27 Mayıs 2020 - Çarçamba / 17:55
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

UZEM Mezuniyet Törenleri

Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programlarından mezun olanlar törenle belgelerini aldılar...
Bu haber 11 ay önce eklenmiş

Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programlarından mezun olanlar törenle belgelerini aldılar.

 

Amasya Üniversitesi 2018-2019 akademik yılı uzaktan eğitim ön lisans programları mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Tören, Teknik Bilimler MYO ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde bulunan uzaktan eğitim programlarından mezun olan öğrencilerin katılımıyla üniversite spor salonunda düzenlendi.

Farklı Kültürler, Hikayeler ve Hayallerle Amasya’da Bir Araya Geldik

Mezun öğrenciler adına konuşmayı Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinden Nermin Keçili yaptı. Keçili; ‘’Bu konuşmayı bütün arkadaşlarım adına yapmaktan gurur duyuyorum. Hepimiz, Türkiye'nin dört bir yanından gelerek farklı kültürleri, farklı hikayeleri, farklı hayalleri uzaktan da olsa üniversitemizde iki sene önce birleştirdik. Her birimiz öğrencilik hayatı boyunca türlü zorlukları aşarak, hocalarımızın da çabalarıyla bugüne geldik. İki senelik bir yolculuğun sonunda emeklerimizin karşılığını alıyoruz. Ve mezun oluyoruz. Bu süreçte desteklerini benden esirgemeyen değerli aileme, hocalarıma, üniversitemiz personeline ve arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunarım.’’ cümleleriyle duygularını ifade etti.

Uzaktan Eğitim Hakkına Fayda Sağlayan Bir Sistemdir

Mezun veren okullar adına bir konuşma yapan UZEM Müdürü Doç. Dr. Mehmet Burak Bilgin, ön lisans programlarıyla başlayan UZEM yolculuğunun lisans tamamlama ve yüksek lisans programlarıyla devam ettiğini söyledi.

2011 yılında kurulan UZEM’in küçük bir odada ve küçük bir ekiple hizmete başladığını kaydeden Bilgin, UZEM’in aradan geçen sekiz yılda büyüyerek gelişen bir yapıya dönüştüğünü ifade etti.

Uzaktan eğitim zaman ve mekân sınırlaması olmadan hayatın şartları gereği eğitimi yarım kalmış ya da eğitimini daha ileri bir noktaya taşımak isteyen vatandaşlarımız için bir fırsat olduğunu kaydeden Bilgin; uzaktan eğitimin herkesin eğitim hakkına fayda sağlayan bir sistem olduğunu söyledi.

UZEM öğrencilerinin hayat boyu öğrenme felsefesinden yola çıkarak bir yandan çalışarak bir yandan da okuyarak büyük bir azimle eğitimlerini tamamladıklarını belirten UZEM Müdürü Bilgin; ‘’Bizler öğrencilerimizin her türlü donanımı için her türlü altyapıyı sağladık. Öğretim elemanlarımızın da azami gayretiyle ve her türlü eğitim destek cihazını kullanarak gerek internet gerek canlı ders hizmetleriyle öğrencilerimi en iyi şekilde yetiştirme gayreti içinde olduk. Bugün bu çabalarımızın meyvesini alıyor olmaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm öğrencilerimize hayat yolculuklarında başarılar diliyoruz.’’ dedi.

Eğitim Emek İsteyen Bir Süreçtir

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı öğrenci velilerini selamlayarak başladığı konuşmasında eğitim sürecinin hem öğrenciler hem de hocaları açısından büyük emek isteyen bir süreç olduğunu kaydetti.

Rektör Elmacı; ‘’Bu süreçte öğrencilerimiz kadar velilerimizin de büyük gayretle bu süreci desteklediklerini biliyoruz ve emekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Elmacı son olarak gençlere seslendi. Elmacı; ‘’Kıymetli öğrencilerimiz iki yılık bir sürecin sonunda başarılı olarak üniversitemizin çeşitli bölümlerinden mezun oldunuz. Bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmaların sonucunu almak üzeresiniz. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayretlerin gelecekte de sürmesini temenni ediyorum. Bundan sonraki hayatınızda başarılar, mutluluklar diliyorum.’’ dedi.

Mezuniyet programı ödül töreniyle devam etti. Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO okul dereceleri Çocuk Gelişimi Programından çıktı.  Okul birincisi Nermin Keçili, ikincisi Emel Uysal, üçüncüsü ise Gülden Serttürk oldu. 

Teknik Bilimler MYO birincisi internet ve Ağ Teknolojileri Programından Hüseyin Kamer olurken, ikinci Mekatronik Programından Mustafa Kayakıran, üçüncüsü ise yine aynı programdan Şenol Eren oldu.

Mezuniyet töreni programlar bazında dereceye girenler ödüllerinin verilmesi ve kep töreninin ardından son buldu.



Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İstek Sizden, Hizmet Bizden..  
  Salgının Ardından Doğa Tutkunlarını Bekliyor..  
  İl Özel İdaresi Uçkun ve Larvasitlerle Etkin ..  
  Başkan Sarı’dan Çimir’e Geçmiş Olsun Ziyareti..  
  İsveç Malmö'den Taşova'ya Gönül Köprüsü..  
  Amasya İHH 55 Yetime Bayramlık Hediye Etti..  
  Başkan Sarı, Koçak Ekmek Fabrikasını Ziyaret ..  
  Vali Varol’dan Pazar Yerinde Korona Denetimi..  
  Başkan Sarı, Farklı Mahallelere Pide Dağıtmay..  
  Vali Dr. Osman Varol’un Ramazan Bayramı Mesaj..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.