14 Ekim 2019 - Pazartesi / 08:59
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türkiye Üniversiteler Arası Ayak Tenisi Şampiyonası Başladı

Türkiye Üniversitelerarası Ayak Tenisi Şampiyonası, üniversitemiz ev sahipliğinde başladı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ..
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Türkiye Üniversitelerarası Ayak Tenisi Şampiyonası, üniversitemiz ev sahipliğinde başladı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Üniversitemiz Spor Salonunda gerçekleştirilen organizasyona erkek, kadın ve mix kategorilerinde 17 takım katılıyor.

12 Nisan’da sona erecek şampiyonanın açılış töreni Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Ayak Tenisi Temsilcisi Mustafa Sunkur, sporcular, antrenörler ve sporseverlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ayak Tenisi Sporunda Fair-Play En Üst Seviyede

Açılışta bir konuşma yapan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Ayak Tenisi Temsilcisi Mustafa Sunkur, Ayak Tenisi Sporunun Türkiye’de ve dünyada yeni yeni gelişmekte olan bir branş olduğunu söyleyerek her yıl bir tane Dünya bir tane de Avrupa Şampiyonası düzenlendiğini kaydetti. Türkiye'de ayak tenisinin daha iyi ve tanınır bir spor haline geleceğine inandığını ifade eden Sunkur, Amasya'nın bu spora öncülük ettiğini aktardı.

Bu yıl 5’incisini düzenledikleri Türkiye Üniversitelerarası Ayak Tenisi Şampiyonası Amasya’da düzenlemekten dolayı son derece mutlu olduklarını kaydeden Sunkur; fair- play’in en üst düzeyde yaşandığı Ayak Tenisi Turnuvalarında bugüne kadar bir tane bile sarı kart gösterilmediğini ifade etti.

Sunkur üniversitemiz ev sahipliğindeki turnuvanın da fair-play içerisinde gerçekleşmesini temenni ederek, tüm takımlara başarılar diledi.

Asıl Kazanan Dostluk Olmalı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ise yaptığı konuşmasında, sporun ruhunda olan centilmenlik, kardeşlik duygularının Ayak Tenisi Şampiyonasına da hâkim olmasını dileyerek asıl kazananın dostluk, kardeşlik, paylaşmak olduğunu söyledi. 

Turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Orbay; üniversitelerin asli görevi olan eğitim vermenin yanında gençlerin sportif, sanatsal, kültürel gelişimini destekleyecek etkinlikler düzenlemenin de önemine dikkat çekti.

Amasya’nın 8 bin 500 yıllık geçmişi olan bir kültür sanat şehri olduğunu ifade eden Orbay, gençlerden maçlardan arda kalan vakitlerinde doğal bir müze olan Amasya’yı gezip görmelerini istedi. Orbay tüm takımlara başarılar diledi.

Müsabakalara  kadınlarda Amasya Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi takımları katılırken; erkeklerde Amasya Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi; mix kategorisinde ise Amasya Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi takımları katılıyor.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Yatırımcı Firma Sahiplerine Müjde..  
  Başkan Sarı, Tramvay Projesi İçin Gülermak Fi..  
  Camiler ve Din Görevliler Haftası Kutlu Olsun..  
  Kirliliği Azaltmak İçin Organik Atıklar Değer..  
  Altın ve Bronz Madalya Kazandı..  
  TSK’nın Bölgeye Kalıcı Barış Getirmesini Dili..  
  15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında Yemin ..  
  Trafik Eğitimi Verildi..  
  Çocuk Oyunları Şenliği Yapıldı..  
  “Cami ve Hayat” Konulu Konferans Verildi..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.