27 Mayıs 2020 - Çarçamba / 11:04
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Rektör Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Amasya Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Süleyman Elmacı, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Prof. Dr. Metin Orbay’dan görevi devraldı...
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Amasya Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Süleyman Elmacı, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Prof. Dr. Metin Orbay’dan görevi devraldı. Rektörlük binası konferans salonunda yapılan devir teslim törenine Yeni Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı; Prof. Dr. Metin Orbay, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, üniversitemiz idarecileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Geçmişte Olduğu Gibi Şimdi de Odağımızda Öğrencilerimiz Olacak

Yeni Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı ise konuşmasında şu cümleleri kaydetti:

‘Bu kutsal görevi teveccüh ederek bizi layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, YÖK Başkanı’mıza ve YÖK kurulu üyelerine üniversitemiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

Kurumların çalışmaları bir anlamda bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışında Hocamız bayrağı bize teslim diyor. Hocamıza bugüne kadar yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederim. Bundan sonra da bizim çalışmalarımıza destek vereceğinden kesinlikle eminim ve bu kanaatim tam olarak tecelli etmiştir.  Hep birlikte daha iyiye, daha güzele, daha mükemmele ulaşma gayretlerimize Metin Orbay ve ekibinin bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum.

Amasya gibi bir güzide şehirde bulunan bir üniversitenin rektörü olmak bizleri onurlandıracak; aynı zamanda Amasya halkıyla bugüne kadar gelinen noktayı daha ileri götürebilmek var gücümüzle çalışacağız. Halkımızla sıkı bir iş birliğinde olma prensibini geçmişte olduğu gibi bundan sonra da devam ettireceğiz. 

Üniversitemizin bugüne kadar olduğu gibi gelecekteki çalışmalarının odak noktasında da öğrencilerimizin bulunacağını ve öğrencilerimizin başarılı olması için elimizden gelen her şeyi yapmaktan kaçınmayacağımızı burada özellikle belirtmek isterim.

Bu düşünce ve duygularla aldığımız bu kutsal zor görevi yerine getirirken ayaklarımızın geri kaçmamasını ve sabırla, metanetle çalışabilmemizi bize lütfetmesini rabbimden niyaz ediyorum, hepinize saygılar sunuyorum.’’

Doyduğum Yer Olarak Kendimi Amasyalı Hissediyorum

Devir teslim töreninde bir konuşma yapan Prof. Dr. Metin Orbay ise, “iki dönemdir yürüttüğü görevi süresince, akademik ve idari anlamda bir disiplin içinde ve istihdam odaklı büyümeye gayret ettiklerini; Bu gayretin bir sonucu olarak özellikle ilçelerdeki meslek yüksekokullarındaki yerleşkelerde bir markalaşmanın gözle göründüğünü belirterek: “Mutlaka eksikler vardır, hatalar vardır; ama iyi şeyler olduğunu ben kendi adıma söyleyebiliyorum. İlk yola çıkış felsefemiz ulaşılabilir olmaktı, ulaşılabilir olduğumuzu düşünüyorum.  Hesap verilebilir olmaktı, hesap verebildiğimizi düşünüyorum.

Bunları yaparken tek başımıza değildik; YÖK Başkanı’mızın desteği hissettik, ilimizin valilerinin, belediye başkanlarının, sivil toplum örgütlerinin, kamu kurum kuruluşlarının tamamının desteklerini hep yanı başımızda hissettik. Özellikle bütçe konusunda Naci Bostancı Hoca her zaman yolumuzu açmıştır. İktidar, muhalefet diğer milletvekillerimizin de önemli katkıları oldu.

Doyduğum yer olarak kendimi Amasyalı hissediyorum. Amasyalıya bir vefa borcumuz var. Çünkü biz burada 1994 yılında akademik anlamda doğduk, evlendik, çoluk çocuğa karıştık, mezar yerine kadar bu şehirden almış insanlarız. Bu süreçte ailemi çok ihmal ettiğimi düşünüyorum, eşime sonsuz teşekkürler ediyorum.

Devir teslim töreninin ardından tebrikleri kabul eden Prof. Dr. Süleyman Elmacı 27.05.2019 tarihi itibariyle görevine başladı. Her iki Rektör de kendilerine takdim edilen çiçekleri eşlerine sundular.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İstek Sizden, Hizmet Bizden..  
  Salgının Ardından Doğa Tutkunlarını Bekliyor..  
  İl Özel İdaresi Uçkun ve Larvasitlerle Etkin ..  
  Başkan Sarı’dan Çimir’e Geçmiş Olsun Ziyareti..  
  İsveç Malmö'den Taşova'ya Gönül Köprüsü..  
  Amasya İHH 55 Yetime Bayramlık Hediye Etti..  
  Başkan Sarı, Koçak Ekmek Fabrikasını Ziyaret ..  
  Vali Varol’dan Pazar Yerinde Korona Denetimi..  
  Başkan Sarı, Farklı Mahallelere Pide Dağıtmay..  
  Vali Dr. Osman Varol’un Ramazan Bayramı Mesaj..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.