11 Temmuz 2020 - Cumartesi / 03:40
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Yardım Konvoyu Uğurlandı

İl Müftülüğünce İdlib’deki yardıma muhtaç insanlar için düzenlenen ‘Bir Çuval Un da Benden Olsun’ kampanyasında hazırlanan yardım konvoyu uğurlandı...
Bu haber 4 ay önce eklenmiş

İl Müftülüğünce İdlib’deki yardıma muhtaç insanlar için düzenlenen ‘Bir Çuval Un da Benden Olsun’ kampanyasında hazırlanan yardım konvoyu uğurlandı.

İl Müftülüğünce insanlık dramının yaşandığı İdlib’deki yardıma muhtaç insanlar için düzenlenen ‘Bir Çuval Un da Benden Olsun’ adlı kampanya kapsamında hazırlanan 9 tırlık yardım konvoyu dualarla uğurlandı.

Devlet Su İşleri 73. Şube Müdürlüğü bahçesindeki uğurlama programına, Vali Dr. Osman Varol, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.

Böylesine güzel ve hayırlı etkinlikte vatandaşlarımızla bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Varol, “Biz millet olarak her daim, var olduğumuz günden bugüne komşularımıza kucak açmasını bilmiş, önümüzdeki bir lokma ekmeği ihtiyaç sahipleriyle paylaşabilmiş bunun meziyetine sahip bir milletiz. Böyle bir milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Bu tür yardım kampanyalarında ve bunun sonuçlarında da bu memnuniyetim, bu gururum artıyor” diye konuştu.

Ülkemizin komşusu Suriye’deki yaşanan iç savaş ve sıkıntılar sebebiyle 3 milyondan fazla misafirimizin yıllardır ülkemizde bizlerle beraber yaşadıklarına değinen Vali Varol, “Bu gerçekten kolay değil. Bugün bizden maddiyata bakarsanız çok daha zengin milletlerin, ülkelerin parmaklarla sayılacak kadar göçmen misafiri ülkelerine alırken birçok hesap, kitap yaptığı ortamda 3 milyondan fazla misafirimiz yıllardır bizimle ekmeğimizi paylaşıyor. Ama bizler öyle bir ecdadın evlatlarıyız ki bir tarafta komşumuz aç yatarken bizim tok bir şekilde rahat rahat yatmamız mümkün değil. Vicdanımız, gönlümüzde ecdadımızdan gelen o hisler, duygular inancımız ona kesinlikle müsaade etmez” şeklinde konuştu.

Kahraman askerlerimizin sınırımızın ötesinde daha fazla insanın bu sıkıntıları çekmemesi ve büyük insani krizlerin oluşmaması için büyük bir mücadele içerisinde olduğunu vurgulayan Vali Varol, “Bunun tamamen haklı bir mücadele olduğunu belirtmek istiyorum. Bizim devletimiz öyle tek başına ayakta duran kurumlardan oluşan bir devlet değil. Bizim devletimiz gücünü, kuvvetini bu aziz milletin desteğinden alan, ayakta duran bir devlettir. İşte böyle bir devleti, böyle bir milleti de hiçbir şekilde zedelemek, yıkmak mümkün değildir. Ben burada bu hayır organizasyonuna katılan küçüğüyle, büyüğüyle tüm vatandaşlarımıza gönül zenginliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İhtiyaç duyanlarla paylaştıkları rızıklarının artmasını diliyorum. Ayrıca bu organizasyonların gerçekleştirilmesinde vazife alan kamu görevlisi arkadaşlarımız, Diyanet teşkilatımızın çok kıymetli mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun da konuşma yaptığı programda yardım tırları, yapılan duaların ardından uğurlandı.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Başkan Sarı’ya Esnaftan Teşekkür..  
  Avukatlar 3 Dakikalık Alkışlı Eylem Yaptı..  
  Sanat Camiası Çalıştayda Bir Araya Geldi..  
  Suluova Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ederek Brifin..  
  Mobil Hizmetten Amasyalılar Memnun..  
  Amasya’ya Dev Yatırım..  
  Ayvaz Kurbanını TD Vakfına Bağışladı..  
  Vali Mustafa Masatlı’dan Rektör Süleyman Elma..  
  Dış Ticaret İstatistikleri, Mayıs 2020..  
  Taşıyabildiğimiz Kadar Varsın..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.