26 Şubat 2020 - Çarçamba / 09:27
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya’da Bir İlk AYT Türkiye 2.’liği

Çetinkaya: Amasya’da bir ilk olan AYT Türkiye 2.’liği başarısını yakaladık...
Bu haber 6 ay önce eklenmiş

Çetinkaya: Amasya’da bir ilk olan AYT Türkiye 2.’liği başarısını yakaladık.

Kutlubey Okulları Kurucusu Altan Çetinkaya basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kutlubey okullarını tanıttı ve ardından yakalanan Türkiye 2.’liği başarısını anlattı. Çetinkaya; 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrencilere kapılarını açan, bugüne kadar gelen bir eğitim-öğretim serüveni sonunda, bölge insanının teveccühü ile üç farklı kampüsü dolduracak şekilde genişleyen (Merzifon, Amasya Gollü, Amasya İhsaniye); anasınıflarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız, Anadolu ve fen lisemizle eğitim-öğretim hizmetimizi sunmaya devam ediyoruz.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında, toplamda 1300 öğrenci ve 232 kişilik çalışanı (bunun 130'u * öğretmen) ile faaliyet gösteren, anasınıfından Lise son sınıfa kadar, her bireyin kendine has özellikleri ile yaşam boyu öğrenmelerine olanak sağlayan eğitim modellerinin uygulandığı, uluslararası standartlarda yabancı dil eğitimi ile sadece iletişim kurmayı değil dünya vatandaşı olma özelliklerine sahip bireylerin yetiştirildiği, bunun sonucunda da bu yıl ortaokul sonunda %1'lik dilimde Amasya il genelinde 47 öğrencinin 15 tanesi bizim 2 ortaokulumuzdan çıkmış ve İstanbul Kabataş Erkek lisesi, Robert Koleji, İstanbul, Ankara, İzmir Fen Liseleri gibi Türkiye'nin gözde okullarına yerleşmiş bulunmaktadır. Fen ve Anadolu Liselerimizi bitirmiş öğrencilerimizi de TVT sonuçlarına göre %75 oranında Üniversiteye yerleştirmenin yanında, AMASYA'DA BİR İLK OLAN, AYT Türkiye 2.liği gibi başarıları yakalamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu başarılarımıza rağmen, Amasya dışından, adlarını ilk defa duyduğumuz internet haber sitelerinde ve kendini bize rakip olarak gören, başarılarımızı hazmedemeyen kurumlar tarafından asılsız iddialar ve yalan haberler ile kurumumuz karalanmakta ve çamur at izi kalsın mantığı ile yıpratılmaya çalışılmaktadır. İlgilileri hakkında yasal sürecin başlatılmış olduğunu bildirirken Kurumlarımız hakkındaki bu karalama kampanyalarına katılmayan ve sağduyusunu muhafaza eden siz değerli basın mensuplarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.

Ciddi yatırımlar yapılarak sadece Amasya'da değil, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük kampüslerinde, İlkokuldan bağımsız Anasınıfları, yarı olimpik yüzme havuzları, tiyatro salonları, halı sahalar, bale ve jimnastik salonları, buz pateni pistleri, robotik kodlama, resim, müzik atölyeleri, kapalı-açık spor salonlarında öğrencilerin sosyal alanlarının desteklendiği KUTLUBEY OKULLARIMIZLA daha da büyüyerek yolumuza yılmadan devam edeceğiz. Bu arada bize sürekli desteğini esirgemeyen başta sayın valimiz olmak üzere sayın İlçe Kaymakamlarımıza, İl, ilçe Belediye Başkanlarımıza, Tugay ve Hava Üs Komutanlıklarımıza tüm il, ilçe daire amirlerine ve bize güvenini hiç kaybetmeyen velilerimize, dahası Amasya halkına teşekkür ederiz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Araç Filosunu Güçlendiriyor..  
  Bakan Kasapoğlu Gençlerle Buluştu..  
  Doğum Yardımı Uygulaması..  
  Vali Dr. Osman Varol’a 31. Vergi Haftası Ziya..  
  Üç Aylar ve Regaib Kandili..  
  Camcı: Hocalı Katliamı Bir İnsanlık Suçu, Tar..  
  Yatırımlarımızı Güçlendireceğiz..  
  Kurt: Birlikte Daha Güçlüyüz..  
  Alkol Denetimi Uygulaması Gerçekleştirildi..  
  Gençlik ve Spor Bakanı Büyük Ağa’yı ziyaret e..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.