25 Mayıs 2019 - Cumartesi / 11:49
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Güvenlik Güçlerimize Bol Bol Dua Etsinler

Altı Nokta Körler Derneği’nin organizesiyle Umreye gidecek olan görme engelli vatandaşlar için uğurlama yemeği verildi...
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Altı Nokta Körler Derneği’nin organizesiyle Umreye gidecek olan görme engelli vatandaşlar için uğurlama yemeği verildi.

Amasya Altı Nokta Körler Derneği’nin organizesiyle umreye gidecek olan görme engelli vatandaşlarımız, yolculuğa çıkmadan önce Vali Dr. Osman Varol ile bir araya geldiler. 

Programda Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, kamu kurum müdürleri, Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi Başkanı Musa Demiryarar, umreye gidecek olan bireylerimiz ve aileleri bulundular. 

Amasya Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Musa Demiryarar yaptığı açılış konuşmasında öncelikle Vali Varol’a böyle güzel ve anlamlı bir etkinlikte kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkürlerini iletti. Engelli vatandaşlarımızın gündelik yaşantılarını kolaylaştırmak için Vali Varol’a ve belediye başkanlığına şükran duygularını iletti.

Belediye Başkanı Cafer Özdemir, belediye olarak Amasya’nın engelli vatandaşlarımız için en fazla çalışan şehirlerden birisi olduğunu ve Vali Varol’un bu konulardaki teşvik ve desteklerinin de kendilerine büyük faydalar sağladığını dile getirdi. 

Vali Dr. Osman Varol konuşmasında şunları dile getirdi: 

“Bugün çok anlamlı, çok güzel bir faaliyete bir araya geldik. Amasya’mıza geldiğimden beri engelli vatandaşlarımız, kardeşlerimiz, büyüklerimizle ilgili her türlü ihtiyacın gerçekten samimi duygularla bir taraftan kamu, bir taraftan özellikle çok büyük çabalarla belediyemiz, diğer taraftan da sivil toplum kuruluşları eliyle karşılanmaya çalışıldığını, burada çok ciddi çalışmalar, çok ciddi gayretler olduğunu memnuniyetle müşahede ediyoruz. Elimizden geldiğince de buna bir ucundan katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ben öncelikle burada emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. 

Burada engelli kardeşlerimizin, büyüklerimizin sadece fiziksel ihtiyaçlarını, eğitsel ihtiyaçlarını veya boş vakitlerinde yapabilecekleri sosyal etkinlik ihtiyaçlarını karşılamak bir yana aynı zamanda manevi ihtiyaçlarını, ibadet ile ilgili ihtiyaçlarını da karşılamak için çok yoğun bir çaba olduğunu, bu konuda bir çalışma olduğunu ve bunun sürekli tekrarlandığını görmekte memnun edici. 

Bu çabalar öyle bir boyuta gelmiş durumdaki, Türkiye’nin tamamı için ayrılan kontenjanın 4’te 1’ini sadece Amasya olarak kullanıyor olmakta ayrıca gurur vesilesi. 

Engelli kardeşlerimizin ne kadar büyük bir ayrıcalık sahibi olduğunu, onlar için ne kadar uğraşıldığını gösteren bir tablo. 

Çok kıymetli konuşmacılarımız benden önce görme engellilerimizin umre yapması ile ilgili bir durumdan bahsetti. Tabii ki bu bizim uzmanlık alanımız değil. Bu konuda çok kıymetli hocalarımız, âlimlerimiz var. Başkanımız çok güzel ifade ettiler, kalp gözü dediler, yani gönül gözü kavramı var. 

Bizler inançlı insanlarız, bir şeyi hissetmek, yaşamak için, uhrevi şeyleri yaşamak için sadece onları görmek yeterli değil veya buna ihtiyaç yok. Ben sizlerin yapacağı ibadetlerin de Mevla’m nezdinde layıkıyla kabul edileceğine inanıyorum. 

Her konuda tüm vatandaşlarımız gibi engelli vatandaşlarımız da toplumumuzun eşit birer ferdidir. Bu anlamda umrenin gayet doğal bir hakkınız olduğunu düşünüyorum. 

Ben bu güzel çalışmada, bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel yolculuğa çıkacak olan tüm büyüklerimize, kardeşlerimize hayırlı yolculuklar diliyorum. Mevla’m ibadetlerini kabul eylesin. Oraya gittiklerinde de lütfen hem yakınlarına hem bizlerle ve aynı zamanda da milletimize, şu an mücadeleyi sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri’mize, polisimize de bol bol dua etsinler. Onların o güzel dualarının da bizlere katkısı olacağına inanıyorum. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.” 

Program sonunda dernek başkanı Musa Demiryarar, katılımları için Vali Varol’a teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Şehitliği Ziyaret Edildi..  
  Orbay’dan Veda Ziyareti..  
  Söz Verilen Bilgisayar Yonca’ya Teslim Edildi..  
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Veril..  
  Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ..  
  Vali Varol’dan Başsağlığı Ziyareti..  
  “Süt İçiyorum Sağlıklı Büyüyorum"..  
  Haşim Hatipoğulları Güven Tazeledi..  
  Özgür-Der Amasya ve İHH Temsilciliği Gönüllül..  
  Posta Pulları Sağlık Sloganlarıyla Tasarlandı..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.