26 Şubat 2020 - Çarçamba / 10:10
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Ünek, İl Başkanlığına Tekrar Aday Olmayacağını Açıkladı

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Amasya Teşkilatlarına İl Başkanı olarak ben 3 Temmuz 2014 yılında atandım. ..
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Amasya Teşkilatlarına İl Başkanı olarak ben 3 Temmuz 2014 yılında atandım. Yaklaşık 5 yılı aşkın bir süredir görev yapmaktayım. 2 dönemdir il başkanı olarak görevimi sürdürmekteyim. Önümüzdeki süreçte İl Başkanlığına tekrar aday olmayacağım dedi.

Kahvaltıda basına mensupları ile bir araya gelen Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Eylül ayında başlayacak kongre süreci ve kamuoyunda görevden alındı gibi konulara açıklık getirdi.  Başkan Ünek yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tüm Amasyalı hemşerilerimizin ve sizlerin kurban bayramını tebrik ediyorum. Allah kestiğimiz kurbanları kabul eder inşallah. Dualarımızı namazlarımızı kabul eder inşallah diyorum. Malumunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın yaklaşık 1 ay önce hep birlikte yaptığımız Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Eylül ayı süreciyle beraber Ak Partimizin 14 Ağustos 2001 yılında kuruluşundan bugüne kadar önümüzdeki süreçte 7. Olağan kongresini yapmak için Eylül ayıyla beraber süreç başlayacak. Bunun bilgisini öncelikle vermek isterim. Malumunuz partimiz 14 Ağustos 2001 yılında kuruldu ve geçtiğimiz yıl 2018 yılında 6. Olağan kongremizi gerçekleştirdik. Nasip olursa 2020 yılının bahar aylarında 7. Olağan kongremizi yapmak üzere sürecimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla beraber eylül ayında yani sonbahar sürecinde başlayacağını bildirmek istiyorum. Kongre süreçleri siyasi partiler için çok önemli süreçlerdir. Bu sürecin teşkilatlarımıza, partimize, partimize gönül veren seçmenlerimize, Amasyalı hemşerilerimize heyecan vereceğinin, tekrar bir yenilenme süreciyle beraber önümüzdeki olası ilk seçimlere teşkilatlarımızı hazırlamak açısından da önemli olduğunu düşünüyorum. Amasya Teşkilatlarına İl Başkanı olarak ben 3 Temmuz 2014 yılında atandım. Yaklaşık 5 yılı aşkın bir süredir görev yapmaktayım. 2 dönemdir il başkanı olarak görevimi sürdürmekteyim. Önümüzdeki süreçte İl Başkanlığına tekrar aday olmayacağım.  Bunun özellikle altını çizmek isterim. Bu benim için bugünkü toplantıda hem kongre sürecimizi anlatmak hem de son zamanlarda özellikle Amasya’mızda ve ilçelerimizde gündeme gelen bazı dedikodulara da cevap vermek isterim buradan. Benim istifa etmem, görevden alınmam gibi bir takım dedikodular da söyleniyor. Böyle bir şey yoktur. 31 Mart seçim akşamı teşkilat sorumluluğu gereği zaten istifalarımızı genel merkezimize bildirmiştik. Amasya Merkezde ve bazı ilçelerimizde bazı seçimleri kaybettiğimiz için bizde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek müsaade istemiştik. O günden bugüne kadar geçen süre içerisinde devam eden bir il başkanları toplantısı hemen Kızılcahamam’da, yine akabinde geçtiğimiz haftalarda yaptığımız İl Başkanları toplantısı ve kongre sürecine kadar devam edilmesiyle ilgili genel merkezimizin bir iradesi vardı. Bizde bu irade doğrultusunda görevimize devam ediyoruz. Dolayısıyla kongre sürecimiz de başladı. Bunu da buradan özellikle söylemek isterim. 2 dönem il başkanlığı yaptım, Amasya’da gerçekten bu görevler çok zor görevler, 3. Defa aday olmayacağım bunun altını özellikle çizmek isterim.” Diye konuştu.

Kahvaltı Programına Amasya Milletvekili Hasan Çilez, İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Genel Meclis Başkanı Zeki Erarslan, Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal ve İl Teşkilatı katıldı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Araç Filosunu Güçlendiriyor..  
  Bakan Kasapoğlu Gençlerle Buluştu..  
  Doğum Yardımı Uygulaması..  
  Vali Dr. Osman Varol’a 31. Vergi Haftası Ziya..  
  Üç Aylar ve Regaib Kandili..  
  Camcı: Hocalı Katliamı Bir İnsanlık Suçu, Tar..  
  Yatırımlarımızı Güçlendireceğiz..  
  Kurt: Birlikte Daha Güçlüyüz..  
  Alkol Denetimi Uygulaması Gerçekleştirildi..  
  Gençlik ve Spor Bakanı Büyük Ağa’yı ziyaret e..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.