27 Mayıs 2020 - Çarçamba / 05:37
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem”

Milli Yardımlaşma Kampanyasını Sonuna Kadar Destekliyoruz..
Bu haber 1 ay önce eklenmiş

Milli Yardımlaşma Kampanyasını Sonuna Kadar Destekliyoruz

Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal Din görevlilerinin “Vefa Sosyal Destek Hizmetleri”nde yaşlılarla, hasta ve yardıma muhtaç ailelere yaptıkları hizmetlerle takdir topladığını söyledi. Yıldız, yaptıkları bu manevi fedakârlıkların yanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bize yeteriz Türkiyem” dayanışma çağrısına da din görevlileri maaşlarından bağış yapacaklarını ifade etti.

İnsani ve İslami bir görevi ifa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal “Tüm dünyayı saran korona virüs nedeniyle ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Valilik, kaymakamlıklarımız, belediye ve sağlık çalışanlarımızla, jandarma ve emniyet mensuplarımız, diğer kurum ve kuruluşlarımızla, Din görevlilerimiz ve muhtarlarımız bu zor süreçte vatandaşlarımıza üstün bir gayretle hizmet etmektedirler. Özellikle sağlık çalışanlarımızın fedakârlığı takdire şayandır. Din görevlisi hocalarımız amasya ilimizde Valilik ve İlçelerimizde Kaymakamlıklarımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında ‘65 Yaş Vefa Sosyal Destek Grubu’ hizmetlerinde fiilen görev alarak, iyilik elçileri olmuşlardır. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş Hocamızın talimatıyla il ve ilçe müftülerimizin koordinesinde tüm din görevlilerimiz de görev yaptıkları camilerin mahallinde yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız ve yardıma muhtaç ailelerimizle gece gündüz demeden irtibat kurarak, birçok ihtiyaçlarına bizzat kendileri yardımcı olmakta, olamadıklarını da ilgili makamlara iletmektedirler. Çalan bir telefonla veya evlerinin kapısından gelen bir sesle din görevlilerimizin sesini duyan vatandaşlarımızın gözlerindeki mutluluk ışıltıları meslektaşlarımıza haz vermekte, insani bir görevi ifa etmenin mutluluğunu yaşatmaktadır” dedi.

Toplumu ayrıştırıcı yorumlar yapılmaktadır.

Vatandaşların asli ihtiyaçlarının karşılanmasında her türlü fedakârlığı gösteren din görevlilerinin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ dayanışma çağrısına da gönülden destek verdiklerini kaydeden Yıldız, Büyük MEMUR-SEN ailesi olarak ilk etapta 2.000.000 TL (İKİ MİLYON) bağışta bulunduk. “Din görevlilerimiz de Nisan ayı itibariyle  maaşlarından da bağışta bulunacaklardır. Bu kadirşinas fedakârlıklarından dolayı tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Korona virüsün kendilerine bulaşma riskine rağmen, vatandaşa hizmeti ön plana alarak, hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen din görevlilerimizin, diyanetimizin aleyhine birtakım çevrelerce basın yayın yoluyla, sosyal medya aracılığıyla küstahça yorumlar yapan,toplumu ayrıştırıcı paylaşımlarda bulunan, Rabbini ve haddini bilmeyen bazı insan müsveddeleri, bütün dünyanın virüsle mücadele ettiği şu zorlu dönemde: “150 bin imam bir doktor etmez”deseler de Her zaman en başta doktorlarımızı alkışlayan din görevlileri olmuştur dedi.

MEHMET TOPAL devamla..Doğumumuzda kulaklarımıza ezan ve kamet okuyarak adımızı koyan, öldüğümüzde bizi temizleyip,namazımızı kıldırdıktan sonra dualarla ebedi aleme uğurlayan,nişanımızda,nikahımızda ve düğünümüzde yanıbaşımızda olan, her ihtiyaç duyduğumuzda ilk imdadımıza koşan yine  din gorevlilerimiz olmuştur.

15 Temmuzda selalarla hainleri bozguna uğratan yine din görevlileri olmuştur. Mihrapta en önde yer aldığı gibi korona virusle mücadelede de bütün riskleri göze alarak yine  en önde yer almıştır.

Peki  bizim gözbebeğimiz ve baş tacımız olan din görevlilerimize   kimler dil uzatıyor? Umrecilerimizi, virüsün sebebi  gibi kimler lanse ediyor? Hangi yaratıklar bundan  rahatsız olur?

Elbetteki bu sualin cevabı, bu aziz milletin içinde  coronavirüsten daha tehlikeli olarak bulunan ve milletimizin dini ve milli değerleriyle doku uyuşmazlığı yaşayan  insan müsveddeleri  olacaktır.

Bugün de yine ayetleri alaya alanlar gibi camilerden yükselen dualara Amin diyecek yerde alkış tutunlar da aynı insanlardır..

Din görevlilerimiz her verilen görevi seve seve yerine getirmiştir ve getirmeyede devam edecektir..

Bizler bu çevreleri yüce Rabbimize havale ediyor, milletimizin takdirine arz ediyoruz.” diye konuştu.

Büyük bir imtihandan geçtiklerini ifade eden Topal açıklamasını şöyle tamamladı: “Hayat adeta durmuş, birçok insan hastalığın pençesine düşmüş, birçokları hayatını kaybetmiş, birçokları işini, aşını kaybetmiş, birçokları da yaşadığı sıkıntılardan çaresiz kalarak, büyük bir endişenin içerisine düşmüştür. Yarının ne olacağını hiçbirimiz bilemiyoruz. Dün olduğu gibi inşallah bugün de bu zor süreci hep beraber yüce Rabbimize olan inancımızla, yarınlarımızdan umutlarımızı kesmeden ülkemize ve milletimize olan sadakatimizle aşacağız. Bizler din görevlileri olarak, her zaman olduğu gibi bu zor süreçte de devletimizin yanında, milletimizin hizmetindeyiz. Vatandaşlarımızın alınan tedbir kararlarına uymalarını, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, sosyal mesafeye dikkat etmelerini ifade ediyor, salgın nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, salgına maruz kalanlara da acil şifalar diliyoruz.

Sahada mücadele veren tüm meslek gruplarına dahil kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Amasya İHH 55 Yetime Bayramlık Hediye Etti..  
  Başkan Sarı, Koçak Ekmek Fabrikasını Ziyaret ..  
  Vali Varol’dan Pazar Yerinde Korona Denetimi..  
  Başkan Sarı, Farklı Mahallelere Pide Dağıtmay..  
  Vali Dr. Osman Varol’un Ramazan Bayramı Mesaj..  
  Ramazan Bayramı Mesajı..  
  Ramazan Pideleri Başkan Sarı’nın Öncülüğünde ..  
  Çocuklara Beceri Kazandırılıyor..  
  İlçelerde Denetimler Aralıksız Devam Ediyor..  
  Başkan Sarı, DSİ’nin Çalışmalarını Yerinde İz..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.