26 Mayıs 2019 - Pazar / 03:56
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Çelik AK Partiden Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıkladı

Ayhan Çelik AK Parti İl Başkanlığına Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu...
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Ayhan Çelik AK Parti İl Başkanlığına Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu. Çelik burada yaptığı açıklamada şunları söyledi; Sevgili Amasyalılar 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde AK Partiden Amasya Belediye Başkanı Aday Adayı olma kararı aldım. Aldığım kararın partimiz ve Amasya’mız için hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Kısaca özgeçmişimden bahsetmek isterim.

01.04.1969 da Amasya da doğdum.

İlkokulu Ziyapaşa İlkokulu, Orta ve lise tahsilimi Amasya Atatürk Lisesinde, Üniversiteyi 19 Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamladım. 1992 yılında buradan Çevre Mühendisi olarak mezun oldum.1994 yılında askerlik hizmetimi Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayında kısa dönem olarak tamamladım.

İş hayatına 1995 yılında bir inşaat şirketinde Makina Montaj Şefi olarak başladım. Aynı şirket bünyesinde Özmaya Sanayi A.Ş nin Amasya ve Ceyhan fabrikalarında Arıtma Tesislerinin inşaatında Montaj Şefi olarak çalıştım.1996 yılında %100 Fransız iştiraki olan Lesaffre Turquie Mayacılık Üretim ve Tic. A.Ş (O zaman ki adı Özmaya Sanayi A.Ş.) nin Amasya fabrikasında Çevre Mühendisi olarak işe başladım .Daha sonra da aynı fabrikada Arıtma Tesisi ve Türev Ürünler İşletme Şefi görevine getirildim .Lesaffre Amasya  ,yabancı bir kuruluş olarak dünya üzerinde 60’ın üzerinde iştiraki olan Lefaffre Group’un bir eğitim üssü olarak işlev görmektedir. Bu kapsamda bir çok ülkede görev alan çevre ve arıtma sorumlularının eğitim ve gelişiminde eğitmen olarak görev aldım. Halen Lesaffre Turquie Mayacılık Üretim ve Tic. A.Ş. Amasya Fabrikasında Türev Ürünler ve Arıtma Tesisi Birim Yöneticisi görevini sürdürmekteyim. Evli ve iki kız çocuğu sahibiyim.

AK Partinin kuruluşundan itibaren kurucu başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Ak Partinin başarısı için partimizin gönüllü bir neferi olarak gayret gösterdim. Aktif siyasete 2011 yılında o zaman ki Ak Parti İl Başkanımız Sayın Hicabi BAĞÇUVAN’ın davetiyle katıldım.

2011-2014 yılları arasında Ak Parti İl Başkanlığında İl Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulundum.

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne güç katacak, Amasya’yı Türkiye ve dünya ölçeğinde daha iyi bir noktaya taşıyacak projelerle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Amasya Belediye Başkanı Aday Adayıyım.

Son 15 yıldır Amasyamız Akpartili Belediye Başkanlarımız tarafından yönetilmektedir. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki son 15 yıl içinde geçen 80 yılda yapılanların belki 10 katı hizmet yapılmış , Amasyamızın çehresi değişmiş, hayal bile edilemeyecek eserler Amasyamıza kazandırılmıştır.Bu vesile bir Amasyalı olarak son iki dönemdir Belediye Başkanımız olan Sayın Cafer ÖZDEMİR’e teşekkürü bir borç biliyorum.Ayrıca bir Akpartili olarak da kendisiyle hep gurur duydum.

Bugüne kadar yapılan bunca örnek çalışmaya rağmen Amasyamızın halen halledilmesi gereken bir çok problemi olduğu da bir gerçektir.Aday olduğumuz ve seçildiğimiz takdirde geliştireceğimiz ve bir an önce hizmete alacağımız projeler ile Amasyamızı daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Mevcut sorunların çözümü yolunda gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bazı projelerimizi sizinle paylaşmak isterim.

1- KENTSEL DÖNÜŞÜM ve ŞEHİRCİLİK ÇALIŞMALARI

Öncelikli olarak Amasyamız için en önemli konunun kentsel dönüşüm çalışmaları olduğunu düşünüyoruz.Kentsel dönüşüm projelerine belediye olarak özel bir ihtimam göstereceğiz.Kentsel dönüşümün birbiriyle alakasız tekil projeler halinde değil, ada hatta mahalle boyutunda birbiriyle bir bütünlük arzeden projeler olarak planlanması için gayret göstereceğiz. Projelerin modern şehircilik anlayışına ve Amasyamızın kendine özgü doğal ve mimari dokusuna uygun olmasına özen gösterilecek, çok katlı dikey yapılanmaya izin verilmeyecektir.Şehrin trafik yoğunluğunu azaltacak projeler geliştirilecek , bu amaçla yeni planlanacak AVM , okul , kamu kurumları gibi projeler için mutlaka şehir merkezi dışında yer tahsisi yapılacak, mevcutların ise planlı bir şekilde imkanlar dahilinde şehir dışına kaydırlması sağlanacaktır.

2- TURİZM

Dünyada eşine az rastlanır bir şekilde doğal güzelliklere sahip olması yanında 8000 yıllık medeniyet geçmişiyle bir açık hava müzesini andıran Amasyamız adeta bir Turizm cennetidir.Şehrimizin sahip olduğu bu Turizm potansiyelini en yüksek düzeyde değerlendirmek adına yapılacak çalışmalar yanında “Marka Şehir” olma yolunda başlatılan projelere de ara vermeden ve artan bir ivmeyle devam edilecektir. Turizm konusunda otelcisinden lokantacısına , kafeteryacısından tezgahtarına kadar, üniversiteden ve halkdan katılımcıların da yeralacağı, her kesimden tüm paydaşların katılımıyla ortak abir akıl oluşturulması sağlanacak , Turizm politkamız yeniden yapılandırılacaktır.Amasyamızın Turizm alanındaki en büyük eksiğinin yetersiz yatak kapasitesi olduğunu düşünüyoruz.Yatak kapasitemizi artırmak ve hizmet kalitesindeki eksikliklerini tamamlamak adına Belediye imkanlarını seferber edilecektir.

