21 Ağustos 2019 - Çarçamba / 12:02
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Karahocagil: Belediyecilik AK Parti’nin İşi

AK Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil İl Başkanlığı tarafından organize edilen bir programda yaptığı konuşmada, ..
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

AK Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil İl Başkanlığı tarafından organize edilen bir programda yaptığı konuşmada, Belediyeciliğin Ak Parti’nin işi olduğunu ifade ederek, “Belediyecilik AK Parti’nin işi, belediyecilik bizim zihniyet ve düşüncelerimizde olan kişilerin işi. Bunu biz 1994 yılında Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da Belediye Başkanı olmasıyla yaşayan ve Türkiye çapında artık çöp dağlarının, çöp kokularının, çamurların, çukurların konuşulmasından bu dönemlere getirdiğimiz için belediyecilik bizim işimiz diyoruz. 1994 yılındaki İstanbul Belediye Başkanlığı kazanıldığı zaman gündüz saat 5’e kadar vatandaşla iç içe yapılan işlemlerden sonra 5’ten sonra gece 1’lere 2’lere kadar çalışan Resimiz ve ekibine bire bir şahit oldum. 1-2 gece değil her gün bu biçimdeydi. Bunun sonucunda elbette ki başarı geldi” dedi.

Ülke genelinde Cumhur İttifakı’na zarar getirecek söylemlerden kaçınmaya gayret ettiklerini söyleyen Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, “Ülke çapında Cumhur İttifakı ile başlamış olduğumuz bu seçimlere Cumhur İttifakına zerre zarar getirecek kelimelerden kaçınmaya gayret ediyoruz. Çünkü Cumhur İttifakı bu ülkenin geleceği. Bu vatanı, bu milleti canından daha çok seven her iki partinin bir araya gelmesi demek Türkiye’nin tarihinde defalarca dünyaya hükmetmiş bu milletin inşallah yakın gelecekte tekrar bu dünyaya hükmedeceğini, dünyaya yön ve yol göstereceğini tarihinde adaleti, hakkı götürmüş olan bu milletin tekrar zalimlere zulümlerinin hesabının sorulacağının bir birlikteliğidirler” dedi.

Amasya’da Cafer Özdemir’in yaptığı hizmetlerin konuşulduğunu söyleyen Karahocagil, “Belediyecilikte halka hizmetin Hakka hizmet olduğuna inanan başkan ve kadrosunun bugüne kadar Amasya’mızda yaptığı hizmetleri hepimiz görüyoruz halkımız da görüyor. Halkımız Cafer Başkanımızın yapmış olduğu bu hizmetleri konuşuluyor. Bu hizmetler konuşulduğu için de Amasya’da Cafer Özdemir’in 31 Martta oyunu artırarak tekrar belediye başkanı seçileceğine gönülden eminiz. Elbette dualarımız bu yönde. Tabii bu başarıda AK Parti zihniyetinin, düşüncesinin çok büyük bir önemi var. Bizler atamız Fatih Sultan Mehmet’in “Hüner bir şehr bünyad eylemekdür, Reâya kalbin âbâd eylemekdür.” Sözünden yola çıkarak yaptığımız hizmetlerin Cafer Başkanımızın ve belediye ekibinin yaptığı hizmetlerin gerçekten tamamıyla Amasya halkımız için olduğunu, ülke çapında da vatandaşlarımız Türk Milleti için olduğu da bir gerçektir. Yapılan hizmetler insanların daha rahat bir şekilde yaşayacağı ortamları sağlama yönündedir. Amasya’da bugün artık trafik sıkışıklığı konuşulmuyor. Bu bir başarıdır. Çünkü biz bunu yıllarca konuştuk. Şükürler olsun bugün daha çevre yolumuz bitmeden değerli Başkanımızın 1 yılda yaptığı kale yoluyla bunu çözmüş olduk. Tünelle daha da rahatlamış olduk. İnşallah çevre yolu da önümüzdeki Ekim Kasım aylarında biteceğine dair söz verdiler” dedi.

AK Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil konuşmasının devamında; “Bizim gözümüzde şehirler kurucularının ve içinde yaşayan insanların aynası gibidir. Şehzade kültürünü almış Amasya halkımızın da şehre yansıttığı görüntü inanıyorum ki tamamıyla bununla ilgilidir. Dünyayı ve hayatımızı nasıl idrak ediyorsak, yaşadığımız şehirlere de öyle şekil veririz. Bugün Amasya Belediye Binamızda bunu çok açık bir örneği ile yaşamaktayız. Bugüne kadar başkanımız şehir haklına hakim olma idraki ile değil hadim olma düşüncesi ile hareket etmiştir. Bundan sonra da bu düşüncesinin devam edeceği inancındayız. Amasya’mızda son dönemlerde yapılan belirli yerdeki binalarda Selçuklu Mimarisinin sadeliğini, Osmanlı Mimarisinin zarafetini ve günümüzün modern çizgilerini cezbeden bir anlayışın hakim olduğuna şahidiz. Cafer Özdemir’in bundan sonra da Amasyalıya adaletle hürmet edecek Amasya’mız ve insanlarının maddi manevi tüm mal varlığını kutlu bir emanet olarak görecek, sahip çıkacak. Herhangi bir kesime ve kişiye değil sadece Amasya halkına ve devletine sadakat gösterecek bir başkanlık sergileyeceğine eminim” ifadelerini kullandı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’yı 4,5 Ayda 200 Bin Kişi Ziyaret ..  
  Acar’a TEMA Vakfından Ziyaret..  
  Şemsettin Dümen: Gelin Bir Memur Paketi Hazır..  
  İl Genel Meclisi Olağanüstü Toplantısı Gerçek..  
  Sultan 2. Beyazıt Han’ın Rölyefi Hediye Edild..  
  Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) Temmuz 2019..  
  Göynücek ve Hamamözü Malmüdürlükleri Otomasyo..  
  Amasya’mızın Münbit Toprakları Suya Kavuştu..  
  Rektör Elmacı’dan Başkan Sarı’ya ziyaret..  
  Başkan Sarı, Ergonaş Baba Festivalinde Hemşer..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.