14 Ekim 2019 - Pazartesi / 09:21
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Sağlıklı Yaşamı Seçti Kampanyadan Yararlandı

Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencimiz Melih Sarı yedi yıldır kullandığı sigarayı bırakarak sağlıklı yaşamı seçt..
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği üçüncü sınıf öğrencimiz Melih Sarı yedi yıldır kullandığı sigarayı bırakarak sağlıklı yaşamı seçti. Üniversitemiz çatısı altında ise gençlerimizi her türlü bağımlılıktan uzak tutmak için çeşitli etkinlikler, projeler üretilmeye devam ediyor. ‘Sigarayı Bırakan Öğrencilerimize Bir Yıl Ücretsiz Yemek’ kampanyası da bu etkinlikler arasında yer alıyor. Öğrencimiz Melih Sarı da bu kampanyadan yararlanabilecek.

Artık Daha Rahat Nefes Alabiliyorum

On beş yaşından beri sigara kullandığını ve bu durumun sağlığını çok olumsuz etkilediğini söyleyen Sarı ‘’Yirmi iki yaşımda olmama rağmen nefes alıp vermekte zorlanıyordum; biraz efor sarf ettiğimde nefes nefese kalıyordum. Sigarayı bırakalı yaklaşık iki ay olmasına rağmen artık rahat nefes alabiliyorum.’’ dedi.

Ailesinin de bu kararını sevinçle karşıladığını söyleyen öğrencimiz bir özenti sonucu sigaraya başladığını; ailelerden bu konuda dikkatli olmalarını, çocuklarını iyi gözlemlemelerini istedi.

Sigarayı bırakarak bir taşla iki kuş vurduğunu ifade eden Sarı ‘’Hem sağlığıma kavuştum hem de ücretsiz yemek ödülü kazandım. Bu konuda Rektörümüz başta olmak üzere kampanyaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyorum.’’ cümlelerini kaydetti.

Gençlerin Sağlıklı Yaşaması İçin Her Türlü Kampanyaya Destek Veriyoruz

Öğrencimiz Melih Sarı’nın sigarayı bırakması karşısında çok mutlu olduğunu ifade eden Rektörümüz Orbay ise gençlerin sağlıklı yaşaması için her türlü kampanya ve etkinliğe destek verdiklerini söyledi.

Gençlerin her türlü bağımlılıktan uzak durmaları için üniversitemiz çatısı altında çeşitli etkinlikler ve projeler ürettiklerini kaydeden Orbay; bir öğrencinin bile bu projelerden faydalanmasının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Orbay; ‘’Genç arkadaşımız sigarayı bırakma kararı alarak sağlığı için olumlu bir adım atmış. Öğrencimizin bu davranışının tüm gençlerimize örnek olmasını diliyoruz. Bizler için önemli olan sağlıklı bir genç nesil, zira ülkemizin geleceğini gençlerimize emanet ediyoruz.’’ dedi.

‘Sigarayı Bırakan Öğrencilerimize Bir Yıl Ücretsiz Yemek’ kampanyası hakkında da konuşan Orbay; ‘’Buradaki amacımız aslında öğrencilerimizin sağlıklı yaşama özendirmek. Kendi hayatı için bir adım atan öğrencilerimizi biz de böyle bir kampanyayla ödüllendirmek ve desteklemek istedik. Bu bağlamada hem sigara kullanan öğrencilerin hem de sigara kullanmayan öğrencilerin dikkatini çekmek adına son derece önemli bir uygulama olan ‘Sigarayı Bırakan Öğrencilerimize Bir Yıl Ücretsiz Yemek’ kampanyamızı yaklaşık iki yıl önce başlattık. Yerleşkelerimizde bu konuyla ilgili bilgilendirme afişleri ve gençlerin ilgisini çekecek materyaller yerleştirdik. Kampanyaya katılmak isteyen gençlerimizi ise Üniversitemiz Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniğine yönlendiriyoruz. Burada gençlerimize her türlü destek verilerek belli periyotlarla öğrencilerimizle görüşülerek sigarayı bırakma noktasında destek olunuyor. Sigarayı bıraktığı uzman doktorca onaylanan gençlerimize ise bir yıl boyunca yemekhanelerimizde ücretsiz yemek yeme imkânı veriyoruz. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bizde Öğrencimiz Melih Sarı’yı ‘sağlığını seçtiği için’ tebrik ediyor; sağlıklı ve başarılı bir ömür diliyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yatırımcı Firma Sahiplerine Müjde..  
  Başkan Sarı, Tramvay Projesi İçin Gülermak Fi..  
  Camiler ve Din Görevliler Haftası Kutlu Olsun..  
  Kirliliği Azaltmak İçin Organik Atıklar Değer..  
  Altın ve Bronz Madalya Kazandı..  
  TSK’nın Bölgeye Kalıcı Barış Getirmesini Dili..  
  15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında Yemin ..  
  Trafik Eğitimi Verildi..  
  Çocuk Oyunları Şenliği Yapıldı..  
  “Cami ve Hayat” Konulu Konferans Verildi..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.