31 Mayıs 2020 - Pazar / 02:47
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

5 Yıldızlı Otel Projesi, Hayata Geçiriliyor

Amasya'mızın uzun yıllardır hayali olan 5 yıldızlı otel projesinin tanıtımı İl Özel İdaresinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi...
Bu haber 8 ay önce eklenmiş

Amasya'mızın uzun yıllardır hayali olan 5 yıldızlı otel projesinin tanıtımı İl Özel İdaresinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Amasya'mızın uzun yıllardır hayali olan 5 yıldızlı otel projesi, hayata geçiriliyor. İlimizde inşa edilecek 5 yıldızlı otel projesinin tanıtım toplantısı İl Özel İdaresin de gerçekleştirildi. Vali Dr. Osman Varol, “Ortaya koyduğumuz 2023 yılında 1 milyon turist hedefine ulaşabilmemiz için mutlaka beş yıldızlı bir otele sahip olmamız gerekiyor” dedi.

İlimizin turizm alt yapısını güçlendirmek, konaklama sayısının artırılmasını sağlamak ve Marka Kent Eylem Planı çerçevesinde katkı sağlamak amacıyla beş yıldızlı otel yapımı için önemli bir adım daha atıldı.

Mülkiyeti Amasya İl Özel İdaresi’nde bulunan, ilimiz Ziyaret Belediyesi sınırları içindeki eski Taş Ocağı mevkiinde yap-işlet-devret modeli ile kamu-özel sektör işbirliğiyle bir beş yıldızlı otelin yapılması için başlatılan çalışmalarda süreç devam ediyor.

Bu kapsamda Amasya İl Özel İdaresi tarafından özellikleri belirtilen taşınmaz üzerine ilimizin turizmine önemli bir katkı sağlayacak, gece konaklama sayısını artıracak beş yıldızlı otel inşaatı için Kamu Taşınmazlarınının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esaslara Ait Yönetmelik gereğince, 24.12.2018 tarihinde yerel, ulusal basın ve Resmi Gazete’de yayımlanan ilanla ihale ilanına çıkılmış, 3 aylık askı süresinden sonra 04.03.2019 tarihinde saat 14.00’de kapalı teklif usulü ile ihale gerçekleştirilmiş ve ihale neticesinde ihalede başarılı bulunan Armada Kurumsal Hizmetler Limitet Şirketi’ne “Ön İzin” verilmesi uygun görüldü. İlgili firma ile Amasya İl Özel İdaresi arasında 18.03.2019 tarihinde 1 yılı süreli geçerliliği bulunan ön izin sözleşmesi imzalandı. 1 yıllın ön izin sürecinde yatırımcı firma tarafından bürokratik işlemlerin tamamlanarak gerekli izin ve ruhsat sürecinin tamamlanması öngörülmekte ve bu süre sonunda yatırımcı firma ile irtifak hakkı sözleşmesi imzalanması öngörülüyor.

Projeye ilişkin İl Özel İdaresinde düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Dr. Osman Varol, AK Parti TBMM Grup Başkanı Ankara Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve il protokolü katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Dr. Osman Varol, “Eğer ortaya koyduğumuz 2023 yılında 1 milyon turist hedefine ulaşabilmemiz için mutlaka ve mutlaka beş yıldızlı bir otele sahip olmamız, hatta belki birden fazla otele sahip olmamız gerekiyor” dedi.

Kendine özgü müşteri çekebilen beş yıldızlı otellerin Amasya’nın ölçeğindeki özellikle turizmin belirli bir sezona yayıldığı şehirlerde sezonun 12 aya yayılabilmesi için sahip olunması gereken nitelikle işletmeler olduğuna değinen Vali Varol, bu eksikliği giderebilmek için bütün paydaşlar, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bir çaba içerisine girdiklerini ifade etti.

AK Parti TBMM Grup Başkanı Ankara Milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın da konuşma yaptığı programda, Mimar Metin Aygün projenin sunumunu gerçekleştirdi.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Vali Dr. Osman Varol’dan Şehit Ailelerine Ziy..  
  Camcı: Millî İradeyi Hedef Alan 27 Mayıs Darb..  
  Açlık Sınırı 2 Bin 492 Lira Oldu..  
  AK Parti’den Ziyaret..  
  “Türkiye Huzur ve Güven” Uygulaması Yapıldı..  
  Başkan Sarı, Personelleri ile Bayramlaştı..  
  Valilik Personeli ile Bayramlaştı..  
  Taşova Uluköy Köy Yolu Asfalt Bakım ile Konfo..  
  Milli İradeyi Hedef Alan 27 Mayıs Darbesini K..  
  Cami ve Mescitler Yeniden İbadete Açılacak..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.