29 Eylül 2020 - Salı / 23:43
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya’da Tecrübe Paylaşımı Semineri Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığının Cami hizmetlerinde verimliliği artırmak amacıyla başlattığı ve teşvik ettiği, örnek projeleriyle temayüz etmiş din..
Bu haber 9 ay önce eklenmiş

Diyanet İşleri Başkanlığının Cami hizmetlerinde verimliliği artırmak amacıyla başlattığı ve teşvik ettiği, örnek projeleriyle temayüz etmiş din görevlilerinin sunumuyla “Tecrübe Paylaşımı” semineri, Amasya İl Müftülüğünce Amasya Üniversite Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Seminere İl Müftüsü Abdulkadir KEŞVELİOĞLU, Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanlarından Ömer Faruk ARSLAN, Örnek projeleriyle temayüz etmiş Orhan KARAKUŞ, Mehmet AYDIN ve Nurettin KÜÇÜK hocalarımız, İlimiz ve Göynücek İlçe müftülüğünde görev yapan Din Görevlileri katıldı.

Açılış konuşması yapan İl Müftüsü KEŞVELİOĞLU, “Yüce Allah her insanı bir ayet olarak yaratmıştır. Her insanda ki akıl da bir ayettir. Cenabı Hak her akla farklı yetenekler vermiş, farklı potansiyellerde yaratmıştır ki birbirlerinin yeteneklerinden, birbirlerinin tecrübelerinden istifade etsinler. İnsanlık ilimde, bilimde, düşüncede ve sanatta bugün ki geldiği noktayı  bir öncekilerin ve birbirlerinin tecrübelerinden istifadeye borçludur. Peygamber Efendimiz (s.a.v) de, bir başkasının tecrübesinden istifade etmeyi önemsemiştir. Hendek harbinde Selman-ı Farisi’nin kavmi olan Sasani’lerin tecrübesinden istifade ettiğini görüyoruz. “İlim Çin de de olsa gidin alınızınız”. Buyurmuştur. Hani deriz ya çok okuyan mı, çok gezen mi bilir, çok gezen bilir ifadesi bize tecrübeyi anlatmaktadır. Ilimize gelen hocalarımız cemaatlerinin kalbine dokunan birtakım projeler yapmışlar, bu yaptıkları projeleri sizlerle paylaşacaklar, sizler de Camilerinizde uygulayacaksınız ya da sizin farklı projeler üretmeniz için bir esin kaynağı olacaktır. Dolayısı ile buradan bir kazanımla ayrılmış olacağız.  Bu vesile ile başta Ömer Faruk hocama, tecrübesinden istifade edeceğimiz hocalarıma ve programımıza teşrif eden Din Görevlisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Programda kısa bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanlarından Ömer Faruk ARSLAN, “Camilerimizin sayısı 90 bini aştı, her birisi ayrı bir güzellik mimari yönden büyük emekler ve masraflar yapılarak imar edilen yerlerdir. Ama caminin imarı ve inşasıyla her şey bitmiyor. Peygamberimiz (s.a.v.) Mescidi nebeviyi inşa ettikten sonra durmadı, asıl gayret ve sorumluluk işte o zaman başladı. Fesleğene dokunmadan koku vermiyor, kokması için ona dokunmanız gerekiyor diyerek küçük bir örnek verdi. İmamlarımızın, Müezzin ve Kur’an Kursu hocalarımızın gayretleriyle ciddi mesafe alacağımıza inanıyorum, seminerin bu anlamda faydalı olacağını düşünerek İl Müftümüze ve katılım sağlayan hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi

Program misafir hocaların sunum ve anlatımlarıyla son buldu.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Serçoban Projesi Son Aşamada..  
  OSB Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı..  
  Saklı Çini Atölyesi Hocalarını Misafir Etti..  
  İtfaiye Personelinden Başkan Sarı’ya Ziyaret..  
  İlimizde Eylül Ayı İtibariyle Hünnap Hasatı B..  
  Terzi: Dil Ülküsü ile Yetiştirilen Nesiller M..  
  Köyleri Ziyaret Ederek Talep ve İhtiyaçlarını..  
  Projelere Hibe Desteği..  
  Masatlı Fabrikalarda İncelemede Bulundu..  
  Gönül Dostları ile Sabah Sohbetinde Buluştu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.