26 Mayıs 2019 - Pazar / 03:56
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Mehmet Sarı işletmelerine bir yenisini daha ekledi

İstanbul’da Turizm alanında açmış olduğu işletmelere bir yenisini daha ekleyen MHP MYK Üyesi İşadamı Mehmet SARI, Beyoğlu’nda açmış ..
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

İstanbul’da Turizm alanında açmış olduğu işletmelere bir yenisini daha ekleyen MHP MYK Üyesi İşadamı Mehmet SARI, Beyoğlu’nda açmış olduğu Ferman Pera Otel ile Amasyalıların gururu olmaya devam ediyor.

Amasya’nın gururu gönül adamı iş hayatında turizme yönelik çalışmaları ile bilinen, Türk ekonomisine katmadeğer katan halkına hizmet yolunda yatırımlarına devam eden MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda MHP MYK Üyesi Mehmet SARI turizmin göbeği Beyoğlu’nda yeni bir otel daha açtı…

1985 yılında İstanbul’a gelen, geliş amacının da meslek sahibi olup ailesinin nafakasını kazanmak olduğunu belirten Mehmet SARI, ilk olarak Türkiye Gazetesi’nde çalışma hayatına başladı. Ticaretin insan hayatına enerji ve heyecan kattığını belirten SARI, hele hele bu alanda kendi doğduğu ve yaşadığı topraklarda halkına hizmet devlet ekonomisine de milli katkı olarak  işlediğini görmek beni daha büyük şevk ile çalışmaya yönlendirdi diye konuştu. Biricik oğlu Talha Bilal SARI’nın Hukuk Fakültesi’ni bitirip avukat olması neticesi oğluna da ticari hayatı öğreten SARI ; ticaret milli bir servet, milli bir çalışma hayatıdır diyor.

İşte böylesi ticarete gönülden meyilli bir Amasyalı hemşehrimiz işadamı Mehmet SARI…

O, gençlik yıllarında dahi boş durmamış, öğrencilik yıllarında ilmi olarak ders aldığı dava adamlarının yanlarında olup, bu ilmi geliştirerek davasını bu günlere kadar hiç eksiltmeden daima artılar katarak  hiçbir sapma göstermeden bu günlere getirmiş.

Hem davası, hem yaşam tarzı hem de duruşundan taviz vermeyen Mehmet SARI
MS Şirketler Topluluğu Yönetim kurulu adına turizme yeni bir kuruluş katarak, Türk ekonomisinde oluşan krize rağmen azimle çalışmaya devam ediyor.

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne yakın bir alanda hizmete açılan Ferman Pera Otel, bir tanesi Kral dairesi olmak üzere toplam 38 oda, 84 yatak kapasiteli, tarihi bir binada Beyoğlu’nun yeni yüzü olarak hizmete girdi.

Ferman Pera Hotel Taksim Meydanına iki dakikalık mesafede tarihi Pera bölgesinde yine  İstiklal  Caddesi’ne iki dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alan bir butik otel. Bu bölgede bulunan binalar genelde Cumhuriyet öncesi Rumlar tarafından inşa edilmiş olup, Sarı’nın almış olduğu bina Cumhuriyet’in ilk zamanlarında restore edilerek Mustafa Kemal ATATÜRK’ün telefon ve telgraf binası olarak kullanılmış. İşte böylesi tarihi bir yapıya sahip tarihi bina işadamı Mehmet SARI tarafından MS Şirketler Grubu adına 2018 yılı başlarında satın alınarak  gerekli tadilat yapılıp Ferman Pera Otel olarak hizmete açıldı.

Ferman Pera otel ile ilgili sorularımıza cevap veren MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI;
Ferman Pera Beyoğlu’nun yeni yüzü ve İstanbul’daki ikinci eviniz. Misafirlerimizi rahat ettirmek,  arzularınızı karşılamak için buradayız. 24 saat hizmet, güler yüzlü , kalite personellerimiz sizi bekliyor. Konaklamanız süresince İstanbul’un kültürel zenginliklerini keşfedeceksiniz ve tanınmış Türk misafirperverliğini seveceksiniz. Amacımız sizi olağanüstü hatıralara götürecek ve sıradan bir tatile çıkaracak harika bir ortamda mükemmel servis le hatıralarla buluşturmak .Ferman Pera, 2018 yılında açılmış olup toplam, çift, üç kişilik ve aile odalarında 38 odalı bir kral dairesi olmak üzere bir butik otel olarak hizmete açılmıştır. Tüm odalarda klima, LCD TV, mini bar, kartlı kapı anahtar sistemi, banyo ve ücretsiz wifi bulunmaktadır diye konuştu.
Yeni Projeler hakkında ise SARI:
MS şirketler Grubu yeni projeleri arasında Karaköy Galata köprüsüne iki dakika yürüme mesafede denize 50 metre yakınlık Tarihi yer altı Camiinin bitişiğinde 600 yıllık tarihi binanın restorasyon işine başlandı.
Tarihi binanın oturumu 900 m2 zemin, bodrum dahil 7. Kat üzerine 55 odalı ve 140 yatak kapasiteli tarihi avluya sahip bir mekan 2019’un ilk ayında Ferman Port Otel olarak hizmete girecektir.
2018 11. Ayında inşaatına başlanacak Taksim meydanına 800.metre mesafe Dolapdere caddesi üzerinde 197 metrekaren oturumlu 11.kat iskanlı 27 odalı 67.yataklı yeni bir Ferman Apart oteli 2019 mart ayında hizmete girecektir.
MS şirketler Grubu genelde turizme hizmet yolunda toplamda 501 yataklı ve inşaat çalışanları dahil 400 kişilik güler yüzlü personeliyle hizmet kervanımızı yürütmektedir.

