27 Kasım 2020 - Cuma / 03:29
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Anlamlı Bir Günde Yemekte Buluştu

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile akşam yemeğinde bir araya geldi...
Bu haber 1 yıl önce eklenmiş

Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Altın Şiş Restaurant’ta yoğun katılımla gerçekleşen Öğretmenler Günü yemeğine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Başgül, Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aktaş, Müdür Yardımcıları Murat Akan, Kadir Aydın, okul öğretmenleri ve aileleri katıldı.

Ayrıca emekli olan öğretmenler Hüseyin Gül, Fatma Asan, Bedriye Güven, Mustafa Demirel’e eğitim camiasına vermiş olduğu emeklerden dolayı belge takdiminde bulundular.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur Başgül yemekte yapmış olduğu konuşmada;”Öncelikle Öğretmenler Gününüzü tebrik ediyorum. Böyle güzel ve anlamlı bir günde sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Başta okul müdürümüz Hasan Hüseyin Aktaş’a nazik daveti için çok teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber birlik ve beraberlik içinde sağlık, afiyet, mutluluk ve başarı ile nice Öğretmenler Gününe ulaşıp kıymetli emektar öğretmenlerimiz gibi emekli olma şerefine nail oluruz. Siz değerli öğretmenlerimize meslek hayatınızda başarılar dilerim. Emekli olan öğretmenlerimize de bu kutsal görevde bizlere fedakarlıkları ve görev aşkları ile yol gösterici oldular. Emekleri dolayısıyla kendilerine şahsım ve eğitim camiası olarak teşekkür ediyorum. Emeklilik hayatını; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirmelerini temenni ediyorum”dedi.

Okul Müdürü Hasan Hüseyin Aktaş, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaparak Öğretmenler Gününü kutladı.

Aktaş yapmış olduğu konuşmada;”Bugün Türk öğretmeninin gurur günü. Öğretmenler insanlık tarihinin en önemli mesleği aynı zamanda da zorlu, kutsal ve meşakkatli bir görev. Öğretmenler, bireylere yaşamları boyunca ayakta kalmak ve işe yaracak bilgileri almalarına yardımcı olan ve toplumun sürekli önünde giden bir gönül eğilimidir. Öğretmenlik sadece öğretmek değil, öğrenmektir. Çocuklara öğretirken, öğrenmek. Yani öğrendikçe insan daha çok öğretmen olur. Öğretebilmek büyük bir sabır ve arzu ister. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir’ der. Bu anlamlı söz öğretmenliğin yüceliğini bize en güzel şekilde tanımlar.

Bugün burada bir sonun aynı zamanda yeni bir başlangıcın vesilesi ile de toplanmış bulunuyoruz. Yani okulumuz öğretmenlerinden Hüseyin Gül, Fatma Asan, Bedriye Güven, Mustafa Demirel öğretmenlerimizin emekliliği vesilesiyle buradayız.

Görev yaptıkları süre boyunca özverili çalışmalarından dolayı emektar öğretmenlerimize tüm öğretmen arkadaşlarımız adına emeklilik hayatını; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir şekilde geçirmesini diliyor hepinizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Emekli olan öğretmenlerden Hüseyin Gül, 'Öncelikle hepimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Böyle anlamlı bir gün de sizlerle olmak benim için çok gurur verici. Mesleğimizi yıllarca severek yaptık. Zaten mesleğinizi sevmezseniz, meslekte verimli olamaz ve başarıyı yakalayamazsınız. Bir daha dünyaya gelsek yine öğretmen olmak isteriz. Öğretmenler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Çünkü onları birer çocuk olarak teslim alıyoruz ve hayata hazırlıyoruz, geleceğimizi onlara emanet ediyoruz. Onlara yepyeni bir hayat veriyoruz. Adeta boş bir bardak olarak hayata başlatıyor ve boş bardağı bilgilerle, davranışlarla, becerilerle donatıp hayata hazırlıyoruz. Bizim için en büyük mutluluk, yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin, hayatta karşımıza birer meslek sahibi olarak çıkmasıdır' ifadelerini kullandı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Şiddete Sıfır Tolerans..  
  Sarı: Sevgimiz Hiç Azalmadı..  
  Masatlı Sağlıkçılarla Toplantı Gerçekleştirdi..  
  Öğretmenlik Meslek Kanunu Vaatte Kalmasın, Ha..  
  Gine Ticaret Bakanı Balde’den Ziyaret..  
  Yeşilırmak İçin İmzalar Atıldı..  
  Ülkü Ocakları Genel Başkanından Ziyaret..  
  ATSO Başkanı Talepleri Cumhurbaşkanı’na İlett..  
  Pazar Oluşturmak İçin Sarı’dan Destek İstedil..  
  Koronavirüs Timi İş Başında..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.