21 Ağustos 2019 - Çarçamba / 12:38
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

İl Milli Eğitim Müdürü’nden Rektör Orbay’a Ziyaret

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orb..
Bu haber 7 ay önce eklenmiş

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığının vizyonuna uygun hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sisteminin Amasya’da gelişmesi için çalışmaya gayret edeceklerini vurgulayan Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. İlker Kösterelioğlu, “Düşünme, anlama, araştırma ve sorun çözme yetkinliği gelişmiş; gayretli, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, barışçı, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkân sağlamamız gerektiğini düşünüyoruz. Eğitim bir ekip işidir; eğitimi gür bir ağaç gibi düşünürsek gövdesi bakanlığımız ve il teşkilatlarımız, dalları yöneticilerimiz, yaprakları ise öğretmenlerimizdir. Özellikle de öğretmenlerimizin aldıkları sorumluluğun farkındayız, her konuda öğretmenlerimizin destekçisi olacağız ve onlarla birlikte güzel şeyler başaracağız. Amasya Milli Eğitim Müdürlüğünde ciddi çalışmalar yapılıyordu; bizler de bu çalışmaları artırarak devam etme gayreti içerisinde olacağız. Hedefimiz çıtayı daha yükseğe taşımak. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’un bize vermiş olduğu görevi de en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz.’’ cümlelerini kaydetti.

Amasya Üniversitesinin kendisi için anlamının büyük olduğunu da sözlerine ekleyen İl Milli Eğitim Müdürü Kösterelioğlu, ‘’Lisans eğitimimi Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladım. Aynı fakültede akademisyenlik ve yöneticilik yaptım. Binlerce öğretmenin yetişmesine katkı sağladığımızı düşünüyorum. Amasya Üniversitesi hayatımın büyük bir bölümünde var oldu. Şimdi de eğitimin farklı bir alanında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Amasya Üniversitesi ile ortak projeler ve etkinliklerde yer almaktan da mutluluk duyarız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay; ilköğretimden yükseköğretime eğitimin bir bütün olduğunu; bu bütünlüğün bir parçasında aksamalar olduğunda tüm sistemin yara alacağını kaydetti. Orbay; ‘’Hepimizin amacı Türk eğitim sistemine hizmet etmek; geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi donatılarla yetiştirmek. Amasya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan İlker Kösterelioğlu da Eğitim Fakültesinde sayısız öğretmen adayı ve öğretmen yetiştirmiş kıymetli bir arkadaşımız. Üniversitemize yaptığı hizmetlerin aynı kalitede Millî Eğitim Bakanlığında da süreceğine yürekten inanıyor; üniversitemize yaptığı katkılar için bir kez daha teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.’’ dedi.

ÖZ GEÇMİŞ

İlker KÖSTERELİOĞLU 1977 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Trabzon İsmet Paşa İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini Trabzon Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra sırasıyla Tokat-Turhal Kuytul İlköğretim Okulu, beş sınıflı birleştirilmiş sınıflı Sinop Merkez Dibekli Köyü İlkokul’u, Sinop Karapınar Köyü Yatılı Bölge Okulu’nda ve Bolu-Mudurnu Yazılar İlköğretim Okulu’nda 8 yıl sınıf öğretmeni olarak görev yapmıştır. Bu süre içerinde Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü’nün Okul Temelli Mesleki Gelişim (OTMG) projesi kapsamında öğretmenlik özel ve genel alan yeterliklerinin kazandırılması amacıyla Bolu ili proje ekip üyesi olarak görev yaptı. Orta ve ağır düzeyde zihinsel yetersizlik yaşayan öğrencilerin öğrenim gördükleri Bolu Emine Mehmet Baysal Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde müdür yardımcılığı ve müdür vekili olarak 5 yıl yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2010-2012 yılları aralığında öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek amacıyla öğretmenlere ücretsiz eğitim veren Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV)’da kısmi zamanlı eğitmen olarak çeşitli illerde eğitmenlik yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda öğretmen ve yönetici olarak yaklaşık 13 yıl hizmet verdiği süre içerisinde Bolu Abant Baysal Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Eğitim Programları ve Öğretimi Anabilim Dalında 2005-2007 yılları arasında yüksek lisans ve 2008-2012 yılları arasında doktora öğrenimini tamamlayarak bilim doktoru unvanı aldı. Dr. KÖSTERELİOĞLU 2012 yılından itibaren Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Üniversitede görev yaptığı süre içerisinde üniversitenin çeşitli birimlerinde yönetim kurulu üyeliği, fakülte kurulu üyeliği, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Başkanlığı, Eğitim Bilimleri Bölüm başkanlığı gibi idari görevlerde bulunmuştur. 2016 yılında doçent unvanını almıştır. Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, 2016-2019 yılları arasında Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde dekan yardımcısı olarak da görev yapmıştır.

Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU yurt içi ve yurt dışında yayınlanan akademik dergilerde birçok makalesi bulunmaktadır. Aktif öğrenmeye dayalı öğrenme ortamlarının tasarımı, öğretmenlerin hizmet içi eğitim ihtiyaçları ve ihtiyaca dayalı hizmet içi eğitim programlarının geliştirilmesi alanlarında araştırmaları yoğunlaşmaktadır. Romanya, Yunanistan, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Malta başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında düzenlenen kongre ve sempozyumlara katılarak bildiriler sunmuştur. Mevlana protokolü kapsamında Taylant’ta Kamphaeng Phet Rajabhat Üniversitesi ve Erasmus protokolü kapsamında Finlandiya Kouvola şehrinde Eskolanmäki School ve Slovakya Trnava şehrinde çeşitli okullarda ziyaretlerinde bulunarak eğitim sistemlerini yerinde incelemiştir. Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU akademik çalışma ve yönetim görevlerinin yanında Amasya Üniversitesi bünyesinde kurulan Gönüllülük Kulübü’nün akademik danışmanlığını üstlenerek kulüp bünyesinde öğretmen adaylarının yaşadıkları toplumun değerlerini yaşatacak birçok etkinliği öğrencileriyle birlikte gerçekleştirmiştir.  Evli ve iki çocuk babasıdır.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’yı 4,5 Ayda 200 Bin Kişi Ziyaret ..  
  Acar’a TEMA Vakfından Ziyaret..  
  Şemsettin Dümen: Gelin Bir Memur Paketi Hazır..  
  İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplantısı Gerçek..  
  Sultan 2. Beyazıt Han’ın Rölyefi Hediye Edild..  
  Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Temmuz 2019..  
  Göynücek ve Hamamözü Malmüdürlükleri Otomasyo..  
  Amasya’mızın Münbit Toprakları Suya Kavuştu..  
  Rektör Elmacı’dan Başkan Sarı’ya ziyaret..  
  Başkan Sarı, Ergonaş Baba Festivalinde Hemşer..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.