27 Mayıs 2020 - Çarçamba / 12:11
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Türk Milletinin Aydınlık Geleceği Milliyetçi-Ülkücü Harekettir

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; İdam sehpasında; vatan sağ olsun diyerek, soğuk ..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; İdam sehpasında; vatan sağ olsun diyerek, soğuk gecelerin ayazını yediler, kader diyerek gözyaşlarını içine akıtan Ülkücü şehitler, Türkiye'nin zorlu ve meşakkati fazla olan bir döneminde Milliyetçi-Ülkücü Hareket ümitsizliğe kapılmadı, yılgınlık göstermedi. Milli dayanışmayı kırmak isteyen odaklara fırsat vermedi, teslim olmadı. Bu yol Hak yoludur dediler, ileriye atıldık, yürüdük. Yürüdük, zalimlere direndik. Yürüdük, hainleri süpürdük. Asım'ın nesli olduğumuzu bilerek yürüdük,

Türk'e ve Türkiye'ye düşman kesilenlerle bugünlerde olduğu gibi hesaplaştık. Milliyetçi-Ülkücü Hareket asaletini hiç kaybetmedi. Sadakatten hiç ayrılmadı.

Merhum şairimiz Mithat Cemal Kuntay hepimizce bilinen meşhur şiirinde; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”  dizeleriyle, vatanın ne olduğunu veciz ve vecd dolu bir ruhla seneler öncesinden ifade etmiştir. Üzerinde yaşadığımız toprak, içinde bulunduğumuz coğrafya şehit kanıyla vatanlaşmış, bize vatan olmuştur. Asırların surlarını inancının aleviyle eriten, kilitlerini azmiyle açan ve engellerini imanıyla yıkan Türk milleti, bu haliyle esareti, bağımlılığı ve zorbalığı her devirde reddetmiştir. Ülkücü hareket işte böylesi yüksek bir iradenin ve kararlılığın temsilcisi ve emsalsiz tarafı olarak tarihe geçmiştir.

Ülkücüler; bir davanın, şuurla benimsenmiş bir ülkünün, tutkuyla sahiplenilmiş bir iddianın yaşaması ve yaşatılması için candan ve serden vazgeçmeyi göze alan insanlık mucizeleridir. Vatana kara sevdalı yürekler, millete çıkarsız bir şekilde adanmış ruhlar; fedakarlığın elçileri ve gönüllü taliplileri olarak her türlü yabancı ve yıkıcı eğilime karşı çıkmışlardır. Ülkücüler; yatağından taşan coşkun ırmaklar gibi pisliklere, tortulara ve ideolojik kalıntılara her şeyleriyle mukabele etmişlerdir. Zorda kalsalar da yılmamışlar, vurulsalar da yıkılmamışlar, eziyet görseler de yılgınlığa kapılmamışlardır. Ölüme gül bahçesine girer gibi, serin bir suya atlar gibi dalmışlar,  bir daha geri dönülmeyeceğini her zaman bilmişlerdir. Şöhret, servet ve kudret peşinde koşmamışlardır. Para, mülk ve şan derdinde olmamışlardır. Menfaat arayışında, çıkar beklentisinde bulunmamışlardır. İşte dava insanı olmak böyle bir şeydir. Ve şüphesiz ülkücü olmak budur. Ülkücülüğü tertemiz vicdanlarında yükseltenler, Türk-İslam ülküsünün yolunu kanıyla çizenler bizim ilhamımız ve gurur kaynağımızdır. Türklüğün umudu, Türk milletinin aydınlık geleceği milliyetçi-ülkücü harekettir. Ülkü kervanı Allah’ın izniyle Türk’ün var oluşuyla asırlar öncesinden yola koyulmuş ve ebediyete kadar da durmayacaktır.

Şehidiyle, şühedasıyla, gazisiyle ve mensuplarıyla milliyetçi-ülkücü hareket mutlaka amacına ulaşacak ve milletine hak ettiği güzellikleri inşallah yaşatacaktır.

Bu vesileyle millet, devlet ve bayrak uğruna hayatlarını kaybetmiş kutlu dava yolcusu ülküdaşlarımızı, tüm aziz şehitlerimizi, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'i ve Gün Sazak Bey’i bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, Cenabı-ı Allah'tan hepsine rahmet diliyorum.

Kabirleri nur, mekanları cennet, ruhları şad olsun!Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İstek Sizden, Hizmet Bizden..  
  Salgının Ardından Doğa Tutkunlarını Bekliyor..  
  İl Özel İdaresi Uçkun ve Larvasitlerle Etkin ..  
  Başkan Sarı’dan Çimir’e Geçmiş Olsun Ziyareti..  
  İsveç Malmö'den Taşova'ya Gönül Köprüsü..  
  Amasya İHH 55 Yetime Bayramlık Hediye Etti..  
  Başkan Sarı, Koçak Ekmek Fabrikasını Ziyaret ..  
  Vali Varol’dan Pazar Yerinde Korona Denetimi..  
  Başkan Sarı, Farklı Mahallelere Pide Dağıtmay..  
  Vali Dr. Osman Varol’un Ramazan Bayramı Mesaj..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.