08 Aralık 2019 - Pazar / 18:41
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

“Darbe Hasarı” Konulu Konferansa Verildi

Vali Dr. Osman Varol, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Darbe Hasarı’ konulu konferansa katıldı...
Bu haber 4 ay önce eklenmiş

Vali Dr. Osman Varol, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Darbe Hasarı’ konulu konferansa katıldı.

Vali Varol, “15 Temmuz’un acısını, acılarını unutmak istiyoruz ama manasını, o gün akşam neler olduğunu, bunun derininde ne yattığını unutturmayacağız” dedi.

Konferansın açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve önderliğinde milletimizin gücüyle tarihimizin en büyük ihanetinin atlatıldığını vurgulayan Vali Varol, “O akşam o fırtınayı atlatmak ancak milli birlik ve beraberlikle mümkündü. Türkiye’nin her tarafında her türlü görüşten insanlarımız bir araya gelip bu ülkenin kendilerinin olduğunu, hiçbir şekilde kendi iradelerinin izin verdiğinin dışında bir planı, programı, tasarıyı kabul etmeyeceklerini, herhangi bir büyük planın parçası olmayacaklarını ve bu milletin bu toprakların asıl sahibi ve egemeni olduğunu dünyaya haykırdılar” diye konuştu.

15 Temmuz ihanet girişiminin ders alınması gereken çok vahim bir olay olduğuna değinen Vali Varol, “Bizim milletimiz çok büyük. Bu topraklarda yaşamak her millete nasip olmaz. Böyle zor topraklarda da zaten her millet bu kadar uzun süren hayatını sürdüremezdi, idame ettiremezdi. Sürekli olarak bunun bedelini ödedik, ödüyoruz. Milletimiz ferasetini korudukça, birlik, beraberliğini muhafaza ettikçe, sahip olduğu değerleri, inancının ne olduğunu, töresinin, tarihinin, ecdadının ne, kimler olduğunu bildikçe, bunu hatırladıkça bunu çocuklarımıza, torunlarımıza unutturmadığımız sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk olmadığını düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizi, Millî Mücadele’nin içerisinde yer almış tüm şehitlerimizi, terörle mücadele ve diğer operasyonlarda vatanın birliği, bütünlüğü, milleti için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Gazilerimize hayata olanlara sağlık, sıhhat diliyorum” ifadelerini kullandı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile askeri ve mülki erkanın da yer aldığı konferansta konuşan Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, 15 Temmuz gecesi Anadolu insanının kadını, erkeği, yaşlısı, genci köylüsü, kentlisi, işçisi, memuru, esnafı, tüccarıyla hiçbir ayrımı olmaksızın tüm taraflarıyla bir destan yazdığını söyledi.

Aydın, “15 Temmuz'da 40 yıllık plana karşı kurgusuz gelişen bir destandan bahsediyoruz. Yerli işbirlikçi hainler üstünden küresel egemenlere vurulan şamarın Türkiye’nin dış operasyonlara kapalılığı ve yeni bir yükselme dönemine başladığının, ilan ettiğinin yıldönümüdür” şeklinde konuştu.

Konferansın sonunda Vali Varol ile Rektör Elmacı tarafından Prof. Dr. Aydın’a çiçek ve adına dikilmiş olan fidanın sertifikası verildi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya Travel Turkey Fuarında..  
  Başkan Sarı, Saint-Josse-Ten-Noode Belediyesi..  
  Aralık Ayı Halk Günü Toplantısı Yapıldı..  
  Olağanüstü Genel Kurul Seçimini Gerçekleştiri..  
  Muharip Gaziler Derneğinden Açıklama..  
  Kış Lastiği Denetimi..  
  Gen Bahçesine İlk Fidanlar Dikildi..  
  Başkan Sarı, Bölgesel İşbirliği Toplantısına ..  
  Funda Varol Engelli Derneklerini Ziyaret Etti..  
  Sosyal Yardımlaşma Vakfına Üye Seçimi Gerçekl..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.