05 Ağustos 2020 - Çarçamba / 01:16
Yeşilırmak Gazetesi
 
 

Amasya İHH 55 Yetime Bayramlık Hediye Etti

Amasya İHH her yıl olduğu gibi bu yıl da Amasya’da düzenli olarak desteklenen 55 yetime bayramlık giydirerek çocukları sevindirdi. ..
Bu haber 2 ay önce eklenmiş

Amasya İHH her yıl olduğu gibi bu yıl da Amasya’da düzenli olarak desteklenen 55 yetime bayramlık giydirerek çocukları sevindirdi. Amasya İHH Yetim Sorumlusu Fatih Akgül, yetimlere yönelik yaptıkları faaliyetlere ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

YETİMLER ALLAH’IN BİZE EMANETİ

Birleşmiş Milletler verilerine göre dünyada 153 milyon yetimin var olduğu biliniyor. Gayri resmi rakamlara göre bu sayı 400 milyon. İslam inancına göre yetimler bizlere Allah’ın bir emanetidir.  Bizler Amasya İHH olarak gerek dünyada gerekse de Amasya’ da bulunan yetim, muhtaç ailelerimize sahip çıkmaya, onların dertlerine ortak olmaya gayret gösteriyoruz.

İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz.

Dört bir yandaki 51 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 95 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 120 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz. İlimizde de 40 yetime düzenli yardım yapılmaktadır.

55 YETİM YAVRUMUZA BAYRAMLIK HEDİYE ETTİK

Rabbimize hamd olsun 7 yıldır Amasya’da yetim ailelerimizle çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Ancak bu yıl tüm dünyayı kuşatan koronavirüs salgınından dolayı çocuklarımızın dışarı çıkamaması nedeniyle faaliyetlerimizi önceki yıllarda yaptığımız gibi yapamadık. Bu yıl 15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde çocuklarımızı bir nebze sevindirmek için hanım komisyonumuz tarafından hazırlanan pasta, börek, kurabiye ve hediyelerden oluşan paketlerimizi 30 yetim yavrumuza ikram ettik. Yine her yıl olduğu gibi bu yıl da Amasya’da ikamet eden 55 yetim ve muhtaç yavrumuza bayramlık hediye ettik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde yetim yavrularımızdan ve annelerinden dualar almak, onları sevindirmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu çalışmalardaki amacımız yetimleri sevindirmek. Bu yardım çalışmalarımızda maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

SİZLER DE BİR YETİME BAKAR MISINIZ?

İHH yetim destekleme sistemi kapsamında sizler de ayda 125 tl ile Türkiye’deki veya dünyanın herhangi bir yerindeki yetime bakarak sevindirebilirsiniz.

Başta Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde yetim kardeşlerimiz için zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı İHH’nın iyilik hareketine katabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceğimiz kampanyalara destek olabilirsiniz. Bağış yapmak isteyenler Akbilek Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesinde bulunan derneğimiz hafta içi her gün saat 09.00 – 18.00 saatleri arasında açık olup; zekat, fitre ve sadakalarınızı derneğimizde kabul ediyoruz. İletişim: 0 551 960 28 70Yorumlar


 
  Yazarlar    
Aydın PELİTLİ
Yazılarını incele
Naci KONYAR
Yazılarını incele
İsa ÇOLAKER
Yazılarını incele
Zekai GÖRGÜLÜ
Yazılarını incele
Ülkümen PELİTLİ
Yazılarını incele
Atilla KIRBAŞ
Yazılarını incele
  Sayfalar    
+ İletişim
+ Amasya Tanıtım

  Genel Haberler    
  OKA Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldı..  
  Başkan Sarı Şehit Aileleri Derneğini Konuk Et..  
  AK Parti Amasya Kadın Kollarından Hayırlı Ols..  
  Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibinden Tatbikat..  
  Sarı’ya Nezaket Ziyareti..  
  Her Okula Sağlık Personeli Tahsis Edilsin..  
  İl Tarım Üst Kurul Toplantısı Yapıldı..  
  Ahşap Ellerle Kurban Pazarlığı..  
  Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplandı..  
  Bayram İkramiyesi Kamu Çalışanlarına da Veril..  
Tümünü Göster
  Önemli Linkler    
  Amasya Valiliği - ziyaret et  
  Amasya Belediyesi - ziyaret et  
  Aramızdan Ayrılanlar (Vefat) - ziyaret et  
  Amasya Üniversitesi - ziyaret et  
  Amasya Emniyet Müdürlüğü - ziyaret et  
  Amasya Kültür ve Turizm - ziyaret et  
  Amasya Devlet Hastanesi - ziyaret et  
  Amasya Portal - ziyaret et  
  Amasya Nöbetçi Eczaneler - ziyaret et  
  Amasya Kuyumcular - ziyaret et  
  Hava Durumu    

Amasya Hava Durumu
  Döviz Bilgileri    
 
  Yeşilırmak Gazetesi Reklam - İletişim - Kurumsal - Gizlilik İlkeleri
Yeşilırmak Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2013
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel - Fax : 0358 218 13 85 / Email : yesilirmakgazetesi@hotmail.com
Sitemiz 25 Temmuz 2006'dan itibaren  Ziyaretci Sayacı kişi tarafından ziyaret etmiştir.