11 Temmuz 2020 - Cumartesi / 03:32
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Kösterelioğlu: Öğrencilerimizin Hayallerine Eşlik Ettik

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu..
Bu haber 10 ay önce eklenmiş

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımız 4. yılında ortaya koyduğu özverili çalışmalar sonuçlarını her geçen yıl arttırarak göstermeye başladı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'IN talimatıyla öğrenim gören tüm öğrencilere kendi okullarında, liseden mezun olanlara ise Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde halk eğitim merkezlerinde destekleme ve yetiştirme kursları açılmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştır. İlimiz Amasya Halk Eğitim Merkezimize bağlı olarak üniversiteye hazırlık amacıyla açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımıza 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 628 öğrenci başvuruda bulunmuştur. Öğretim süreci sürekli devamlılık gösteren 450 öğrenciyle tamamlanmış olup bu öğrencilerimizden 356'sı çeşitli üniversitelere yerleşmiştir.

Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mehmet ACAR' ın derlediği istatistiki verilere göre öğrencilerimizden, 191 öğrencimiz Lisans (ilk 500 öğrenci arasında olan 2 Boğaziçi Siyasal, 3 ODTÜ,  12 Tıp Fak., 3 Diş Hekimliği Fak., 6 Eczacılık Fak., 33 Mühendislik Fak., 5 Hukuk Fak., 15 Yardımcı Sağlık Alanları, 7 Psikoloji + Psikolojik Danışmanlık vb.) bölümlerine yerleşme başarısı elde etmişlerdir. 159 öğrencimizden 48 öğrencimiz sağlık ön lisans, 111 öğrencimiz ise çeşitli ön lisans bölümlerine yerleşmiştir.

Destekleme ve yetiştirme kursu üniversite yerleştirme sonuçları bizlere öğrencilerimizin hayallerine kavuşmalarında yardımcı olduğumuzu göstermenin yanında müdürlüğümüze bağlı uzman öğretmen kadrosu ile Türk Milli Eğitiminin temel esasları ve ilkeleri doğrultusunda faaliyet göstererek ülkemiz gençlerinin ülkemizin değerlerine bağlı yurttaşlar olarak yetişmelerine katkıda bulunarak diğer taraftan sosyal devlet anlayışı içinde yürütülmesi bağlamında da önemli bir misyonu yerine getirmektedir.  Bu kapsamda halk eğitim merkezinde özveri ile çalışmalarını sürdüren meslektaşlarımı tebrik ediyor, çalışmalarında üstün kolaylıklar diliyorum.

Liseden mezun olan öğrencilerimize yönelik olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Ek binasında yer alan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kurs Merkezimizde 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ön kayıtları 19 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla alınmaya başlanmıştır.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’ya Esnaftan Teşekkür..  
  Avukatlar 3 Dakikalık Alkışlı Eylem Yaptı..  
  Sanat Camiası Çalıştayda Bir Araya Geldi..  
  Suluova Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ederek Brifin..  
  Mobil Hizmetten Amasyalılar Memnun..  
  Amasya’ya Dev Yatırım..  
  Ayvaz Kurbanını TD Vakfına Bağışladı..  
  Vali Mustafa Masatlı’dan Rektör Süleyman Elma..  
  Dış Ticaret İstatistikleri, Mayıs 2020..  
  Taşıyabildiğimiz Kadar Varsın..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.