29 Eylül 2020 - Salı / 22:26
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcilerinden Görkemli Sezon Açılışı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Amasya Şubesi’nin sezon açılış programı 17.09.2019 Salı günü 12 Haziran stadyumunda saat 16.00’d..
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Amasya Şubesi’nin sezon açılış programı 17.09.2019 Salı günü 12 Haziran stadyumunda saat 16.00’da gerçekleşti.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Amasya Şubesi programına; Vali Dr. Osman Varol, Milletvekili M. Levent Karahocagil, TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı ve eşi Kadriye Arıcı, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Turgay Güdü, Amasya Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç, Şube Başkanı Bilal Köseoğlu, İl Hakem Kurulu Başkanı Mahmut Albayrak, hakemler, gözlemciler ve diğer sporseverler katıldı.

Amasya Şube Başkanı Bilal Köseoğlu yaptığı açılış konuşmasında; “Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemci Derneği Amasya Şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz 2019-2020 futbol sezonu açılış törenimize hepiniz hoş geldiniz.

Futbolumuzun taban birliklerinden birini oluşturan Futbol Hakem ve gözlemci camiası olarak gerek profesyonel gerekse amatör müsabakalarda Türk futboluna hizmet etmenin gururu içerisinde 2019-2020 sezonunu bugün burada sizlerle açmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Üyelerimizin teveccühü ile seçilen Dernek Yönetim Kurulumuzun amaçları öncelikle; Hakem ve Gözlemcilerimizin müsabaka öncesi ve sonrası moral motivasyonunu yüksek tutarak onları en iyi şekilde müsabakalara hazırlamak

Zeki, çevik ve ahlaklı sporcuların” yetiştirilmesinin iyi bir eğitimle sağlanabileceği düşüncesinden hareketle; dostluk ve sevgi unsurlarının ön plana çıkarılarak gerekli eğitim ve öğretim faaliyetlerini tertipleyip üyelerimizin her türlü ekonomik, hukuki hak ve menfaatlerini korumaktır.

Bu bağlamda camiamıza 16 yaşından itibaren katılan gencecik çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak topluma yararlı birer birey olarak yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz.

Bunları oluşturabilme adına bizlere her zaman destek olan başta Genel Başkanımız Sayın Dr. Abdurrahman ARICI ve yönetim kuruluna teşekkür ederim.

İnsanın olduğu her yerde hatanın / hataların da olabileceği unutulmamalıdır. Karşılıklı sevgi ve saygının en üst düzeyde olduğu camiamızda günün koşullarına uygun dünya futboluna entegre olmuş  FİFA ve  UEFA’ın eğitimleri TFF MHK ve EPAK’ın  deneyimli eğitimcileri tarafından her ay yapılan eğitimler ile Başta Federasyonumuz, Merkez Hakem Kurulu Bölge sorumlumuz , Bölgesel  Hakem Kurulumuz ve  İl Hakem Kurulu üyelerinin yakın destekleri ile hataları en alt seviyeye çekme çabası içerisindeyiz.

Kişilik haklarına saygılı, yapıcı tenkit ve eleştirilere her zaman açık olduğumuzu daha önceki konuşmalarımızda hep gündeme getirmiştik yine yeniliyoruz.

Binlerce gence hizmet eden onları kötü alışkanlıklardan soyutlamaya çalışan, topluma yararlı, önce iyi bir birey sonra da iyi bir Hakem, gözlemci , sporcu, antrenör, yönetici, yetiştirmek adına  emeği geçen herkese; camiam adına şükranlarımı sunar

Bu vesileyle 2019-2020 futbol sezonunun tüm spor camiamıza hayırlı ve uğurlu olması diler açılışımızı onurlandıran başta valimiz sayın Dr. Osman VAROL Genel Başkanımız sayın Dr. Andurrahman ARICI Merkez Hakem Kurulu Üyemiz sayın Turgay GÜDÜ olmak üzere tüm protokole, kulüplerimize basınımıza ve değerli misafirlerimize  teşekkür eder  hepinize saygılarımı sunarım” dedi.

Turgay Güdü, Abdurrahman Arıcı ve Milletvekili M. Levent Karahocagil birer konuşma yaparak 2019-2020 futbol sezonunun hayırlı olmasını dilediler.

Milyonlarca insanı etkileyen ve ekonomik olayı çok büyük olan futbol hakemlerine ve gözlemcilerine başarılar dileyen Vali Dr. Osman Varol, hakem ve gözlemcilerin hassasiyet ve duyarlılıkla görevlerini en iyi şekilde ifa edeceklerine inandığını belirtti.

Konuşmaların ardından spora katkı sağlayanlara plaket verildi. Gelen Başkanın eşi Kadriye Arıcı’nın düdük çalmasıyla hakemlerimiz ilk antrenmanını koşu ile gerçekleştirdi. Daha sonra dualarla kurban kesilerek resmen Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri 2019-2020 sezonunu açmış oldu.

Yeşilırmak Gazetesi olarak hakem ve gözlemcilerin 2019-2020 futbol sezonunun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Serçoban Projesi Son Aşamada..  
  OSB Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı..  
  Saklı Çini Atölyesi Hocalarını Misafir Etti..  
  İtfaiye Personelinden Başkan Sarı’ya Ziyaret..  
  İlimizde Eylül Ayı İtibariyle Hünnap Hasatı B..  
  Terzi: Dil Ülküsü ile Yetiştirilen Nesiller M..  
  Köyleri Ziyaret Ederek Talep ve İhtiyaçlarını..  
  Projelere Hibe Desteği..  
  Masatlı Fabrikalarda İncelemede Bulundu..  
  Gönül Dostları ile Sabah Sohbetinde Buluştu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.