29 Eylül 2020 - Salı / 23:05
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla şu açıklamayı yaptı; 3 Mayıs 1944 milliyetçilik hareketinin ..
Bu haber 4 ay önce eklenmiş

MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla şu açıklamayı yaptı; 3 Mayıs 1944 milliyetçilik hareketinin bir yıldönümünü bir kez daha gururla kutluyoruz.

O dönemde yozlaşmaya, yabancılaşmaya hevesli bir anlayışın devlet hayatında etkin olmaya başlamasıyla Türk milliyetçilerinin geliştirdiği milli hassasiyet, kuşkusuz bugün de aynı duyarlılığı yüreğinde hisseden her Türk vatandaşı için övünç kaynağıdır. O kutlu hassasiyete şekil ve ruh veren büyük Türk aydını Hüseyin Nihal Atsız’ın haksız şekilde yargılanması karşısında yollara dökülen asil Türk gençliği, aynı zamanda Atatürk’ün mirasına ve ülküsüne sahip çıkmıştır.

Ekonomiden, bürokrasiye, kültürden dini inancına kadar her alanda yozlaştırılan, sömürülen ve beli bükülen bir milleti yeniden ayağa kaldıran, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk’tür. Hain kadrolaşmaya karşı 1944 yılında devlet yönetimine ihtarda bulunan yine Türk milliyetçileridir.

Yıl 1945. Bir Mayıs sabahı Tophane Askeri Cezaevinde tutuklu bulunan, boyunlarına asılı yaftada Türkçü-Turancı yazan bir grup, örtüsüz bir masanın üzerine ellerini koyuyorlar ve tabutlukta zindanın yıllara meydan okuyan sessizliğine inat haykırıyorlardı: “Türk Töresi, Türk Ülküsünün ayrılmaz parçasıdır!3 Mayıs 1945, bir yıl öncesinde 3 Mayıs 1944 davasının başkaldırışıydı. 3 Mayıs 1945, Atsız Ataların, Zeki Velidi Togan, Reha Oğuz Türkan ve Nejdet Sançarlar’ın emaneti Türk gençliğine bırakma haykırışıydı. 3 Mayıs 1945, “Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin” diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’in tarih sahnesine selam çakışıydı. Bu selamla Önkuzular, önden gitti. Pehlivanoğulları henüz yirmi iki yaşında Mustafa ismini tarihe ezberletti. Bu selamla Ahmet Kesre, gençliğine doymadan yirmi beşinde urgana canını teslim etti. Bu selamla, İsmet, Fikri, Cevdet, idam sehpasına yürürken celladından helallik diledi. Bu selamla,  “Önce Ülkem ve Milletim, sonra Partim ve ben” sözü Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin dilinden bizlere öncülük etti.

Bugün 3 Mayıs 1944 Türkçülük davasının yıl dönümü. Bugün Ülkücü camia olarak onurlu ve gururlu olduğumuzu bir defa daha haykırıyoruz. Taşıdığımız Bayrağın yüceliğini biliyoruz ve onurla onu taşımaya devam ediyoruz.3 Mayıs kutlu direniş hareketinin önderleri merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, merhum Hüseyin Nihal Atsız’ı ve tüm dava arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyor, tüm dava arkadaşlarımızın ve Büyük Türk Milletinin 3 Mayıs Türkçülük gününü kutluyorum. "Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Serçoban Projesi Son Aşamada..  
  OSB Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı..  
  Saklı Çini Atölyesi Hocalarını Misafir Etti..  
  İtfaiye Personelinden Başkan Sarı’ya Ziyaret..  
  İlimizde Eylül Ayı İtibariyle Hünnap Hasatı B..  
  Terzi: Dil Ülküsü ile Yetiştirilen Nesiller M..  
  Köyleri Ziyaret Ederek Talep ve İhtiyaçlarını..  
  Projelere Hibe Desteği..  
  Masatlı Fabrikalarda İncelemede Bulundu..  
  Gönül Dostları ile Sabah Sohbetinde Buluştu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.