25 Haziran 2019 - Salı / 20:31
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türk Eğitim Sen Başkanı birinci dönemi değerlendirdi

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi eğitim yılının birinci dönemini değerlendirdiği bir basın toplantısı yaptı. ..
Bu haber 5 ay önce eklenmiş

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi eğitim yılının birinci dönemini değerlendirdiği bir basın toplantısı yaptı. Terzi burada yaptığı açıklamada şunları söyledi; Değerli Basın Mensupları, 2018-2019 eğitim öğretim yılının 1. dönemini kazasız belasız tamamladık. Amasya'da 2004 yılının Aralık ayından bugüne 14 yıldır sürdürdüğümüz sendikal mücadelenin en yakın şahitleri sizlersiniz. Bugüne kadar, hep doğruları söylemeye çalıştığımız gibi bundan sonra da doğruların kazanması için yaptığımız mücadeleye şahit olacaksınız. Bugün de davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sizlerin malumu olduğu üzere 2018-2019 Eğitim Yılına yeni bir bakanla başladık. Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk, gerek birikimi, gerek eğitimci kökenli olması, gerek yıllardır özlemini çektiğimiz öğretmeni onore eden, adalete ve liyakate vurgu yapan konuşmaları ile haklı olarak eğitimle gerçekten ilgilenen tüm kesimleri olduğu gibi bizleri de umutlandırmıştır.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa SAFRAN'ın da Cumartesi günü ilimize gelerek yeni milli eğitim müdürümüzle birlikte Türkiye'nin yaşayan en yaşlı öğretmeni Mukime FURATOĞLU'nu  Merzifon'da evinde ziyaret etmesi ve ona ATATÜRK portresi hediye etmesi MEB hakkındaki umutlarımızı daha da artırmıştır. Sayın Safran'a sonsuz teşekkür ediyoruz.

Sayın Bakanın ortaya koyduğu Eğitimde 2023 Vizyon Belgesi  projesini Türk Eğitim Sen Genel Merkezi ve Amasya Şubesi olarak önemsiyoruz, olumlu katkılar yapmak için birçok çalışma yaptığımız gibi yeni çalışmalar yapmaya da devam edeceğiz.

Uzun yıllardan sonra MEB tarafından  Türk Eğitim Sen olarak görüşlerimizin alınması,bizimle istişarelerde bulunulması geleceğimiz açısından bizleri umutlandırmıştır.Ancak mevcut siyasi iradenin alışkanlığı olan atama ve görevde yükselmelerde mülakat uygulamasından tamamıyla vazgeçilememiş olması Bakan ve Bakanlık üzerindeki olumlu düşüncelerimizi zedelemektedir.

Değerli Basın Mensupları,

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. yarısının son günlerinde Bakanlıkta yapılan değişikliklerin bir yansıması olarak nihayet ilimiz Milli Eğitim Müdürü de değişmiş ve Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. İlker Kösterelioğlu yeni İl Milli Eğitim Müdürümüz olmuştur. Çok önemli projelere imza atmış bir eğitim uzmanı  ve Amasya'da yetişmiş  başarılı bir yönetici olması, sahip olduğu bilgi, birikim, beceri ve dinamizmi sebebiyle İlker Beyin atanması da tıpkı Sayın Ziya Selçuk'un atanması gibi ilimiz eğitim çevreleri ve  bizler tarafından olumlu karşılanmıştır. Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün ilimiz için, eğitim camiası için  hayırlı işlere imza atmasını  ve başarılı olmasını gönülden diliyoruz.

Türk Eğitim Sen olarak ülke genelinde ve ilimizde geçtiğimiz yıllarda çok haksızlıklara uğradık. Birçok haksız uygulamayı, hak kayıplarımızı siz değerli basınımız tarafından kamuoyuyla da paylaştık. Alanlara çıktık, davalar açtık. Hakkımızda davalar açıldı. Maalesef birçok arkadaşımız Türk Eğitim Sen üyesi oldukları için makamlarından edildi. Türk Eğitim Senli olanların işleri zora sokuldu, olacak işleri olmaz oldu. Ta ki 15 Temmuz hain Fetö kalkışmasına kadar bu hukuksuz uygulamalar devam etti. Oysa ki Türk Eğitim Senli olmak, vatan demek, millet demek, vatan ve millet için ayrım yapmadan gece gündüz demeden çalışmak demekti. Türk Eğitim Senli olmak demek  PKK, FETÖ, DEAŞ, vb ne kadar bölücü hain unsur varsa karşısında durmak demekti. Anlatamadık, dinletemedik. Temennimiz Allah'ın Türk milletine bir daha bu tür hainlik süreçlerini yaşatmamasıdır. Bütün olumsuzluklara rağmen biz  asla devletimize küsmedik, hukuktan umudumuzu kesmedik. Türk Eğitim Sen olarak milletimize hep güvendik. İnşallah en yakın zamanda  ülkemizin tüm iç ve dış hainlerden kurtulacağına yürekten inanıyoruz. Bize yapılan haksızlıkların da bir FETÖ kumpası  olduğunu biliyor, geleceğe ümitle bakıyoruz. Geçmişten ders alınarak yapılan hataların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.

