25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 17:50
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Akbaş, Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu

Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş yaptığı başvuruyla Belediye Başkan aday adayı oldu. ..
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş yaptığı başvuruyla Belediye Başkan aday adayı oldu. AK Parti il binasında yapılan başvuruda konuşma yapan Akbaş şunları söyledi;

Hepinizi öncelikle hürmetle, muhabbetle ve en kalbi duygularımla selamlıyor, davetimizi kırmayıp bu heyecanlı anımızda bizimle birlikte olma nezaketi gösterdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

Heyecanlıyım, çünkü yıllardır devlet memurluğunda hizmet verdikten sonra siyaset alanında da hizmet vermek amacı ile bir yola girdim.

Heyecanlıyım çünkü doğduğum, büyüdüğüm her karışına aşık olduğum şehrime hizmet etmek amacı ile bu yola girdim.

Heyecanlıyım çünkü iki dönemdir elde ettiğim belediye tecrübemi, 22 yıllık yöneticilik birikimimle birleştirerek şehrime borcumu ödemek için yola çıktım.

Müsadenizle öncelikle biyografimden kısaca bahsetmek istiyorum. 1970 yılında Amasya’nın Üçler mahallesinde doğdum, Kurşunlu mahallesinde büyüdüm. Kurşunlu camiinde 36 yıl imam hatiplik yapan İzzet Hoca ile Amasya’nın belki de ilk bayan mevlidhanı Asiye Hoca’nın oğluyum. İlkokulu şehrimizdeki Cumhuriyet ilkokulunda, orta öğrenimimi 1988 yılında mensubu olmaktan her daim gurur duyduğum Amasya İmam Hatip Lisesi’nde bitirdim. 1993 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldum. Aynı yıl Hadis Anabilim dalından yüksek lisansa başladım. Ancak 28 şubat sürecinde Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından tutuklanmam ve cezaevinde bulunmam nedeni ile atıldığım yüksek lisans eğitimimi af sonrası 1998’de tamamlayabildim. 1994’de Van’da öğretmenliğe başladım. 1995 yılında Amasya Akşemsettin İlköğretim Okulunda görev yapmaya devam ettim. 2003 yılında Fatih İlköğretim Okulu kurucu müdürlüğü, 2007’de de Milli Eğitim Şube müdürlüğü görevlerini ifa ettim. 2009’dan bu güne kadar da Amasya Belediyesi’nde kültür ve sosyal işlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Bu gün ise Ak Partimizden Belediye başkan aday adayı olarak bir yola çıkmış bulunmaktayım. Evliyim ve Berat ve Dilara isimli iki evladın babasıyım.

Değerli misafirler;

Bu yola çıkışta derdimiz asla gönül yıkmak olmadı, olmayacak. Tam tersine gönüller yapmaya niyet ettik.

Bu yola çıkışta derdimiz asla yarı yolda koymak değildir. Var olan güzelliklere kendi penceremizden ekleyebileceğimiz farklı güzellikler de olacağına inandık.

Bu süreçte efendilik, ağır başlılık ana umdemiz, saygı, dostluk ve kardeşlik karakterimiz, vefa en önemli ahlakımız olacaktır.

Çıkılan bu yol hizmette yarıştır. Bu sürece farklı farklı renklerin, tecrübelerin, katılımı ancak hizmetin kalitesini artırır. Muhterem hemşehrilerimize de bir demokrasi şöleni yaşatacaktır.

Bu noktada iki dönem bizim kendisi ile çalışmamıza imkan tanıyan Başkanıma ben hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Çalıştığımız süre içinde bu şehir için çalışıldığının, muhteşem hizmetlerin ortaya konulduğunun hepimiz şahidiyiz. Elhamdülillah.

Peki bugün neden adayız. Mevlana hazretleri şöyle der:

“Her gün bir yerden göçmek ne iyi,

Her gün bir yere konmak ne güzel

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş,

Ne kadar söz varsa düne ait

Dünle beraber gitti cancağızım

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım”

İşte Hazreti Pir’in ifadesinde yer aldığı şekli ile biz yeni şeyler söylemek, yapılan güzelliklere artı katma değerde bulunmak, kendi penceremizden, kendi müktesebatımızdan bu kadim şehre hizmet etmek için buradayız.

Ben iki dönemdir Belediye’de görev yapıyorum. Amasya’nın sorunlarını, hemşehrilerimizin beklentilerini biliyorum. Buna ek olarak çözümsüz hiçbir şey olmadığını da biliyorum.

Ancak ben 14 sene konservatuarımızda bölüm başkanı ve koro şefi olarak hizmet verdim. Birbirinden farklı telli, nefesli, vurmalı sazın nasıl bir araya getirilip, tek ses vererek muhteşem bir sanat eserine dönüştürüleceğini çok iyi bilirim. Dolayısıyla iyi bir yöneticinin elindeki insan kaynağını çok iyi tanıyıp, hepsinin yetenekleri ölçüsünde imkan verildiğinde hem bir harmoni meydana getirilebileceğini, hem de yapılan icraatın içselleştirilip sahiplenileceğine inanıyorum.

Bu seçimin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023 vizyonuna giden yolda en önemli dönemeç olacağını bilerek huzurlarınıza çıkmış bulunmaktayım.

Tevazu ile, samimiyet ile, gayret ve aşk ile işe koyulmak üzere huzurlarınızdayım.

Vakit artık, gönüllere dokunmak vaktidir. Gönüle girmek nasiptir. Orada kalmak ise marifettir. Ben gönüllerinizde iz bırakmaya talip olarak huzurlarınızdayım.

Yine Reisimizin ifadesi ile zikretmem gerekirse “Biz bu yola vallah düşmanlık için girmedik. Vallah sevmek için girdik. Billah sevmek için girdik.” Bunun dışında bizim için farklı şey söyleyen ancak günahımızı alır.

Bu duygu ve düşüncelerle rahmetli Özkan Yalçın’ın “Ol Şehri Amasya ki onda doğmak kadar ölmek de saadettir.” Diye tavsif ettiği bu mübarek beldeye, Şehr-i Şirin’e hizmet yolunda koşmak için huzurlarınızdayım diyor, buraya kadar teşriflerinizden dolayı siz kıymetli misafirlerime, bu ortamı hazırlayan başta il başkanım olmak üzere tüm teşkilat başkanlarım ve görevlilerimize, yoğun gündemlerine rağmen toplantılarımızı takip için burada bulunan basın mensuplarımıza minnettarlığımı ifade ediyor, vatanım, memleketim, doğduğum, büyüdüğüm Amasya’ma hizmet için çıkmış olduğum bu yolda hem kavli hem de fiili dualarınızı ve desteklerinizi bekliyor, saygılar sunuyorum.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.