16 Eylül 2019 - Pazartesi / 15:01
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 Genç YEPAŞ’la Samsunda

YEPAŞ, Türk Milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele Hareketini başlatmak ..
Bu haber 3 ay önce eklenmiş

YEPAŞ, Türk Milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele Hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100. yılı, kentte görkemli törenlerle kutlandı. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde YEPAŞ, 100. yılda 100 Genç Projesi’ni hayata geçirdi.   

Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlandığını belirten YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM: ‘’Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüş ve bu nedenle “gençlik” kavramına ayrı bir önem vermiştir. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan 19 Mayıs tarihinin önemini daha iyi anlayabilmek için Mustafa Kemal Paşa’nın 16-19 Mayıs 1919 tarihleri arasında gerçekleştirdiği İstanbul-Samsun yolculuğunu bir kez daha hatırlamamız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki önemli olaylardan biri Atatürk’ün Samsun’a ayak basışıdır.” diye konuştu.

‘’100. YILDA 100 GENÇ’’

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram’ında Kurtuluş Mücadelesinin başladığı Samsun’da YEPAŞ, Samsun Valiliği Koordinasyon Merkezi işbirliği ile Ankara ve Ardahan’dan gelen 100 öğrenci ve öğrencilere eşlik eden öğretmenlere sponsor oldu. Amaç sadece sponsorluk değil, Kurumsal Sosyal Sorumluluğu bir kez daha gönüllülük esası ile hayata geçirdi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayram’ında Kurtuluş Mücadelesinin başladığı Samsun’da Gençlerin ilk kez Samsun’a gelmeleri özellikle de bu önemli ve özel günde Samsun’da bulunmaları 19 Mayıs Milli Mücadele ruhunu hissetmeleri açısından önemli bir çalışma olduğunu belirten YEPAŞ Genel Müdür Arif AKŞAM, “‘Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi tüm ümidimiz gençlerdedir.’ diyerek sözlerine devam etti. ‘Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor,  gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.” şeklinde konuşmasına devam etti.

YEPAŞ, sorumluluk alanı ve görevli tedarik şirketi olduğu Samsun, Çorum, Ordu, Amasya, Sinop il ilçelerinde ve aynı zamanda Türkiye’de elektrik satışını gerçekleştirdiği tüm serbest tüketicilere mayıs ayı boyunca basılan elektrik faturalarının altında bulunan alana Milli Mücadelenin 100. Yılı ile ilgili mesaj verebilmek adına 100. Yıl logosunu bastı. Bu konu ile ilgili açıklamada bulunan YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM, “Milli Mücadelenin 100. Yılı Kutlu Olsun” mesajımızı ve yaşanan coşkumuzu böylelikle yansıtmaya çalıştık. Aynı zamanda YEPAŞ Genel Müdürlük binamızın dışını da Milli Mücadeleye yaraşır şekilde yeniden düzenlenerek bir kez daha halkımızın gözleri önüne serdik.” dedi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Çevre Yolunda Sona Yaklaşıldı..  
  Başkan Sarı, “Vatandaşlara Aşure Dağıttı”..  
  5 Yıldızlı Otel Projesi, Hayata Geçiriliyor..  
  15. Piyade Er Eğitim Tugayında Yemin Töreni..  
  Başsavcıya Adli Yıl Ziyareti..  
  Jandarma’dan Okul Servis Araçları Denetimi..  
  AHİMDER 16. İmam Hatipliler Kurultayı’na Katı..  
  Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semin..  
  “Misket Elması” Hasat Günü..  
  Sarı’ya, Bostancı’dan Hayırlı Olsun Ziyareti..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.