25 Haziran 2019 - Salı / 20:59
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Sevgi, barış, kardeşlik ve demokrasi kazanacak

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci seçim sürecine yönelik önemli açıklamalarda bulundu...
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Ali Kilci seçim sürecine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Kilci seçim yarışı sürecinde demokrasi, hukuk ve ahlak kuralları çerçevesinde yarışın, rekabetin doğal bir durum olduğunun altını çizerken “Adaletsiz bir seçim yarışı süreci yaşanıyor” dedi. Kilci “17 yıldır ülkeyi yöneten siyasi irade devletin tüm olanaklarını kullanıyor, seçime ciddi paralar harcıyor. Siyasi irade seçimi yerel seçim havasından çıkarıp genel seçim havasında götürmek için ciddi çaba harcıyor. Genel seçim ötesine geçen iktidar, yerel seçimleri ‘beka’ sorunu çerçevesinde değerlendirip, kendileri seçilmedikleri takdirde ‘beka’ sorunu yaşanacağı algısını işliyor. Bunu yaparken de iktidar ayrıştırıcı, bölücü ve nefret dilini kullanıyor. Bu son derece yanlıştır. Şunun şurasında il ve ilçelerimizi yönetecek belediye başkanlarını seçeceğiz. Ülkemize yönelik iç ve dış tehditler hep var olmuş ve devlet olarak zaten gereği yapılıyor ve bizler de bunun farkındayız” diye konuştu.

CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI

1980 Askeri darbesiyle Amasya’da CHP belediye başkanlığının düştüğünü ve 39 yıldır CHP’nin Amasya’da belediye başkanlığı kazanamadığının altını çizen Ali Kilci ilk kez Amasya belediye başkanlığa çok yakın olduklarının altını çizdi.

Kilci “CHP- İYİ Parti ittifakı Amasya’da Serpil Saraçoğlu ile seçim yarışına girdi. Serpil Saraçoğlu son derece pozitif, ilgi gören, güven veren bir aday olarak destekleniyor ve kadınların, gençlerin ve Amasyalının ciddi desteğini alıyor. Askeri darbe ile belediye başkanlığını CHP’den aldılar ama biz demokratik yoldan seçimle belediye başkanlığını tekrar alacağız ve bu hasret bitecek” dedi.

BARIŞ, KARDEŞLİK, DEMOKRASİ KAZANACAK

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala barış, kardeşlik, birlik, beraberlik çağrısı yapan Ali Kilci “Seçimlerin sonucu ne olursa olsun birlik ve beraberliğimizin bozulmaması lazım. Seçimlerden sonra aynı ilde, ilçede,  köyde yaşamaya devam edeceğiz ve yüz yüze bakacağız. Geçmişte olduğu gibi seçim biter ama kim gelirse gelsin kendisine oy veren veya vermeyen herkese, o kente, ilçeye hizmet edecek. İktidar partisi şiddetin, ayrışmanın ve nefretin dilini kullanarak, tehdit ederek seçim kazanmak istiyor. Bu son derece yanlıştır” diye konuştu.

Amasya’da parti önündeki parti bayrağınında seçim kampanyasında yırtıldığına dikkat çeken Ali Kilci şu görüşlere yer verdi; “Bu saldırılar yerel seçimleri genel seçim havasına sokan, ölüm kalım savaşına dönüştüren, her fırsatta şiddet, ayrışma ve nefret dilini kullanan siyasi iktidarın bu tutumundan cesaret almaktadır. Partimiz haksız bir şekilde çeşitli terör örgütleriyle haksız, hukuksuz bir şekilde ilişkilendirilmektedir. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Taşova’daki konuşmasında kendisine oy vermeyenleri ‘adi’ olarak değerlendiriyor. Suçlayan, ayrıştıran, nefret dilini kullanan bu tutum yanlıştır. Barış, kardeşlik dili ve demokrasi kazanacaktır. Halkımızın buna dikkat edeceğini bu doğrultuda oy kullanacağına inancım tamdır.”Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Vali Varol’dan Teşekkür..  
  Başkan Sarı Ankara’dan Gelen Misafirlerini Ağ..  
  Yargıtay Üyeleri Boraboy Gölü Tabiat Parkında..  
  Özgün’den Başkan Sarı’ya Hayırlı Olsun Ziyare..  
  “Milli Mücadele Yolunda Amasya” Konulu Konfer..  
  Amasya Tamiminin 100. Yılı Kutlandı..  
  Milli İrade ve Milli İstiklal Konulu Panel Ve..  
  TBMM Başkanı Şentop, Cuma Namazının Ardından ..  
  Belediye Başkanı Sarı’ya Yargıtay’dan Ziyaret..  
  İş Sağlığı ve Güvenliği İlk Yardım Eğitimiyle..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.