri, yeri ve imzası vardır. Bütün demokratik hak ve kazanımlarda mücadelemiz, emeğimiz ve imzamız vardır.

Kangrene dönüştürülüp milletin moralini bozan, hızını kesen başörtüsü meselesinin çözümü, sekiz yıllık kesintisiz eğitimden ve katsayı zulmünden vazgeçilmesi, yeni müfredat programlarıyla eğitimin vesayetçi karakterinden arındırılıp demokratikleştirilmesi, Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebi, Temel Dini Bilgiler derslerinin okullarda okutulması, Milli Güvenlik dersinin kaldırılması, öğretmenlere nöbet ücreti verilmesi, doçentlik jürisinde görev alanlara ücret verilmesi, geliştirme ödeneğinin hayata geçirilerek süresinin uzatılması, 4/C’lilerin 12 ay istihdam edilmesi ve ardından kadroya geçirilmesi, sınav ücretlerinin artması, emekli maaşına ve ikramiyesine özel artış yapılması, taban aylığa mahsus zam alınması, cuma namazı ve hac izninin kamu personel mevzuatına dâhil edilmesi, öğretmenlerin özel hizmet tazminatının artırılması başta olmak üzere, pek çok kazanımda mücadelemiz, etkimiz; atılan doğru adımlarda katkımız, yasakların kaldırılmasında emeğimiz, sorunların çözümünde alın terimiz, haksızlıkların giderilmesinde çabamız vardır. Maddi ve manevi çok sayıda kazanımlarımızı belirtirken 3600 ek gösterin acilen verilmesini gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Başta terör ve savaş olmak üzere, yerel, bölgesel veya küresel ölçekte hak ve özgürlük ihlallerine karşı sesimizi, sözümüzü hep yükselttik. Her zaman kardeşlik çağrılarıyla birlik ve beraberlik için harç olduk, 28 Şubat’ın zulmüne, haklı olmanın verdiği güç ve güvenle karşı durduk. 15 Temmuz işgal girişiminde de hiç düşünmeden, tereddüt etmeden alanlara aktık, tankların, tüfeklerin karşısına çıktık.

Bizim yol arkadaşlığımızın, teşkilatımızın kimi öncelikleri vardır. Ancak ilk önceliğimiz ülkemizdir, Türkiye’dir. Biz insanı, inancı, umudu, tarihi, beklentisi, özlemi, öfkesiyle Türkiye’nin gerçeği, ümmetin umudu olmalıyız.

Eğitim-Bir-Sen, inanç, umut, güven, samimiyet demektir. Biz varsak umut bitmeyecektir. yürüyüş aksamayacak, yükseliş durmayacak demektir. Biz varsak diz çökülmeyecek, teslim olunmayacak, ezan susmayacak, bayrak inmeyecek demektir.

Örgütlü gücümüzle emeğin, bilginin, onurun, özgürlüğün teminatıyız. Zulme, baskıya, şiddete, hak gasbına geçit vermedik, vermeyeceğiz.

Değerli dava arkadaşlarım,

Sendikamızın yarınları için çok önemli olan bu genel kurulda olmak, hem ayrıcalık hem de sorumluluktur. Eğitim-Bir-Sen ailesine mensup olmakla gurur duyuyoruz. Bu vesileyle bu ailenin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde emeği geçen azimli, sabırlı, vefakâr ve fedakâr dostlarımızdan Allah razı olsun. Bizler de taşımayı üstendiğimiz değerlerin sorumluluğunu  temsil etmek için canla başla çalışacağız.

Biz Türkiye’nin en yaygın, en kuşatıcı, en büyük sendikası ve sivil toplum örgütüyüz. Bizim yürüyüşümüz iyilik yapma, kırık kalpleri onarma, oluşturacağımız sinerjiyle yarınları daha güçlü kılma, kardeş bulma, kardeş kalma yürüyüşüdür. Bu kutlu yolculuk medeniyet coğrafyamızı, giderek bütün dünyayı sarmalıdır, sarmak zorundadır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, geldiğimiz nokta bizi, Allah korusun, kibre, şımarıklığa, gurura, tepeden bakmaya, rehavete sevk etmeyecektir. Çalışanlarımızın hakkını, hukukunu korumaya, eğitim çalışanlarına özel kazanımlar üretmeye devam ettikçe, inşallah daha büyük başarılara da imza atacağız.

Sözlerimi toparlarken sendikamıza merhum Akif inanın sözleriyle hitap etmek istiyorum

Maddemsin mânamsın varım yoğumsun
Ufkumsun yakınım uzağım sensin

Seninle olmaktır ahdim yeminim
Ordum emirim ve otağım sensin

Sen Eğitim Bir Sensin

Bu duygu ve düşüncelerle, kongremizin ülkemiz, milletimiz, Amasya’mız, eğitim camiamız ve sendikamız için hayırlar getirmesini diliyor, teşrifleriniz için teşekkür ediyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Konuşmalar sonrası seçimlere geçildi ve seçimler sonucunda halen bu görevi yürüten Kerem Camcı yeniden Amasya Eğitim Bir Sen Başkanı seçildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.