07 Temmuz 2020 - Salı / 11:09
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Milletimiz Zor Zamanlarda Vatan Uğrunda Tek Yumruk Haline Gelmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Merkez İlçe Başkanı Şuayip AK'ın yazılı açıklaması şöyledir; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından..
Bu haber 4 ay önce eklenmiş

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Merkez İlçe Başkanı Şuayip AK'ın yazılı açıklaması şöyledir; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Suriye'nin kuzeyindeki İdlib bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütlerinin ve Suriye Rejiminin baskı ve zulmünden kurtarmak maksadıyla, Soçi ve Astana Mutabakatları ile belirlenen sınır çerçevesinde bir süredir gözlem noktaları kurulmakta ve bölgenin güvenliği bu şekilde sağlanmaktadır. 27.02.2020 akşamı saat 21:30 sularında, belirtilen anlaşmalara aykırı olarak Rusya destekli Suriye Rejimi tarafından söz konusu ateşkes ihlal edilerek Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait konvoy direkt olarak hedef alınmış, bunun sonucunda 33 Kahraman Türk askeri kalleşçe şehit edilmiş ve çok sayıda askerimiz yaralanmıştır. Olayın hemen ardından yaralı Mehmetçikleri riskli bölgeden çıkarmak için birçok ambulans yola çıkmış, Suriye Rejimi yine her zaman olduğu gibi uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak savaş zamanı dahi askeri literatürde yapılmayacaklar listesinde olan bir eylemi, sağlık personeline saldırma cüretini göstermiştir.  Savaş etiğine bile sığmayan bu pusu sebebi ile Rusya Federasyonu tarafından yıllar boyu adeta bir maşa gibi kullanılan ve amansız bir şekilde silahlandırılan kukla Suriye Rejimine karşı Büyük Türk Milleti adına kahraman ordumuzca harekete geçme zarureti hasıl olmuştur.

Bu süreçte şanlı ordumuz halkımızın güvenliği için bölgede ter dökerken, milletimiz ise basın-yayın organları aracılığı ile yürütülen karalama kampanyalarını yakından ve üzülerek takip etmektedir. Binlerce yıllık Türk Devlet aklı bu süreçte her seçeneği masaya yatıracak, ne gerekiyorsa onu yapma hususunda bir geri adım atmayacaktır. Bu konuda Yüce Devletimize güvenimiz sonsuz olduğu kadar, bugün alınacak her kararın yakın gelecekte ne gibi sonuçlara yol açacağı da mantık sınırları içerisinde değerlendirilmelidir. Askerlerimizin baba evlerine düşen ateş hepimizin evine düşmüştür.

Milletimiz her ne olursa olsun ülkemizin geçirdiği zor zamanlarda vatan uğrunda tek yumruk haline gelmeyi amaç edinmiş ve bu amacında da her seferinde başarılı olmuştur. Türk Milleti olarak ordumuzun yürütmekte olduğu bu zorlu görevden de muzaffer ayrılacağı konusunda hiçbir tereddüdümüz yoktur. Bu vesile ile şu ana kadar harekat kapsamında şehit olan vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar dileriz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Proje Meyvelerini Vermeye Başladı..  
  OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı..  
  251.000 Hatim Okunacak..  
  Erarslan: Samimi Olalım, Birlikte Karar Verel..  
  Belediyeden Tesis Atağı..  
  Dünya Birincisinden Ziyaret..  
  Ormanların Sağlığı İzleniyor..  
  Vali Masatlı’dan Kamu Müdürleriyle Toplantı..  
  Gazeteciler İŞKUR Müdürü Yılmaz’ı Ziyaret Ett..  
  Erarslan: Devletimiz Her Zaman Güçlüdür..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.