Biz çok şey istemiyoruz. Türk Eğitim Sen olarak tek isteğimiz AYRIMCILIĞA son verilmesi, eğitim çalışanlarının sendikalarına, derneklerine, siyasi görüşlerine bakılmaksızın HAK ETTİKLERİNE ARACISIZ ULAŞACAKLARI bir çalışma ortamının tesis edilmesidir. Sadece liyakatin öne çıkacağı, hukuk ve adaletin hakim olacağı çalışma ortamının oluşmasını   istiyoruz,bunun oluşmasını engellemiş,engelleyen ve engeleyecek her yetkili kişininin de  derhal yetkilerine son verilmesini ısrarla talep ediyoruz. Çalışanın hak ettiği değeri gördüğü, herkesin birbirine güvendiği çalışma ortamı tesis edildiğinde Amasya, eğitimde ülke standartlarının çok üstüne çıkacaktır. Atılacak bütün olumlu adımlarda Türk Eğitim Sen Amasya Şubesi taşın altına elini değil, gövdesini koyacaktır.

Amasya'daki öğretmen, memur, hizmetli tüm eğitim çalışanlarını biz iyi tanıyoruz. Amasya'nın en uzak, en mahrum  okullarını dahi biliyoruz. Fiziki şartlar en mükemmel olmasa da eğitim çalışanlarının özverisi bir anda her şeyi mükemmel hale getirecektir. Başarı için küçük bir dokunuş, ağızlardan dökülecek olumlu birkaç cümle yetecektir. Ne yapacağımızı, neyi hedeflediğimizi doğru kelimelerle, onur kırmadan, ayırmadan ifade edebilirsek  başarı sefeberliğine herkes katılacaktır. Amasya'da görev yapan eğitim çalışanlarının  bu potansiyele sahip olduklarını biz biliyor ve onlar adına kefil oluyoruz.

Değerli Basın Mensupları,

Türk Eğitim Sen olarak;

MÜLAKATA,SÖZLEŞMELİ ÇALIŞMAYA kesinlikle HAYIR diyoruz.

MEB'in  mülakatla atanan tüm müdürleri yazılı sınava tabi tutmasını istiyoruz.

Tüm Kamu Çalışanlarının ek göstergelerinin artırılmasını ve yardımcı hizmetler personeline ek gösterge verilmesini istiyoruz.

Vergi Dilimlerinin kaldırılarak herkesin gelir vergisinin yüzde 15' te sabitlenmesini istiyoruz.

Memur ve Emeklilere EK ZAM istiyoruz.

İl içi öğretmen atamalarında yılda iki defa sıraların çalıştırıldığı atama sistemi istiyoruz.

Değerli Basın Mensupları,

Ülkemizin eğitimine katkı amacıyla planladığımız bazı çalışmalardan da bahsetmek istiyorum.

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından Bakanlığın 2023  Vizyon Belgesi açıklaması öncesi MEB'e 74 sayfalık rapor sunulmuştur. Yine ilimize gelen Bakanlık yetkililerine Türk Eğitim Sen Amasya Şubemizin hazırladığı 20 maddeden oluşan Amasya Milli Eğitim raporu sunulmuştur.

Genel Merkezimizin 21-24 Şubat tarihlerinde gerçekleştireceği Kadın Çalıştayı ve  15-17 Mart tarihlerinde  tertipleyeceği Mesleki Eğitim Çalıştayına Amasya Şubesi olarak göndereceğimiz temsilciler vasıtasıyla katkıda bulunacağız.

İçinde bulunduğumuz 2019 yılı Milli Mücadelemizin 100.YILI olması münasebetiyle çok önemlidir. Bu sebeple Türk Eğitim Sen Genel Merkezimizce “İSTİKLAL YOLUNDA, SAMSUN’DAN İZMİR’E” isimli Makale Yarışması düzenlemiş olup ayrıca Türkiye Kamu-Sen tarafından Milli Mücadelemizin başladığı kent olan Samsun'da Mayıs ayı içerisinde birtakım etkinlikler düzenlenmesi de planlanmaktadır.

2019 Yılı Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş belgesi olan Amasya Tamiminin ilanının da 100. Yılıdır. Bu çerçevede Türk Eğitim Sen Amasya Şubesi olarak  Mart ayı içinde "Amasya Tamimi'nin 100. Yılı" Konulu Konferans ve  Amasya Tamiminin 100. Yılı dolayısıyla Şiir Dinletisi yapılmasını planlamaktayız.

Değerli Basın Mensupları,

Katılımınız için hepinize tekrar  teşekkür ediyorum  ve son söz olarak;

"Çok şiddetli fırtınalara tutulduk,çok ayazlar yedik.Allah'a çok şükür,YIKILMADIK.

Son nefesimize kadar doğruları söyleyeceğiz. Bizden sonra çocuklarımız,torunlarımız da doğruları söylemeye devam edecekler.

Üste mavi gök çökmedikçe,altta yağız yer delinmedikçe VAR OLACAĞIZ.

Gelecek TÜRK EĞİTİM SEN ile şekillenecek.

Var olsun TÜRK EĞİTİM SEN.

İlelebet hür yaşasın TÜRK MİLLETİ.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Vali Varol’dan Teşekkür..  
  Başkan Sarı Ankara’dan Gelen Misafirlerini Ağ..  
  Yargıtay Üyeleri Boraboy Gölü Tabiat Parkında..  
  Özgün’den Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyare..  
  “Milli Mücadele Yolunda Amasya” Konulu Konfer..  
  Amasya Tamiminin 100. Yılı Kutlandı..  
  Milli İrade ve Milli İstiklal Konulu Panel Ve..  
  TBMM Başkanı Şentop, Cuma Namazının Ardından ..  
  Belediye Başkanı Sarı’ya Yargıtay’dan Ziyaret..  
  İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Yardım Eğitimiyle..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.