27 Mayıs 2020 - Çarçamba / 19:09
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte protokol mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi...
Bu haber 7 ay önce eklenmiş

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte protokol mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Büyük Amasya Otelinde program düzenlendi.

Programa Vali Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Mustafa Tuncer, Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, kurum müdürleri ile mahalle ve köy muhtarlarımız katıldı.

İlk olarak Tüm muhtarlar derneği Başkanı Erhan Zengin, günün önemine binaen bir konuşma yaptı.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları söyledi; “Böyle güzel bir vesilesiyle devlet-millet kaynaşmasının, dayanışmasının güzel bir örneği olan muhtarlarımızın gününü tebrik ediyorum. Muhtarlarımız, millet nezdinde devletin, devlet nezdinde milletin temsilcisi. Bir nevi arabuluculuk yapıyorlar. Ben onları memleketimizin, milletimizin kılcal damarları gibi görüyorum. Sokaklarımızı, hanelerimizi en yakın muhtarlarımız biliyor. Belediye hizmetlerinin yürütülmesinden, yerel meselelere çözüm aranmasına kadar muhtarlarımızın ikazlarını, yönlendirmelerini çok değerli buluyorum. Biliyorsunuz, bu günler çok önemli. Millî haklarımızı korumak için bütün dünyayı karşımıza almayı göze aldığımız günler. Hepimizin sonuna kadar desteklediği bu harekât, dostumuz kim, düşmanımız kim bir kez daha bize gösterdi. Böyle bir günde hepimiz daha fazla devletimizin yanında olmalıyız. Herkes bu konuda son derece sorumlu ve hassas olmalı. Çünkü biz gücümüzü birliğimizden, kardeşliğimizden alıyoruz. Türkiye demek barış, huzur, güven demek. Türkiye demek, hakkın, hürriyetin, adaletin yanında olmak demek. O sebeple hepimiz ordumuzun, askerimizin arkasında kararlılıkla durmalıyız. Türkiye tökezlerse, dünyanın düzeni bozulur. Şeref ve haysiyetimizden taviz vermeden daima dik, daima güçlü durmalıyız. Bu noktada en büyük güvencelerimizden biri muhtarlarımız. Sizler de birliğimizi, dirliğimizi temsil ediyorsunuz. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Ülkemiz ilelebet payidar olsun. Muhtarlarımız olarak bu güzel gününüzü bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

Devletin sahadaki en uçta vatandaşla doğrudan temas eden birimi olarak değerlendirdiği muhtarlık kurumunun kamusal ve hukuki sorumluluklar taşıdığını ve bulundukları yörede, mahalle veya köyde emin kişi olarak görüldüklerini belirten Vali Varol, “Muhtarlarımızın toplum içerisinde işlevlerine karşılık olarak ciddi bir itibara sahip olduğunu ve bu itibarın bilinerek devlet nezdinde de arttığını hep beraber memnuniyetle müşahade ediyoruz. Burada başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm siyaset mekanizmasına canı gönülden teşekkür ediyoruz. Onların önderliğinde, liderliğinde yönetim teşkilatlarımızda da bu konu ciddi bir biçimde karşılık bulmakta ve muhtarlarımızın yönetim mekanizmalarıyla ilişkileri son yıllarda özellikle olumlu anlamda zirveye ulaşmış bulunmaktadır” dedi.

Vatandaşlarımızla devlet yöneticileri arasında köprü olmak, hizmetlerin adil bir şekilde dağılımını sağlamak için çaba gösteren ve en yakın çalışma arkadaşları olarak sahada bir işi yapmak için başvurdukları kişi olarak gördüklerini ifade ettiği muhtarlardan taleplerini sürekli olarak iletmeye devam etmelerini isteyen Vali Varol, 19 Ekim Muhtarlar Günlerinde bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirterek görevlerinde başarılar diledi.

Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez ile Mustafa Tuncer de yaptıkları konuşmalarında muhtarların günlerini kutladılar.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  İstek Sizden, Hizmet Bizden..  
  Salgının Ardından Doğa Tutkunlarını Bekliyor..  
  İl Özel İdaresi Uçkun ve Larvasitlerle Etkin ..  
  Başkan Sarı’dan Çimir’e Geçmiş Olsun Ziyareti..  
  İsveç Malmö'den Taşova'ya Gönül Köprüsü..  
  Amasya İHH 55 Yetime Bayramlık Hediye Etti..  
  Başkan Sarı, Koçak Ekmek Fabrikasını Ziyaret ..  
  Vali Varol’dan Pazar Yerinde Korona Denetimi..  
  Başkan Sarı, Farklı Mahallelere Pide Dağıtmay..  
  Vali Dr. Osman Varol’un Ramazan Bayramı Mesaj..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.