Firmamıza ait otellerimiz; Ferman Gold Sultanahmet, Ferman Konak Sultanahmet, Ferman Hotel Sultanahmet, Ferman Hilal Taksim, Ferman Pera Beyoğlu, Ferman Port Karaköy, Ferman Apart Şişli.
Ayrıca Sirkeci’de tarihi bir mekanda restaurant işletmeciliği, Sultanahmet’in en müstesna yerinde meydana sıfır noktada Camii külliyesi girişinde Arasta çarsının başlangıç noktasında 800 kişiye hizmet veren her akşam canlı müzik, semazen gösterileri eşliğinde Türk damak tadına uygun yemek servisi, Nargile hizmetiyle nezih bir ortam MEŞALE CAFE adı altında turistlik bir mekan olarak hizmet vermektedir.
MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SARI atılımlarına devam edeceğini belirtirken, Sultanahmet MEŞALE Cafe’deki  ziyaretimizde çalışmaları hakkında bazı sorularımıza yanıt verdi.
Memleketimizde krizden bahsedilirken , Mehmet Sarı kriz kelimesiyle savaştığını “Niyet hayır, akibet Hayır” diyerek söze başladı.
Kriz kelimesini hiç kullanmam, çünkü kulağa hoş gelmeyen bir kelime, tüccarda maazallah korku başlarsa sonu hüsran olur. Biz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz . Ben şahsen iş prensibimde önce ALLAH der, Allah’ın rızasına uymak ve birde kul hukukuna uygun işler yapmayı kendime prensip edinirim, Cenab’ı Hakkın rızasına ve devletin hukukuna uymayan hiçbir işi yapmam, , abdestsiz evimden çıkmam, kul hakkından korkar herkesin hak ve hukukuna riayet eder, kendi hakkıma da kimsenin el atmasına da müsaade etmem, işlerimde her zaman Cenabı hakkın rızasını ön plan da tutarım. Mesela hiçbir iş yerimde Alkol vermem alkol alana da asla ters bakmam bu benim prensibimdir .Kimseye dikilmem ama hep dik gezerim.
Benim yaşam tarzımda mücadele olmazsa olmazımdır. Kendine hedef seçmeyenlerin başarısız olacağını düşünür, her şart ve zeminde plan ve programlı hareket ederim, daima plan ve programlı hareket eder zaman ve şartlara göre proje geliştiririm. (ticari olarak)
İnandığım tek şey doğruluğun her daim galip geleceğidir. ‘’Doğru Tektir’’ sevdiğim sözlerden biri ‘’Bin tane yanlıştan bir tane doğru çıkmaz’’ ,yanlış insanlarla arkadaşlık etmem, memleketimin sevdalısıyım doyduğum yerden ziyade benim içim doğduğum yer olan Amasya daha çok önem arz eder, geldiğim yeri ve gideceğim yeri de biliyorum (geldiğim yer Amasya Gideceğim yer yine Amasya) diyerek memleketinin sevdalısı olduğunu belirtiyor.
İş, eş, arkadaş Hukukuna riayet ederim diyerek dostluğa, arkadaşlığa çok önem veririm, çok çalışır az uyurum, her gün iş yerlerimi dolaşır personelimle dertleşirim, özet olarak Cenabı hakkın her gününe ve her halime de şükrederim.

Tüm dostlarıma tavsiyem, hep ileri giderken geriden gelenleri veya geride kalanları unutmamalarıdır. Bana her türlü desteklerini veren, dualarını benden esirgemeyen tüm gönül dostlarıma , büyüklerime ve tüm hemşehrilerime selamlarımı iletir, bütün güzelliklerin onlardan yana olmasını diler muhabbet ve selamlarımı iletirim.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.