29 Eylül 2020 - Salı / 22:33
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Ortaöğretim Öğrencilerine Mesaj

İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu içinde bulunduğumuz pandemi dolayısıyla evlerinde kalmak zorunda olan ortaöğretim ..
Bu haber 4 ay önce eklenmiş

İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu içinde bulunduğumuz pandemi dolayısıyla evlerinde kalmak zorunda olan ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Kösterelioğlu mesajında; Sevgili Gençler, Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle kendimize yeni bir yaşam tarzı belirlemek zorunda kaldık. Kendimiz, ailemiz, sevdiklerimiz ve toplumumuzun sağlığı için evde kalarak gösterdiğiniz sabır takdire şayandır.

Hastalığa yakalanma riski altında olmak, virüs salgınının ne zaman son bulacağını bilememek, salgın süresinde yaşanabilecek sosyal ve ekonomik zorluklar yaşamak ve kendinizi ve ailenizi bu süreçte nasıl koruyacağınıza yönelik endişeleriniz ister istemez stres ve kaygı yaşamanıza neden olabilmektedir. Başlangıçta bu duygular size hiç kaybolmayacakmış gibi gelebilir ama zamanla bu duyguların geçeceğini bilmelisiniz. Unutmayın ki bu ve buna benzer duygular böyle normal olmayan bir olay karşısında birçok insanın yaşayabileceği ortak duygulardır ve yaşanması oldukça doğaldır. Çevrenizde olup bitenleri anlamak için kendinize zaman tanıyınız.

Psikolojik sağlamlığınızı korumak ya da artırmak, gün geçtikçe yaşadığınız sürecin olumsuz psikolojik etkileriyle daha iyi başa çıkabilmeniz, daha az kaygı yaşamanız, kendinizi güvende hissetmeniz ve yaşanan sürece sağlıklı uyum göstermeniz amacıyla bir dizi etkinlik yapabilirsiniz. İstediğiniz bir kitabı okumak, ertelediğiniz işlerinizi tamamlamak, sevdikleriniz için özel bir yemek hazırlamak, odanızı yeniden düzenlemek, kardeşleriniz ile birlikte eğlenebileceğiniz oyunlar oynamak ve hobilerinizle ilgilenmek gibi kendinize özgü çok çeşitli amaçlar oluşturarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Her evin neredeyse bir okula dönüştüğü bu günlerde eba.gov.tr ve EBA TV yayınları üzerinden derslerinizi takip etmeyi, günlük rutininizin bir parçası olarak görmenizi istiyorum. Ayrıca bu zor zamanlarda özellikle 12. sınıfta olup TYT ve AYT’ye hazırlanan öğrencilerimiz için hazırlayarak her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri amasyamem.karnemiz.com adresinden yaptığımız online deneme sınavlarına katılmanız ve soru çözüm videolarını izleyerek öğrendiğiniz bilgileri pekiştirmenizi önemsiyorum. Her hafta sonu ilçe ilçe okul okul ve öğrenci öğrenci bu sınavlara giren arkadaşlarınızın durumunu analiz ederek takip ettiğimi de bilmenizi istiyorum. Taşı delen suyun kararlılığıdır. Size güveniyorum. Bu çabalarımızın geleceğiniz için attığınız adımda size destek sağlayacağını lütfen inanın. Sağlıklı günlerde yeniden sınıflarda buluşmak dileğiyle...Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  Serçoban Projesi Son Aşamada..  
  OSB Üst Kurulu Toplantısı Yapıldı..  
  Saklı Çini Atölyesi Hocalarını Misafir Etti..  
  İtfaiye Personelinden Başkan Sarı’ya Ziyaret..  
  İlimizde Eylül Ayı İtibariyle Hünnap Hasatı B..  
  Terzi: Dil Ülküsü ile Yetiştirilen Nesiller M..  
  Köyleri Ziyaret Ederek Talep ve İhtiyaçlarını..  
  Projelere Hibe Desteği..  
  Masatlı Fabrikalarda İncelemede Bulundu..  
  Gönül Dostları ile Sabah Sohbetinde Buluştu..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Ünv. Eğitim Arş. Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.