3- INVEST IN AMASYA ZİRVESİ

Amasyamız her ne kadar kendine bir Turizm şehri olmayı hedef belirlemiş olsada , bu endüstriyel gelişimin tamamen ihmal edileceği anlamına gelmiyor.Ekonomik refahın artırılması ve istihdam sorunun çözülebilmesi için endüstriyel yatırımlara da ihtiyacımız olduğu aşikardır.Bunun yolu şehrimizi yatırımcıların gözünde bir cazibe merkezine dönüştürmekten geçmektedir.Yerli ve Yabancı yatırımcılara Amasya'nın tanıtılması için her yıl bir zirve düzenlenecek , bu şekilde Amasya'nın sanayi ve ticaret potansiyeli tanıtılacak ve kentin ekonomisi canlandırılacaktır.

4- ÇEVRE

Şehrimiz Türkiyede ilkler arasında yeralan ATIK SU ARITMA ve KATI ATIK DEPOLAMA tesislerine sahip oluşuyla şanslı iller kategorisinde yaralmaktadır.Mevcut katı atık depolama tesisimizin, sadece bir düzenli depolama tesisi olamaktan çıkarılıp ileri düzeyde kapsamlı bir geri kazanım hüviyetine de kavuşması sağlanacaktır.Bu kapsamda atıkların kaynağında ayrı ayrı toplanması çalışmasına çok daha büyük bir önem verilecektir.Şehrimizin Türkiyenin en temiz şehri olması yolunda çaba sarfedilcektir.Atık su arıtma tesisinin amacına uygun bir şekilde çalışması için her türlü imkan sağlanacaktır.

5-AMASYA GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ

Amasya'da yaşayan gençleri girişimciliğe yönlendirmek için sürekli eğitimlerin verileceği ve  yatırımcılarla buluşturulacağı bir merkez faaliyete geçirilecektir.

6- AMASYA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Amasya'nın ulusal ve uluslararası etkinliklere evsahipliği yapabilmesi için Fuar ve Kongre merkezine ihtiyacı vardır.En kısa sürede Amasyamız böyle bir merkeze kavuşturulacaktır.

7- AMASYA ULUSLARARASI  GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI

Türkiye'nin gıda,tarım,hayvancılık alanında önemli merkezlerinden birisi olan Amasya'nın hem Türkiye'de  hem de dünyada tanınması için  bu fuar her yıl düzenlenecektir.Bu kapsamda 12-22 Haziran tarihlerinde düzenlenen AMASYA ULUSLARARASI ATATÜRK KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ’ne eski şaşaalı günleri geri kazandırılacaktır.

8-AMASYA PORTALI

Amasya'nın tüm potansiyelinin yansıtılacağı genel bir rehber niteliğinde çok dilli bir portal hayata geçirilecektir.

9-KULÜPLER

En az iki branşta genç ve yetişkin olmak üzere kulüpler kurulması ve turnuvalara, etkinliklere katılınması sağlanacaktır.(dijital fotoğrafçılık – okçuluk-  mangala gibi)

10-GENÇLİK MERKEZLERİ

5.-8. Sınıflar ve 9.-12. Sınıflar için etüt ve ders takviyesi amaçlı merkezler açılacaktır.

11-YAŞLILAR MERKEZİ

65 yaş üstü bay ve bayan büyüklerimizin kendi yaşıtları ile sosyalleşebilecekleri motive olabilecekleri

Müzik veya el sanatları aktivitelerinin olduğu, bir sağlık ekibinin hazır bulunduğu bir merkez açılacaktır. (yatılı bir merkez değil)

12-KİTAP KAFE

Kitap ve gazetenin bolca olduğu , içerde sınırsızca okunabildiği elit bir kafe açılacaktır.

13-KÜTÜPHANE

En kısa sürede bir belediye kütüphanesi kurulacak , gençlerimizin ve tüm Amasyalıların araştırma ve okuma ihtiyaçlarının giderimesi sağlanacaktır.

14-ZANAAT EĞİTİM MERKEZİ

Amasya da geleneksel zanaatlerden bir kaçının lanse edilerek ön plana çıkarılması ve bu zanaatlerin bir kazanç kapısı haline gelmesi sağlanacaktır.(Bakırcılık gibi)

15-HOBİ BAHÇELERİ

Amasya ya göç ile gelmiş (devlet memuru veya asker vb. ) bağı bahçesi olmayan  Amasyalılara belli bir miktar aylık ücret karşılığı toprak kiralama şeklinde ,hafta sonları ekip biçebilecekleri küçük bahçeler tahsis edilecektir.

Burada organik tarım , aşılama budama, iyi tarım uygulamaları  bahçe bakımı ve teraryum dersleri de düzenlenecek olup yeni nesilin Avm lerden bahçelere doğru yönlendirilmesi sağlanacaktır.

Sevgili Amasyalılar özel sektörde elde ettiğim 24 yıllık işletme ve yöneticilik tecrübemi, birikimimi Amasyamızın hizmetine sunmak istiyorum. Amasyayı bir dünya şehri yapmak istiyorsak hedeflerimizde büyük olmalı.Amasyamız herşeyin en iyisine layık.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.