06 Aralık 2020 - Pazar / 01:21
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya Üniversitesi 4. Tiyatro Günleri Sona Erdi

Tiyatroseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen ‘Amasya Üniversitesi 4. Tiyatro Günleri’ sona erdi. ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Tiyatroseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen ‘Amasya Üniversitesi 4. Tiyatro Günleri’ sona erdi.  ''Tiyatro Günleri'' kapsamında altı oyun tiyatroseverlerle buluşurken bir de oyunculuk atölyesi düzenlendi. Tiyatro Kulübüne üye öğrencilerce hazırlanan 72. Koğuş oyunu da Tiyatro Günleri kapsamında seyirciyle buluştu.

Üniversite Kongre ve Kültür Merkezinde sahnelenen oyunları yaklaşık bin 500 tiyatrosever izledi. 4. Tiyatro Günlerinin açılışı ise ilimiz ve bölgemizdeki tiyatroların katılımıyla kortej yürüyüşüyle gerçekleştirildi.

Amasya Üniversitesi 4. Tiyatro Günlerini düzenlemekten dolayı son derece mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen Tiyatro Kulübü Başkanı Aykut Uluğ, Tiyatro Kulübünün üniversitemizin en eski ve aktif kulüplerinden biri olduğunu söyledi. Uluğ; ‘’Amasya Üniversitesi Tiyatro Kulübü olarak yaptığımız çalışmalarla sanatın önemi ve gücünü her zaman toplumumuz ile paylaşmaya çalışıyoruz. Bu sene dördüncüsünü düzenlediğimiz Tiyatro Günleri kapsamında kulübümüzce hazırlanan bir oyun da seyirciyle buluştu. Bizlere her zaman destek olan akademik danışmanımız ve üniversitemiz yönetimine çok teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Üniversitemizce, kültürel gelişmeye katkı sağlamak; insanlara, bir toplum ve yaşam bilimi olan tiyatroyu sevdirmek, şehrin kültür sanat hayatını canlı tutabilmek adına Amasya Üniversitesi Tiyatro Günlerinin düzenlendiğini belirten Tiyatro Kulübü Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Atilla Özgen; ‘’Tiyatro insandır, tiyatro bir iletişim aracıdır. Tiyatronun özünde hoşgörü vardır, kardeşlik vardır, saygı vardır, diyalog vardır. Eğer tiyatro yoksa bunların hepsinden uzak kalırsınız. Tiyatro festivalimize katılan tüm ekiplere, bizlerden desteğini esirgemeyen Rektörümüz başta olmak üzere tüm Amasya Üniversitesi ailesine ve tiyatro sanatına değer veren tüm Amasyalılara teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Amasya Üniversitesi olarak sanatın her türlüsüne destek verdiklerini kaydeden Rektör Orbay ise; ‘’Üniversitemiz akademik yıl içerisinde pek çok bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle kulüp faaliyetleriyle öğrencilerimiz üniversitemizde sempozyumlar, paneller, konferanslar, konserler, tiyatro oyunları ve sergiler düzenliyor. Öğrenci kulüplerimizin gerçekleştirdiği etkinliklerin Amasya Üniversitesinin tüm birimlerine olabildiğince eşit dağıtılmasını önemsiyoruz. Ayrıca etkinliklerimizle Amasya halkıyla bütünleşmek için bir anahtar görevi görüyor. Bilindiği gibi tüm etkinliklerimizi ‘ilgi duyan herkesin ilgisine’ parolasıyla halkımıza açık gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliklere binlerce Amasyalının katılması bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Amasya Üniversitesi 4. Tiyatro Günlerinin farklı şehirlerden gelen tiyatro gruplarıyla beraber zengin programıyla Amasya’nın tiyatro hayatına taze bir soluk getirdiğini düşünüyoruz. Bu yıl olduğu gibi bundan sonra da seyircimizin arttığı, salonlarımızın çoğaldığı nice festivaller diliyorum.’’ cümlelerini kaydetti.

Tiyatro Günleri kapsamında Amasya Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenen 72. Koğuş, Samsun Tiyatro Kum tarafından sahnelenen Zokayı Yutanlar, Ordu Üniversitesi Tiyatrodü tarafından sahnelenen Düğün Ya Da Davul, İris Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen Cebimizdeki Cinnet, Samsun Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu tarafından sahnelenen Hülleci adlı oyunlar seyirciyle buluştu.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya’da İlk Defa Verildi..  
  Sarı, Meclis Üyeleri ile Grup Toplantısını Ge..  
  Çözülmeyecek Hiçbir Sorunumuz Yok Güzel Ülkem..  
  Dünya Engelliler Günü Mesajı..  
  Semt Pazarlarının Günleri Değişti..  
  Havza Yönetim Heyeti Toplandı..  
  3 Aralık Dünya Engelliler Günü..  
  İl Genel Meclisi Aralık Ayı İkinci Birleşimi ..  
  Sorunlar ve Çözüm Önerileri Değerlendirildi..  
  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini Ziya..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.