15 Temmuz 2020 - Çarçamba / 06:55
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Saatcı Devam Eden Kampanya Dönemini Değerlendirdi

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı devam eden 2019/2020 kampanya dönemi ile ilgili değerlendirmede bulundu...
Bu haber 8 ay önce eklenmiş

Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı devam eden 2019/2020 kampanya dönemi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Değerli Şeker Pancarı üreticilerimiz, Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. ne gönülden bağlı tüm paydaşlarımız. Şirketimiz 2019/2020 Pancar alım kampanyasında 57. gününü geride bırakırken devam eden kampanyamıza ilişkin elde edilen değerler şöyledir. 

2019 yılında Şirketimize bağlı 4 il, 10 bölge ve dış saha ekim alanları dahilinde 249 köy, 4.365 Şeker Pancarı üreticisi ile sözleşme yapılmış, Şeker Pancarı üreticisi çiftçilerimizle 103.000 dekar da pancar ekimi gerçekleştirilmiştir. Sözleşmeli üreticilerimizden 2019/2020 Pancar alım kampanya döneminde 650 bin ton bedeli ödenecek pancar satın alınacaktır.

Alınacak 650 bin ton pancar karşılığında çiftçilerimize yaklaşık 200 Milyon TL pancar bedeli, 30 milyon TL nakliye primi, 10 milyon TL küspe primi ve 3 milyon TL ilaç primi olmak üzere toplamda 243 milyon TL ödemede bulunulacaktır. Bugüne kadar ise çiftçilerimizden 380.000 ton pancar satın alınmış olup 140 Milyon TL ayni ve nakdi avans ödemesi gerçekleştirilmiştir. Ödemelerimiz, değerli Şeker Pancarı üreticisi çiftçilerimizin ihtiyacı göz önüne alınarak pancar ekim sözleşmesinde belirtilen ödeme planının önünde olup devam eden süreçte de periyodik olarak devam edecektir.

2019/2020 kampanya döneminde satın alınacak pancardan ise 80 bin ton kristal şeker, 26 bin ton melas ve 200 bin ton yaş küspe üretilecektir. Bugüne kadar 328 bin ton pancar işlenmiş olup 40 bin ton kristal şeker, 13 bin ton melas ve 86 bin ton yaş küspe üretimi yapılmıştır. Bu yılki kampanyamız yaklaşık olarak 110 gün sürmesi planlanmaktadır. Kapasite kulanım oranımız, hedef kapasite 5.200 Ton/gün planlanmasına rağmen %113 kapasite kullanım oranı ile 5.400 Ton/Gün’e çıkartılmıştır. Bu kapasite kullanım oranının daha da yüksek oranlara çıkartılması hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Devam eden kampanya süresince 10 bölge müdürlüğümüz dahil, daimî, muvakkat, sözleşmeli personel ve müteahhit firma çalışanları ile birlikte toplam çalışan sayımız 900 kişidir. Bugüne kadar Allah’a şükür tüm süreçlerimizde herhangi bir iş kazası yaşanmamış ve kampanyamız sorunsuz devam etmektedir. 

Şirketimiz Pancar hasadında bugün geldiği aşamaya bakıldığında ise tarımda makineleşme ve operasyonel çözüm odaklı projeler sayesinde emek yoğun söküm faaliyetinden teknoloji yoğun pancar hasadına geçilmiş durumdadır. Her şey insan içindir ve insanı yaşat ki Devlet yaşasın başlıca şiarımızdır. Bu düsturla artık elleri nasırlı, gönlü yaralı pancar üreticisi deyimi eskidir ve eskide kalmıştır. Türkiye de açıklanan pancar fiyatına önder olmaktan tutunda bugün gelinen teknolojik seviye ve organizasyon yapısı ile yeni slogan müreffeh şeker pancarı üretici ve güçlü bir Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. dir.

Bu vesile ile Mevla, Ülke olarak dirliğimizi, birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmasın ve bozmak isteyenlere fırsat vermesin inşallah diyor ve herkesi en kalbi duygularımızla Allah’a ısmarlıyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı, MHP Belediye Başkanları Toplantı..  
  Faaliyetlerle İlgili Yetkililerden Bilgi Aldı..  
  Başkan Sarı’ya Çiyan’dan Anlamlı Hediye..  
  Kaymakamlığa Ziyaret..  
  Kafe Olarak da Hizmet Verecek..  
  Masatlı’dan OSB’deki Tesislerde İnceleme..  
  Vekaletle Kurban Kesimi Anlatıldı..  
  4 Milyon Kişiye Yardım Yapılacak..  
  Hibe Desteğiyle Kurulan Tesiste İhracat Başar..  
  Mevsimlik Tarım İşçilerini Ziyaret..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.