11 Ağustos 2020 - Salı / 09:08
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Taekwondocular Bu Senede Kürsüdeki Yerlerini Aldılar

Her sene ulusal ve uluslararası yarışmalarda ilimize başarılar kazandıran taekwondocular bu sene de kürsüdeki yerlerini aldılar. ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Her sene ulusal ve uluslararası yarışmalarda ilimize başarılar kazandıran taekwondocular bu sene de kürsüdeki yerlerini aldılar. Amasya’mızda hemen her bölgede Taekwondo çalıştırıldığını söyleyen Taekwondo İl Temsilcisi ve Taekwondo  Poomsae Milli Takım Antrenörü  Numan FIRAT, başarının tesadüf olmadığını, her türlü engeli aşarak çok çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini söylüyor. 13-17 Mart 2019 tarihlerinde Ankara ilinde yapılan Türkiye Taekwondo Poomsae Şampiyonasına ilimiz adına katılmış oldukları yarışmada küçük bir il olmanın dezavantajını  46 yarışmacı sporcu, 2 antrenör ve bir idareciden oluşan çok geniş bir kafile ile katılarak aştıklarını söylüyor.

Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerle yarışan Amasyalı taekwondocular; Tanınmış Poomsae dalında Ferdi Minik Bayanlarda (10-11 yaş) Azra ÖZTÜRK 3. ; Ferdi Genç Erkeklerde (15-17 yaş) Zihni Berkay EMİRAL 3. ; Minikler Pairde (10-11 yaş) Mehmet Tuğra ÖCÜL, Azra ÖZTÜRK 3. ; Minik Erkek Takımda(10-11 yaş) Hüseyin TIRPAN, Sıtkı Utku GENÇ, Ferhat Emin BAYRAM 1. , Mehmet Furkan ÖRSKAYA, Hüseyin Efe PEKTAŞ, Egemen EROL 3. ; Minik Bayan Takımda(10-11 yaş) Nazlıcan KÜÇÜK, Emine Zehra ORAL, Elifnaz ÖZTÜRK 1. ; Genç Erkek Takımda(15-17 yaş) Zihni Berkay EMİRAL, Mehmet Emin AYGÜLER, Enes SÖZEN 2. ;Büyük Erkek Takımda (18-30 yaş) Yasin ÇEKEN, Fevzi KAYKANA, Oğuzhan Mustafa ÖRNEK 2. olmuşlardır. Serbest Stil Poomsae dalında ise Ferdi Bayanlarda (12-17 yaş) İremnur ÖZTÜRK 1. ; Ferdi Erkeklerde(12-17 yaş) Muhammed Çağrı GÜLEN 2. ; Ferdi Erkeklerde(18 yaş üstü) Ömer Doğukan ÖZTÜRK 3. ; Pair(12-17 yaş) İremnur ÖZTÜRK, Muhammed Çağrı GÜLEN 1. ; Mix Takımda (12 yaş üzeri) Emre ŞENTÜRK, Oğuzhan Mustafa ÖRNEK, Sümeyye ŞENTÜRK, Funda DÜZENLİ, Ömer Doğukan ÖZTÜRK’ten oluşan takımımız 1. , Sude Nil AKSOY, Elifsu ULUKAYA, Pelin DÜZEN, Burak DİLLİ, Doğan ARIKAN’dan oluşan takımımız da 3. oldular.

Amasyalı sporcular toplamda kazandıkları 5 Altın, 3 Gümüş, 6 Bronz madalya ile Kupa sıralamasında Amasya’yı Minik-Yıldız Erkeklerde 3. ,Minik-Yıldız Bayanlarda 3. , Minik-Yıldız Genel Klasmanda 3. ,  Genç-Büyük Erkeklerde 3. , Genç-Büyük Genel Klasmanda 4.lük kürsüsüne taşımışlar ve ilimize 5 kupa ile dönmüşlerdir.

Bu başarıları referans gösteren İl Temsilcimiz Numan FIRAT sıradaki hedef kürsünün ilimizden milli takıma seçilecek sporcular ile önümüzdeki ay yapılacak olan Avrupa Poomsea Şampiyonasındaki 1.lik kürsüsü olduğunu bildirdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yeni Yüzüyle Ziyaretçilerini Bekliyor..  
  Başkan Sarı, Gönül Dostları ile Bir Araya Gel..  
  Bu Ay Türk Milletinin Zafer Ayıdır..  
  Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı Gerçekle..  
  Başkan Sarı, Meclis Üyeleri ile Grup Toplantı..  
  Camcı: Genel Yetkide 9. Yılı Geride Bıraktık..  
  Halkımıza Hayırlı Olsun..  
  Meclis Ağustos Ayı Üçüncü Toplantısını Gerçek..  
  Kırlangıç’a Ziyaret..  
  AK Parti Teşkilatından TÜGVA İl Temsilciliğin..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.